Koncert Anny Sroki-Hryń

22 Kwietnia 2023, 18:00 (Sobota)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Normalny
już niedostępne 30,00 zł -

Serdecznie zapraszamy dnia 22 kwietnia 2023 roku do Biblioteki Publicznej w Piasecznie na niezwykłe wydarzenie artystyczne. Koncert odbędzie się o godzinie 18:00 w sali widowiskowej.

"ULICA, KTÓRĄ PŁYNĄ MOJE OBIE DŁONIE" to 13 utworów Czarnego Anioła Piwnicy pod Baranami w niebanalnych, genialnych i będących na najwyższym poziomie kunsztu wokalnego i aktorskiego wykonaniach. Poezja interpretowana muzyką daje słuchaczom większą szansę na poznanie tekstów Tuwima, Leśmiana, Baczyńskiego, czy Białoszewskiego. Koncert ten to utwory wybitne, nie mieszczące się w realiach rynku komercyjnego, a wykonania Anny Sroki-Hryń są czymś więcej niż aktorską interpretacją piosenki.

PIOSENKI WCHODZĄCE W SKŁAD KONCERTU:

Taki Pejzaż, Groszki i Róże, Garbus, Czerwonym blaskiem otoczona, Skrzypek Hercowicz, Grande Valse Brillante, Tomaszów, Czarne Anioły, Karuzela z Madonnami, Na moście w Avignon, Jaki śmieszny jesteś, Pocałunki oraz dwa utwory spoza repertuaru Ewy Demarczyk, które swoim klimatem wpisują się klimat piosenek Czarnego Ania Piwnicy pod
Baranami: Już ja z Tobą nie zostanę - tekst Wojciech Młynarski, muzyka Zygmunt Konieczny oraz Loreley - tekst Guillaume Apollinaire, muzyka Urszula Borkowska.

MUZYCY TOWARZYSZĄCY ARTYSTCE:

FORTEPIAN - Urszula Borkowska;

SKRZYPCE - Justyna Baran;

AKORDEON - Klaudiusz Baran; PERKUSJA - Szymon Linette;

KONTRABAS - Mateusz Dobosz;

KLARNET, SAKSOFON - Marcin Świderski;

ANNA SROKA-HRYŃ:

Polska aktorka teatralna, telewizyjna, dubbingowa i piosenkarka. Absolwentka Wydziału Teatralnego Akademii Teatralnej w Warszawie. Współzałożycielka studia teatralnego KOŁO. Występowała na deskach wielu teatrów w kraju m.in. w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, Teatrze Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie czy Teatrze Muzycznym w Toruniu. Szerokiej publiczności znana przede wszystkim z wielu przedsięwzięć w teatrach stołecznych. Podziwiać Ją było można w głównej roli spektaklu "Mamma Mia" w Teatrze Muzycznym Roma, można było oklaskiwać w spektaklach "Tuwim dla dorosłych", "Alicja w krainie czarów", "Proces" czy "Całujcie mnie wszyscy w odbiornik". Występowała na scenach takich teatrów jak Teatr Ochoty, Teatr Komedia, Teatr Bajka, Montownia, Teatr Studio, Teatr Rozrywki, Teatr Soho gdzie wystawiana była "Taksówka", Teatr 6 piętro i "Młynarskiobowiązkowo" czy Teatr Polonia w monodramie "Cafe Luna" na podstawie filmów Pedro Almodovara. Ostatnio na deskach Warszawskiej Opery Kameralnej w polskiej prapremierze "Company" - musicalu Stephena Sondheima. Występuje również z własnymi recitalami: "Ulica, którą płyną moje obie dłonie" piosenki Ewy Demarczyk, Vintage - utwory międzywojenne, "Najpiękniejsza" - z piosenkami Agnieszki Osieckiej oraz "Nie żal mi" - repertuar Edith Piaf.

Zobacz również:

koncerty wydarzenia Piaseczno