To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  bilet na spotkanie klubu STREFA KOLEKCJONOWANIA (listopad 2022)
już niedostępne 129,00 zł -

Zapraszamy na kolejne spotkanie klubu dla miłośniczek i kolekcjonerek sztuki STREFA KOLEKCJONOWANIA!

Spotkajmy się 24 listopada 2022 roku, o godz. 19:00, ponownie w pięknym Hotelu Indigo Krakow - Old Town na ul. Św. Filipa 18, w Krakowie.

Na kolejne z cyklicznych wydarzeń dedykowanych kobietom zapraszają organizatorki: Małgorzata Błaszczyk i Ewa Pasternak-Kapera, prowadzące wspólnie Galerię Strefa A oraz Fundację Zona Art.

Tym razem motywem przewodnim spotkania będzie FOTOGRAFIA, a naszym gościem specjalnym będzie Zofia Augustyńska-Martyniak - Wieceprezeska Fundacji im. Zofii Rydet, z którą będziemy rozmawiać o kolekcjonowaniu fotografii, oglądając oryginalne odbitki słynnej Artystki - Zofii Rydet. Poruszymy zagadnienia bardzo praktyczne, cenne dla każdej kolekcjonerki: Jak rozpoznać wartościową odbitkę współczesną oraz archiwalną? Jakie powinna spełniać cechy, jaki mieć opis i sygnatury? Jak przechowywać i zabezpieczać swoją fotograficzną kolekcję?

Równolegle ze spotkaniem rozpoczynamy w przestrzeniach Hotelu Indigo TARGI SZTUKI - MAŁE FORMY (25.11-18.12), na których znajdziecie dzieła rysunkowe, malarskie, fotograficzne, kolażowe, rzeźbiarskie oraz designerskie obiekty użytkowe. Formułę "targów", wraz z możliwością zakupu, naginamy - dla przyjemności obcowania ze sztuką - eksponując dzieła nie na stoisku, lecz na ścianie i nie przez weekend, ale przez ponad 3 tygodnie. Ekspozycja, prezentująca zebrane prace, będzie trwała do 18 grudnia 2022, a w jej trakcie będzie możliwość kupienia wyeksponowanych obiektów, na miejscu. Hotel Indigo stanie się na ten czas prawdopodobnie najlepszym źródłem prezentów dla osób kochających sztukę i design. Wszystkie obiekty, które będą zaprezentowane w czasie trwania ekspozycji targowej, wykonane przez wyselekcjonowane przez nas Artystki i Artystów, to dzieła sztuki które zapragniecie zabrać ze sobą do domu. Uczestniczki spotkania klubowego będą miały możliwość zapoznania się jako pierwszez wystawą i ofertą.

*****

STREFA KOLEKCJONOWANIA to klub dla kobiet, które chcą otaczać się sztuką. To pomysł, który rozwijał się w nas od dawna jako krąg miłośniczek i kolekcjonerek sztuki. Jeśli więc sztuka zajmuje ważne miejsce w Twoim życiu to dobrze trafiłaś. Jeśli pragniesz otaczać się sztuką i kiełkuje w Tobie myśl o jej kolekcjonowaniu - jeszcze lepiej. Choć samo kolekcjonowanie sztuki nie jest oczywiście warunkiem uczestnictwa. Spotkanie klubowe to wydarzenie dla kobiet, które chciałyby w miłej atmosferze i przy lampce wina dowiedzieć się więcej o sztuce i rynku sztuki, o możliwościach związane z inwestowaniem w dzieła sztuki; dla kobiet chętnych podjęcia ekscytującej przygody, jaką jest kolekcjonowanie. Przede wszystkim jednak chcemy rozwijać z Wami wrażliwość na sztukę i dzielić naszą pasją. Chcemy być Waszymi łączniczkami ze światem sztuki, z artystkami i artystami; chcemy pomóc Wam podążać za własnym gustem i estetycznymi fascynacjami. Chcemy też być Waszymi przewodniczkami po rynku sztuki, abyście mogły poczuć się na nim pewnie i aktywnie w nim uczestniczyć, dokonywać własnych wyborów - odkrywać w sobie Kolekcjonerki Sztuki.

*****

Partnerem projektu jest krakowski Hotel Indigo Krakow - Old Town, miejsce ze zdecydowanie artystyczną duszą przepięknie położone w samym historycznym centrum Krakowa. Artystyczny klimat Hotelu Indigo i niekonwencjonalny wystrój wnętrz jest wspaniałym otoczeniem na nasze cykliczne spotkania wokół sztuki i rynku sztuki, o czym przekonały się już Uczestniczki naszych poprzednich wydarzeń.

Wydarzenie jest biletowane i z ograniczoną ilością miejsc, dlatego też prosimy o wcześniejszą rezerwację na stronie serwisu Evena. Bilet w cenie 129 zł. Cena biletu obejmuje wyśmienite wino i przekąski serwowane przez chefa kuchni Hotelu Indigo Krakow - Old Town. Czyli odbieramy sztukę wszystkimi zmysłami!!

*****

Choć kolekcjonowanie dzieł sztuki kiedyś było pasją znamienitych rodów i kojarzyło się głównie z bogactwem oraz wysoką pozycją społeczną, dzisiaj już praktycznie każda z nas, bez względu na poziom zamożności lub społeczny status może pozwolić sobie na zakup grafiki czy fotografii artystycznej. Znów pojawią się więc w tle spotkania nasze pytania otwarte: Czy potrzebuję fortuny aby stać się kolekcjonerką? Jak poruszać się na rynku sztuki aby dokonać właściwego wyboru? Dlaczego miałabym inwestować swój czas i kapitał w rynek sztuki? Sztuka to tylko pasja czy również biznes? A może kolekcjonowanie sztuki jest sexy? Jak pokochać sztukę współczesną gdy wokół krąży tak wiele trendów i mitów?

Spotkanie nasze będzie kontynuacją rozmowy na zagadnienia związane z rynkiem sztuki i rolą kobiet w kulturotwórczym obiegu sztuki. O kobietach kolekcjonerkach mówi się zbyt rzadko, a historia często zapomina o ich kulturotwórczej roli, odwadze, zaangażowaniu, wyczuciu czasu i o odpowiedzialności; o postawie, którą warto stawiać za przykład lub zaadaptować w dowolnym stopniu do własnej pasji.

Wierzymy głęboko, że społeczna zmiana, do której dążymy jest możliwa poprzez edukację - edukację kobiet. Mając doświadczenie i osiągnięcia w ramach rynku sztuki pragniemy przekazać swoją wiedzę dalej, zachęcić i przygotować inne kobiety do ważnej roli kolekcjonerek odpowiedzialnych społecznie.

Do zobaczenia!

Gosia Błaszczyk i Ewa Pasternak-Kapera

______________

Galeria Strefa A funkcjonuje w ramach Fundacji Zona Art, ul. Poznańska 6/4, 30-012 Kraków | KRS: 0000417583 | NIP: 6762457273 | REGON: 12256908500000

Przychody z działalności klubu Strefa kolekcjonowania oraz Galerii Strefa A - projektów funkcjonujących w ramach Fundacji - przekazywane są w całości na realizację celów statutowych Fundacji Zona Art.

www.galeriastrefaa.pl | www.zonaart.org

Partner projektu: www.indigokrakow.comZobacz również:

kultura i sztuka Impreza klubowa Sztuka wydarzenia Kraków