To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  bilet na spotkanie klubu STREFA KOLEKCJONOWANIA (28 września 2023)
już niedostępne 129,00 zł -
Bilet obejmujący 4 wejścia na spotkania klubowe dla jednej osoby, do wykorzystania w ciągu 6 miesięcy od daty zakupu. karnet 4-biletowy (na 4 wejścia dla jednej osoby)

Bilet obejmujący 4 wejścia na spotkania klubowe dla jednej osoby, do wykorzystania w ciągu 6 miesięcy od daty zakupu.

już niedostępne 400,00 zł -

Zapraszamy na kolejne spotkanie klubu dla miłośniczek i kolekcjonerek sztuki STREFA KOLEKCJONOWANIA!

Spotkajmy się 28 września 2023 roku, w czwartek, o godz. 19:00, ponownie w Hotelu Indigo Krakow - Old Town na ul. Św. Filipa 18, w Krakowie.

Na kolejne z cyklicznych wydarzeń dla kobiet zapraszają organizatorki: Gosia Błaszczyk & Ewa Pasternak & Adriana Zimnowoda, prowadzące wspólnie Galerię Strefa A oraz Fundację Zona Art.

W KRĘGU SZTUKI NIEPRZEDSTAWIAJĄCEJ: Olga Ząbroń
🔹Podczas kolejnego klubowego wydarzenia naszą gościnią będzie Olga Ząbroń.  
Olga Ząbroń to jedna z ciekawszych, współczesnych polskich artystek. Od lat, niezwykle konsekwentnie, posługuje się językiem abstrakcji geometrycznej, tworząc niezwykle przemyślane monochromatyczne kompozycje pełne wewnętrznych napięć i refleksji. W jej obrazach widać echo twórczości wielu klasyków polskiej awangardy, m.in. Jana Dobkowskiego, Stanisława Fijałkowskiego czy Stefana Gierowskiego. 
🔹Spotkanie będzie również okazją do przedstawienia sylwetki wybitnej kolekcjonerki i historyczki sztuki Bożeny Kowalskiej, dla której najważniejszym nurtem wywodzącym się z tradycji awangardy artystycznej była abstrakcja geometryczna. Zapraszamy więc do wspólnego odkrywania piękna języka geometrii!
🔹Każde klubowe wydarzenie jest również okazją do prezentacji prac Artystki w przestrzeni naszego hotelowego showroomu. Zmniejszamy dystans do sztuki podczas bezpośredniej rozmowy i przyglądamy się dziełom z bardzo bliska.


Nota o Artystce:

Olga Ząbroń studiowała na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W 2011 roku obroniła dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Leszka Misiaka. Stypendystka Athens School of Fine Arts w Grecji (2008-2009). Od 2011 pracuje w Katedrze Scenografii na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie. W 2015 roku uzyskała stopień doktora sztuki. Od 2013 roku uczestniczy w Międzynarodowych Plenerach Artystów Posługujących się Językiem Geometrii. Brała udział w kilkudziesięciu wystawach i projektach w kraju i za granicą, a jej prace znajdują się m.in. w zbiorach Museum Jerke w Recklinghausen, Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia" w Radomiu oraz kolekcjach prywatnych w Polsce, Niemczech, Francji i Kanadzie.

*****

Partnerem projektu jest krakowski Hotel Indigo Krakow - Old Town, miejsce ze zdecydowanie artystyczną duszą przepięknie położone w samym historycznym centrum Krakowa. Artystyczny klimat Hotelu Indigo i niekonwencjonalny wystrój wnętrz jest wspaniałym otoczeniem na nasze cykliczne spotkania wokół sztuki i rynku sztuki, o czym przekonały się już Uczestniczki naszych poprzednich wydarzeń.

Wydarzenie jest biletowane i z ograniczoną ilością miejsc, dlatego też prosimy o wcześniejszą rezerwację na stronie serwisu Evena. Bilet w cenie 129 zł. Cena biletu obejmuje wyśmienite wino i przekąski serwowane przez Marcina Sołtysa - chefa kuchni Hotelu Indigo Krakow - Old Town. Czyli odbieramy sztukę wszystkimi zmysłami!!

***** 

STREFA KOLEKCJONOWANIA to klub dla kobiet, które chcą otaczać się sztuką. To pomysł, który rozwijał się w nas od dawna jako krąg miłośniczek i kolekcjonerek sztuki. Jeśli więc sztuka zajmuje ważne miejsce w Twoim życiu to dobrze trafiłaś. Jeśli pragniesz otaczać się sztuką i kiełkuje w Tobie myśl o jej kolekcjonowaniu - jeszcze lepiej. Choć samo kolekcjonowanie sztuki nie jest oczywiście warunkiem uczestnictwa. Spotkanie klubowe to wydarzenie dla kobiet, które chciałyby w miłej atmosferze i przy lampce wina dowiedzieć się więcej o sztuce i rynku sztuki, o możliwościach związane z inwestowaniem w dzieła sztuki; dla kobiet chętnych podjęcia ekscytującej przygody, jaką jest kolekcjonowanie. Przede wszystkim jednak chcemy rozwijać z Wami wrażliwość na sztukę i dzielić naszą pasją. Chcemy być Waszymi łączniczkami ze światem sztuki, z artystkami i artystami; chcemy pomóc Wam podążać za własnym gustem i estetycznymi fascynacjami. Chcemy też być Waszymi przewodniczkami po rynku sztuki, abyście mogły poczuć się na nim pewnie i aktywnie w nim uczestniczyć, dokonywać własnych wyborów - odkrywać w sobie Kolekcjonerki Sztuki.

*****

Choć kolekcjonowanie dzieł sztuki kiedyś było pasją znamienitych rodów i kojarzyło się głównie z bogactwem oraz wysoką pozycją społeczną, dzisiaj już praktycznie każda z nas, bez względu na poziom zamożności lub społeczny status może pozwolić sobie na zakup grafiki czy fotografii artystycznej. Znów pojawią się więc w tle spotkania nasze pytania otwarte: Czy potrzebuję fortuny aby stać się kolekcjonerką? Jak poruszać się na rynku sztuki aby dokonać właściwego wyboru? Dlaczego miałabym inwestować swój czas i kapitał w rynek sztuki? Sztuka to tylko pasja czy również biznes? A może kolekcjonowanie sztuki jest sexy? Jak pokochać sztukę współczesną gdy wokół krąży tak wiele trendów i mitów?

Spotkanie nasze będzie kontynuacją rozmowy na zagadnienia związane z rynkiem sztuki i rolą kobiet w kulturotwórczym obiegu sztuki. O kobietach kolekcjonerkach mówi się zbyt rzadko, a historia często zapomina o ich kulturotwórczej roli, odwadze, zaangażowaniu, wyczuciu czasu i o odpowiedzialności; o postawie, którą warto stawiać za przykład lub zaadaptować w dowolnym stopniu do własnej pasji.

Wierzymy głęboko, że społeczna zmiana, do której dążymy jest możliwa poprzez edukację - edukację kobiet. Mając doświadczenie i osiągnięcia w ramach rynku sztuki pragniemy przekazać swoją wiedzę dalej, zachęcić i przygotować inne kobiety do ważnej roli kolekcjonerek odpowiedzialnych społecznie.

Do zobaczenia!

Gosia Błaszczyk & Ewa Pasternak & Adriana Zimnowoda

______________

STREFA KOLEKCJONOWANIA funkcjonuje w ramach Fundacji Zona Art, ul. Poznańska 6/4, 30-012 Kraków | KRS: 0000417583 | NIP: 6762457273 | REGON: 12256908500000

Przychody z działalności klubu Strefa kolekcjonowania oraz Galerii Strefa A - projektów funkcjonujących w ramach Fundacji - przekazywane są w całości na realizację celów statutowych Fundacji Zona Art.

www.galeriastrefaa.pl | www.zonaart.org

Partner projektu: www.indigokrakow.com

Zobacz również:

kultura i sztuka Impreza klubowa Sztuka wydarzenia Kraków