To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Normalny
już niedostępne -

Miejskie Hale Targowe w Gdyni zapraszają na prelekcję "Od bonżurki, przez dres do #strojesienahomeoffisie, czyli krótka historia strojów domowych". Spotkanie jest częścią wydarzenia "Dnia Kreatywnego" (XIV edycja).

Udział bezpłatny!

Czas: 25 lipca 2020 r., godz. 14:30

Miejsce: 

Wytwórnia Studniak, ul. Abrahama 25 - punkt partnerski Hal Targowych (liczba miejsc ograniczona)

oraz

Funpage Hal Targowych - strona główna / platforma ZOOM

Noszone w domu, wygodne, często "niewyjściowe" - szlafroki, piżamy, t-shirty i dresy. Czy może eleganckie bonżurki dla panów i wytworne kimona dla pań? Podczas prelekcji Weronika Szerle opowie jak przez ostatnie 100 lat zmieniała się historia domowej garderoby. Trendy, modne fasony oraz wygodna garderoba dla pań i panów w inspirującym przeglądzie przez dekady, począwszy od lat 20 XX w.

Prowadzenie: Weronika Szerle - absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Gdańskim i muzealniczych studiów kuratorskich w zakresie sztuki współczesnej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Bada historię mody, architektury i dizajnu, a w szczególności związki między nimi. Pracuje w Dziale Sztuki Muzeum Miasta Gdyni, gdzie opiekuje się zbiorami i przygotowuje wystawy, głównie w tematyce dizajnu (Marek Cecuła, Barbara Hoff z cyklu Polskie Projekty Polscy Projektanci) i architektury (Szkło, metal, detal. Architektura Gdyni w szczegółach, 2016, współkuratorka). Jest autorką tekstów naukowych oraz wykładów i prezentacji dotyczących historii mody i wzornictwa. Prowadzi spacery architektoniczne w ramach gdyńskiego Szlaku Modernizmu. Nałogowo odwiedza muzea w poszukiwaniu piękna przedmiotów codziennego użytku.

Aby skorzystać z bezpłatnego dostępu do spotkania należy zapisać się za pomocą przycisku "kup bilet". Zapisane osoby otrzymają link do aplikacji ZOOM w wiadomości e-mail (do 24.07.) Dostęp do atrakcji będzie możliwy po uprzednim pobraniu bezpłatnej aplikacji https://zoom.us/

#moda #fashion #design #styl #stylizacja #homeoffice 

fot. www.niepodlegla.gov.pl

Zobacz również:

kultura i sztuka wydarzenia Gdynia