Rekrutacja do Studia Wolandejskiego

5 Października 2019, 15:00 (Sobota)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Wejściówka
już niedostępne 20,00 zł -

DZIAŁAJĄCY W WARSZAWIE OD 2000 ROKU TEATR WOLANDEJSKI OGŁASZA REKRUTACJĘ DO STUDIA WOLANDEJSKIEGO!

Szukamy osób, które posiadają zdolności aktorskie i chcą otrzymać podstawową wiedzę, umiejętności i kompetencje w sztuce aktorskiej.

Podczas kursu przekazujemy narzędzia, które kiedyś sami otrzymaliśmy. Aktorstwo, jak każdy inny zawód, opiera się na rzemiośle, którego można się nauczyć.

Oferujemy 350 godzin zajęć (z możliwością dodatkowych konsultacji), w ramach których uczestnicy nauczą się między innymi pracy z własnym ciałem, interpretacji tekstu i pracy z partnerem scenicznym. Kurs trwa 8 miesięcy, a koszt uczestnictwa wynosi 500 zł miesięcznie dla osób przyjętych w I etapie i 550 zł miesięcznie dla osób przyjętych w II etapie.

Wyróżniający się podczas kursu uczestnicy otrzymają możliwość udziału w zleceniach wykonywanych przez Teatr Wolandejski.

Absolwenci Studia, którzy osiągną najlepsze wyniki, uzyskają możliwość dołączenia do zespołu Teatru Wolandejskiego, gdzie będą mogli rozwijać swoje umiejętności, grając w spektaklach repertuarowych oraz uczestnicząc w bezpłatnych warsztatach doszkalających.

Rekrutacja do Studia zastępuje dotychczasową rekrutację do Teatru Wolandejskiego.

Szczegóły dotyczące kursu znajdują się na stronie Studia: http://www.wolandejski.pl/studio-wolandejskie/.


WYMAGANIA REKRUTACYJNE:

• Brak poważnych (nieuleczalnych) wad wymowy. Możliwe ewentualne wady wymowy, które są do skorygowania w krótkim czasie;

• Emisja głosu - dostateczna rozpiętość dynamiki głosu;

• Koordynacja ruchowa, świadomość ciała umożliwiająca okazywanie prostych emocji i realizację prostych zadań aktorskich;

• Podstawowe poczucie rytmu;

• Podstawowa wrażliwość na partnera scenicznego;

• Umiejętność pracy zespołowej;

• Umiejętność przedstawienia własnej, spójnej interpretacji tekstu;

• Umiejętność realizacji prostych zadań aktorskich.

Wszystkim osobom biorącym udział w rekrutacji, które nie zostaną przyjęte do Studia, zapewniamy przesłanie uzasadnienia decyzji.


JAK WZIĄĆ UDZIAŁ W REKRUTACJI?

Drugi etap rekrutacji odbędzie się w dniach 5-6 października (sobota i niedziela) w godz. 15-21 w Domu Kultury Stokłosy przy ul Lachmana 5 w Warszawie. 

Osoby chcące wziąć w niej udział powinny liczyć się z koniecznością obecności w obu dniach.

Od kandydatów oczekujemy przygotowania i zaprezentowania z pamięci dwóch (maksymalnie 3-minutowych) fragmentów prozy. 


UWAGA!

Warunkiem uczestnictwa w rekrutacji jest zakup wejściówki w cenie 20 zł na niniejszej stronie. Osoby, które kupią wejściówkę, otrzymają maila z dalszymi informacjami dotyczącymi procesu rekrutacji. Opłata jest bezzwrotna (nawet w przypadku niestawienia się na rekrutacji).

Serdecznie zapraszamy!

Ewentualne pytania prosimy kierować na adres [email protected].

Osoby niezainteresowane udziałem w naborze prosimy o przekazanie informacji potencjalnie zainteresowanym znajomym i zaproszenie ich do tego wydarzenia. Dziękujemy! :)

Zobacz również:

szkolenia wydarzenia Warszawa