To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  normalny
już niedostępne -

Zapraszamy do udziału w poruszającym wydarzeniu kulturalnym, przedstawiającym los więźniów obozu koncentracyjnego Stutthof, los wspólny dla wszystkich więźniów niemieckich obozów koncentracyjnych- śmierć, strach, ból, głód, tęsknota za bliskimi i wolnością… 

Zapraszamy na muzyczną opowieść słowami byłych więźniów obozu Stutthof, na opowieść o 2077 dniach męczarni. Projekt muzyczny "Stutthof. Apel cieni" to historia o bólu tego miejsca i o nadziei, nadziei, która niosła ze sobą wiarę w niepodległą i wolną Ojczyznę.

"Stutthof. Apel cieni" odbędzie się w Sanktuarium Narodowym Św. Andrzeja Boboli, przy ulicy Rakowieckiej 61 w Warszawie, 27 września 2019 r. o godzinie 19:30. W atmosferze miejsca kultu, naznaczonego dramatycznymi wydarzeniami Powstania Warszawskiego, zabrzmią słowa napisane w barakach KL Stutthof, a wykonane we współczesnej aranżacji muzycznej. Tomasz Budzyński, Dariusz Budkiewicz i Michał Jacaszek stworzyli niezwykłe aranżacje do wspomnień i wierszy napisanych przez więźniów. Zabrzmi głos pokolenia, które budowało Niepodległą. 

Spotkajmy się w Parafii Św. Andrzeja Boboli w Warszawie!

"(…) Do wolnej Polski nam
Powrócić daj !
By stał się twierdzą nowej siły
Nasz Dom, nasz Dom."

fragment "Pieśni obozowej"

opis wydarzenia

Zobacz również:

koncerty wydarzenia Warszawa