Ogólnopolska Konferencja "SM - i co z tego...?", 27-28 maja 2023 r. w Gdańsku

27 Maja 2023, 09:00 (Sobota) - 28 Maja 2023, 15:00 (Niedziela)

Europejskie Centrum Solidarności I European Solidarity Centre, Gdańsk Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Bezpłatna rejestracja
już niedostępne -

Jesteś osobą chorującą na stwardnienie rozsiane, jej rodziną lub interesuje Cię temat SM — spotkajmy się 27 i 28 maja 2023 r. w Gdańsku. W tych dniach Fundacja StwardnienieRozsiane.info zaprasza na kolejną edycję bezpłatnej Konferencji "SM — i co z tego...?". Partnerem Merytorycznym wydarzenia jest Klinika Neurologii Dorosłych Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku.

Nieważne czy chorujesz od kilku lat, dopiero zdiagnozowano u Ciebie chorobę, czy jesteś w trakcie diagnostyki. Z pewnością zadajesz sobie różne pytania, np.: Czym się różnią poszczególne leki? Jak się rehabilitować? Jak radzić sobie z objawami choroby? Czy to już rzut? Czy mówić o swojej chorobie w pracy? Czy planować rodzicielstwo? Co dalej z pracą? Czy mogę uprawiać sport i podróżować? Czy "leczenie alternatywne" pomaga? Jak radzić sobie z zaburzeniami poznawczymi? Jak będzie wyglądało moje życie za 2, 5, 10 czy 30 lat? Masz wiele wątpliwości związanych z chorobą? Nie pozostawiaj ich bez odpowiedzi.

Zapisz się. Przyjdź. Posłuchaj. Zobacz. Zapytaj.

Nie rezygnuj z marzeń. Żyj aktywnie mimo choroby.

Kolejna odsłona naszej konferencji tym razem odbędzie się w siedzibie Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku.

Oto program:

Konferencja "SM - i co z tego...?" - agenda

Jeżeli widzieliśmy się na poprzedniej edycji, nie zastanawiaj się i koniecznie zapisz się ponownie — przygotowaliśmy zupełnie nowy program! Dołącz do nas również, jeśli do tej pory nie spotkaliśmy się na naszych wydarzeniach.

Z pewnością nie zabraknie:

  • prelekcji specjalistów zajmujących się SM (m.in. neurologów, psychologów, fizjoterapeutów),
  • paneli dyskusyjnych z udziałem ekspertów zajmujących się SM,
  • indywidualnych konsultacji ze specjalistami,

Nowością będą warsztaty w mniejszych grupach!

Będzie także przestrzeń do kameralnych rozmów z innymi osobami z SM, które będzie można odbyć przy kawie w dłuższych przerwach między sesjami wykładowymi.

Udział w Konferencji jest bezpłatny.

W przypadku konieczności rezygnacji z uczestnictwa bardzo prosimy o niezwłoczne przekazanie nam tej informacji mailowo ([email protected]) lub telefonicznie/ poprzez wiadomość SMS (tel. 791 111 301). Dzięki temu będziemy mogli zaprosić inną osobę, tak by żadne miejsce się nie zmarnowało.

Tak było podczas poprzedniej edycji konferencji, która odbyła się we wrześniu 2022 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego w Gdańsku:Poprzednie edycje na zdjęciach:


Rzecznik Praw Pacjenta, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia, Polskie Towarzystwo Neurologiczne, Polskie Towarzystwo Pielęgniarek Neurologicznych, Rektor Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Marszałek Województwa Pomorskiego, Wojewoda Pomorski, Prezydenci: Gdańska, Gdyni i Sopotu.Gazeta Wyborcza Trójmiasto, Radio Gdańsk, Zawsze Pomorze, cowzdrowiu.pl, mzdrowie.pl, MedExpress i poradnikzdrowie.pl.

********

Organizację Konferencji wspierają następujące podmioty: Biogen Poland Sp. z o.o., BMS Poland Group Sp.z o.o., Novartis Poland Sp. z o.o., Roche Polska Sp. z o.o., Gdańskie Autobusy i Tramwaje Sp. z o.o., Baltic Hub Container Terminal Sp. z o.o., Europejskie Centrum Solidarności, Gdańskie Centrum Wolontariatu, Fizjo Health Gdynia.

Zobacz również:

konferencje Fizjoterapia Lekarstwa Medycyna Neurologia Neuropsychologia Neurorehabilitacja Psychologia Rehabilitacja Zdrowie Zdrowie psychiczne wydarzenia Gdańsk