Warsztaty suchych bukietów z Folkisz x Zapytaj Mokoszy

22 Września 2019, 11:00-13:30 (Niedziela)

Sztuka Wyboru, Gdańsk Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Warsztaty suchych bukietów z Folkisz
już niedostępne 90,00 zł -

Zapraszamy na warsztaty z tworzenia współczesnego suchego bukietu złożonego z kłosów zbóż i własnoręcznie zrobionych papierowych kwiatów z okazji Święta Plonów.
Święto Plonów to ludowe święto połączone z obrzędami dziękczynnymi za ukończenie żniw i prac polowych, przypadające w okresie równonocy jesiennej. Zainspirowani tradycją zapraszamy Was - dzień przed równonocą, 22 września w niedzielę - do wzięcia udziału w wyjątkowym warsztacie, w ramach którego stworzymy przepiękny bukiet przepełniony naszą wewnętrzną intencją. 


Nasze kompozycje zadedykowane będą bogini Mokosz, prasłowiańskiej bogini, kojarzonej z Matką Ziemią, wszelkim urodzajem i plonami.

W ramach warsztatu poznacie tajniki bibułkarstwa czyli tworzenia kwiatów z włoskiej krepiny. Tradycja tej sztuki sięga końca XIX wieku. Ludowe suche bukiety nawiązują do tradycji dożynkowych w czasie, których dziękowano bogom za plony i proszono o jeszcze lepsze w przyszłym roku. 


czas trwania: 2,5h

Inwestycja: 90 zł

Folkisz to autorski projekt Anny Ruleckiej-Beliny, którym nawiązuje do tradycji i zwyczajów sztuki ludowej. Przywraca on do życia zapomnianą sztukę̨ bibułkarstwa i pokazuje ją w zupełnie nowej, nowoczesnej odsłonie. Ania jest pasjonatką folkloru, absolwentką Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych w Antwerpii oraz Historii Sztuki na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Współpracowała z magazynami Kubuk, Usta, Weranda czy Zwykłe Życie. Tworzy dla wielu polskich i zagranicznych marek.

Zobacz również:

kultura i sztuka wydarzenia Gdańsk