Zapraszamy wszystkich praktykujących coachów do uczestnictwa w superwizji grupowej.
Czym jest superwizja?
Superwizja w coachingu to proces refleksyjnego uczenia się, rozwoju i samodoskonalenia coacha w bezpiecznej przestrzeni, atmosferze wzajemnego szacunku i zaufania, przy wsparciu ze strony superwizora.
Superwizor to osoba doświadczona w prowadzeniu procesów coachingowych i superwizyjnych oraz prezentująca kompetencje coacha i superwizora.
Superwizja odbywa się poprzez interaktywną refleksję, konstruktywną informację zwrotną, dzielenie się ekspertyzą oraz stosowanie narzędzi z różnych obszarów rozwojowych.
Po co jest superwizja?
Superwizja jest jedną z najbardziej efektywnych metod wsparcia i rozwoju kompetencji w zawodach związanych z pomaganiem, w tym także w coachingu. Obszary wsparcia superwizyjnego mogą dotyczyć wielu aspektów funkcjonowania i pracy coacha.
Korzyści z superwizji:
- rozwój umiejętności coachingowych,
- poszerzenie repertuaru stosowanych technik i narzędzi coachingowych,
- pomoc w określeniu indywidualnego stylu pracy coachingowej,
- pomoc w zidentyfikowaniu głównych wyzwań i trudności, z którymi spotyka się coach,
- wypracowanie strategii radzenia sobie z trudnymi sytuacjami w relacji z klientami,
- wsparcie w lepszym rozumieniu wpływu wartości, przekonań i emocji coacha na jego efektywność w pracy coachingowej,
- analiza dylematów etycznych, z którymi spotyka się coach w swojej pracy.
Kto może uczestniczyć w superwizji?
- praktykujący coachowie;
- coachowie, którzy dopiero uczą się sztuki coachingu i poprzez uczestnictwo w superwizji chcą rozwijać swój warsztat coachingowy (prowadzą sesje coachingowe);
- coachowie, którzy chcą omówić swój konkretny przypadek pracy z klientem;
- coachowie, którzy poprzez uczestnictwo i słuchanie innych chcą rozwijać się sami.
Otrzymasz zaświadczenie
1. Zaświadczenie o udziale w superwizji grupowej, z podaniem czasu trwania (godziny zegarowe), dla uczestników, którzy nie poddawali superwizji swojej pracy w roli coacha (nie przedstawiali własnego przypadku).
2. Zaświadczenie o udziale w superwizji grupowej, z podaniem czasu trwania (godziny zegarowe) i poddaniu superwizji własnej pracy w roli coacha wraz z czasem trwania tej superwizji pracy własnej (godziny zegarowe).
więcej o definicjach superwizji: SYSTEM-AKREDYTACJI-IZBY-COACHINGU
Inwestycja w rozwój.
- Coach, superwizor uczestniczący w superwizji grupowej: 100 zł
- Coach, superwizor akredytowany w IC 75 zł
- Coach absolwent akredytowanego przez IC programu dla coachów 75 zł
- Coach członek IC 75 zł
- COACH KTÓRY PIERWSZY RAZ DOŚWIADCZY SUPERWIZJI 50 zł.
_________________________________________
Bartosz Berendt
Akredytowany Coach i Superwizor IC, Master Certified Coach ICF
Prowadzi coaching indywidualny i zespołowy dla liderów i zespołów wdrażających zmiany w organizacji. Pracuje w wyczynowym sporcie, wspierając zawodników i drużyny w realizacji celów sportowych i pozasportowych.
_______________________________________
1. Superwizja jako złoty standard w zawodach pomocowych.
Superwizja towarzyszy coachingowi w Europie niemal od początku jego istnienia. Tak jak w innych zawodach polegających na budowaniu przymierza z klientem (psychoterapia, pomoc społeczna), przyjmuje się superwizję jako złoty standard w pracy profesjonalnej i jeden z obowiązkowych elementów doskonalenia zawodowego. Superwizja służy wspieraniu jakości relacji, utrzymywaniu użytecznych granic, doskonaleniu umiejętności coacha oraz rozwiązywaniu trudności przeżywanych w relacji z klientem i innymi interesariuszami procesu. Jest wyrazem troski o etykę zawodową i bezpieczeństwo klientów.
2. Funkcje superwizji w coachingu.
Superwizja służy doskonaleniu umiejętności, wzmacnianiu postawy coachingowej i rozumieniu roli. Służy omawianiu dylematów i trudności napotykanych przez coacha w codziennej pracy. Dostarcza także najnowszej wiedzy branżowej. Coach spotykając się z superwizorem regularnie uzyskuje informację zwrotną na temat swojego długofalowego rozwoju. Może doświadczyć na sobie nowych technik i narzędzi. Superwizor oferuje coachowi profesjonalne wsparcie oparte o relację poufności i zaufania, co wspiera coacha w stawianiu czoła wyzwaniom w pracy z klientami indywidualnymi i firmowymi.
3. Szczególna rola superwizji coachingu w trudnych czasach.
Coraz częściej mamy do czynienia ze zjawiskiem "zmęczenia empatią" ("empathy fatigue"). Coach, który dużo słucha innych, powinien mieć przestrzeń, gdzie sam zostanie wysłuchany. Sesje superwizji to czas, w którym można oddać się bezpiecznie autorefleksji nad swoim doświadczeniem oraz uzyskać wsparcie ze strony bardziej doświadczonej osoby. Superwizja oznacza spotkanie w atmosferze życzliwego zrozumienia. Dzięki temu coach wzmacnia się i odświeża zasoby. Korzystanie z superwizji to troska o BHP coacha.
4. Superwizja w procesie akredytacji.
Izba Coachingu od początku swojego istnienia podkreśla rolę superwizji jako niezbędnego elementu pracy coacha. Coach, który regularnie poddaje swoją pracę superwizji, udowadnia tym, że troszczy się o dobro i bezpieczeństwo swoich klientów. Respektuje zasady etyczne stworzone dla ochrony klientów. Doskonali się. Korzystając z superwizji, coach sygnalizuje, że szanuje wymagania swojej branży oraz dba o jej wizerunek. Uzyskanie rekomendacji od superwizora akredytowanego to dowód na poddanie się ocenie branżowej i spełnianie wymagań kompetencyjnych i etycznych określonych przez Izbę Coachingu.
__________________
Kwestie organizacyjne
zapisy wyłącznie przez portal Evenea; liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń (max.6 uczestników);spotkanie będzie trwało 2 godziny przy ilości uczestników od 1-3 i 3 godziny przy ilości uczestników od 4-6.spotkanie w formule stacjonarnej.
Evenea umożliwia zrobienie rezerwacji. Należy ją wykupić lub zwolnić miejsce dla innego użytkownika.
* W przypadku rezygnacji z udziału wcześniej niż na tydzień przed dniem warsztatu zwracamy wpłatę z potrąceniem 10% (nie mniej niż 10 zł) opłaty manipulacyjnej. Przy rezygnacji mniej niż 7 dni przed warsztatem wpłata nie jest zwracana.
Zapraszamy bardzo serdecznie!
Organizator: Izba Coachingu Oddział Zachodniopomorski
W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości zapraszamy do bezpośredniego kontaktu.
Anna Dziwulska
Dyrektor Oddziału Zachodniopomorskiego Izby Coachingu
tel. 570 537 516
Jeśli chciałbyś/chciałabyś z wyprzedzeniem otrzymywać informację o wydarzeniach organizowanych przez Izbę Coachingu możesz zapisać się na newsletter.
Zajrzyj również na nasza stronę Izba Coachingu
Jak zostać członkiem Izby Coachingu?
http://www.izbacoachingu.com/o-izbie/dolacz-do-izby/
Miejsce
ul. Podgórna 15/16, Szczecin