To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  • Klubowicze i sympatycy z osobami towarzyszącymi
już niedostępne -

Brydż to nie tylko miłe spędzanie czasu, lecz i rozwijanie umiejętności przydatnych w zarządzaniu i działaniu: uczy planowania, analizy przy dostępności niepełnych danych, realizacji celów w stale zmieniających się okolicznościach, szybkiego podejmowania decyzji, wyciągania wniosków, konsekwencji, pracy w zespole, odpowiedzialności, wykształca odporność na stres, rozwija zdolności organizacyjne, pozwala szybko przechodzić do kolejnego zadania, a przy tym wzmacnia te cechy niemal niezauważalnie - podczas gry, która sama w sobie jest przyjemnością.

To zdrowa rywalizacja i nauka podejmowania wyważonego ryzyka. Bill Gates i Warren Buffet publicznie oznajmili, że jedną z dźwigni ich sukcesu był właśnie brydż.

Proponujemy spotkanie przy brydżu, poprzedzone wprowadzeniem, podczas którego krótko omówimy korzyści z brydża - także dla biznesu.

W temat wprowadzi prezes Polskiego Związku Brydża Sportowego, Marek Michałowski[1], a prezentację o pożytkach z brydża płynących - poza czystą przyjemnością i sprawnością umysłową to wspomniane kompetencje miękkie przydatne również w pracy - przedstawi Małgorzata Maruszkin[2].

Wśród uczestników ze strony PZBS będą przedsiębiorcy grający w brydża (np. Igor Chalupec, Przemysław Janiszewski, Witold Bielecki) oraz mistrzowie świata, Europy, Polski, a także dr Marek Małysa, przewodniczący Komisji Bridge&Science przy Światowej Federacji Brydża - będzie można go zapytać o powiązanie brydża i logistyki.

Po prezentacji znajdziemy też czas na luźne rozmowy, a równolegle z rozmowami krótkie praktyczne przypomnienie przyjemności z gry, pokazanie, co nowego w brydżu - w bardzo przyjaznej atmosferze. Proponujemy, żeby brydżyści z BCC grali w parach z przedstawicielami PZBS.

Kolejnym krokiem może być utworzenie klubu brydżowego, pod auspicjami Business Centre Club.


[1] Marek Michałowski - od czerwca 2021 prezes Polskiego Związku Brydża Sportowego, a zarazem prezes Polskiego Związku Golfa. Jest też doświadczonym menedżerem. Przez całe życie był związany zawodowo z Budimeksem SA. Przeszedł wszystkie szczeble kariery aż do funkcji Prezesa Zarządu, którą pełnił w latach 1998-2009. Od 2010 roku jest Przewodniczącym Rady Nadzorczej Budimex SA. Gra w brydża od młodości.

[2] Małgorzata Maruszkin - pełnomocniczka Zarządu PZBS do spraw Programu Brydż60+, a w latach 2017-2020 rzeczniczka PZBS. Wydawczyni książek non-fiction (G+J National Geographic, Fokus; Bertelsmann Polska - Świat Książki; PWN), tłumaczka (gł. z angielskiego i hiszpańskiego). Popularyzatorka brydża, gra od liceum, aczkolwiek z długą przerwą.

W razie pytań kontakt: [email protected]

Zobacz również:

sport i rekreacja wydarzenia Warszawa