To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Przegląd Nowego Rzemiosła - warsztat fotograficzny Światło czuj
już niedostępne -

Przegląd Nowego Rzemiosła 

Warsztat fotograficzny Światło czuj

Prowadzenie: Mateusz Gzik 

Godz. 09.00 - 12.00

Miejsce: Sala Widok 

Nie ważne czym robisz zdjęcia, najważniejsze w fotografii jest światło. Na drugim miejscu jest pomysł. W dzisiejszych czasach wszyscy jesteśmy fotografami, a prowadzenie komunikacji własnej marki bez użycia aparatu fotograficznego jest prawie niemożliwe.
Od kilkunastu lat fotografuję w różnych warunkach oświetleniowych, miałem okazję robić zdjęcia zarówno dla raczkujących jak i największych marek. Podzielę się z Tobą praktyczną wiedzą na ten temat.
Ustawimy mini studio fotograficzne, ale zrobimy też zdjęcia przy oknie przy użyciu smartfona.
Jeśli wytwarzasz przedmioty i zastanawiasz się jak je sfotografować - zabierz jeden z nich ze sobą na warsztaty.

Podczas warsztatów dowiesz się:
- jak wykorzystać światło dzienne
- jak działa światło studyjne błyskowe i ciągłe
- jak nie używać światła, czego unikać
- jak wykorzystać smartfona, czyli aparat, który nosisz w kieszeni
- poznasz kilka niedrogich gadżetów, które pomogą Ci w pracy
- dostaniesz zastrzyk inspiracji i porad stylizacyjnych


Mateusz Gzik:  

Poszukiwacz niezwyczajnych kadrów. Miłośnik miejskiej dżungli. Swoją przygodę z fotografią rozpoczął w 2001 roku, tworząc jeszcze w technice analogowej. Od tego czasu rozwinął własny styl fotografowania, który wyróżnia pełne zrozumienie sztuki pokazywania przestrzeni. W pracach Mateusza widoczna jest spójność i rytm, ale nie brakuje także szaleństwa i zdrowej improwizacji. Zdjęcia wykonuje często spontanicznie. Ptrafi wydobyć wyjątkowy charakter miejsc i obiektów architektury - szanuje je, daje im czas. Z uporem kolekcjonuje kadry, które świetnie sprawdzają się jako elementy wystroju wnętrz. Prowadzi studio graficzne połączone z print-shopem i autorską galerią fotografii na Nadodrzu. W swojej pracy realizuje się artystycznie i komercyjnie, starając się łączyć te dwa światy. Jego fotografie wspierają wizerunek wielu firm i marek, zarówno niszowych i tych bardzo znanych. Często traktuje aparat jako narzędzie komunikacji wizualnej, którą sam się zajmuje od kilkunastu lat. Właśnie na ten temat poprowadzi warsztaty w ramach Przeglądu Rzemiosła.


Zobacz również:

kultura i sztuka wydarzenia Wrocław