ŚwiatłoSIŁA 2022 - Festiwal foto-video

15 Września 2022, 09:00 (Czwartek) - 16 Września 2022, 19:00 (Piątek)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
Bezpłatny bilet upoważnia do: skorzystania ze strefy sprzętowej, stref wykładowych, otwartych stref studio, strefy chillu oraz fotografowania na terenie Stoczni Cesarskiej. Normalny

Bezpłatny bilet upoważnia do: skorzystania ze strefy sprzętowej, stref wykładowych, otwartych stref studio, strefy chillu oraz fotografowania na terenie Stoczni Cesarskiej.

już niedostępne -

O festiwalu

Jedyny taki festiwal w Polsce ulokowany w przestrzeni stoczniowej!

Zapraszamy Was na stocznię, do najbardziej fotogenicznego miejsca w Gdańsku. Aby celebrować światło i wolność. Aby chłonąć inspiracje, bawić się i poszerzać horyzonty! Poczuć moc historii i stworzyć coś nowego - wspólnie z miłośnikami fotografii i filmu z całej Polski.


Festiwal ŚwiatłoSIŁA to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie kulturalne na mapie Polski. Łączy w sobie ideę wielu znanych formatów, tak aby przeżycia uczestników mogły być w końcu kompletne.

Możecie się tu uczyć, imprezować, zwiedzać, konkurować, wygrywać, ćwiczyć pod okiem mistrzów, skonsultować swoje portfolio, obejrzeć wystawę, przetestować najnowszy sprzęt foto-video, zrobić zakupy w super promocji, poznać nowych znajomych z branży i przede wszystkim - stworzyć mnóstwo dobrych kadrów! Stocznia to miejsce, w którym technologia spotyka się ze sztuką.

Spoiwem bogatej oferty festiwalu jest hasło zawarte w jego nazwie. Fotografia i film bez światła po prostu nie istnieją! Mamy ponadto nadzieję, że miejsce o bogatej wolnościowej historii, które wybraliśmy na tło festiwalu, uwolni (dosłownie i w przenośni) Waszą kreatywność i wyobraźnię!

Ponieważ jest to pierwsza edycja festiwalu, prosimy Was abyście dali znać o nim swoim znajomym i przyszli razem na stocznię! Większość atrakcji jest darmowa, a na wydarzenia specjalne (płatne) dostępne są zniżki dla grup!

Mamy nadzieję, że termin festiwalu planowany na końcówkę lata, pozwoli Wam przy okazji skorzystać z uroków plażowania i zostaniecie w Trójmieście na dłużej! W tym samym czasie odbywają się jeszcze inne ciekawe wydarzenia, np. festiwal fotografii "W ramach Sopotu" oraz "Festiwal Polskich Filmów Fabularnych" w Gdyni. Możecie dosłownie przebierać w atrakcjach!

Pełen harmonogram wydarzenia zostanie opublikowany do połowy sierpnia. Już teraz odkrywaj z nami kolejne atrakcje i sprawdź, czyich opowieści posłuchasz niebawem na wykładach i warsztatach.O miejscu

Stocznia

To ogromne i różnorodne przestrzenie, gdzie kiełkowała kiedyś polska idea wolności. Dziś, sąsiadująca z centrum miasta i uwielbiana przez artystów, jest zachętą, aby uwolnić swoją wyobraźnię i zacząć tworzyć! Stwórzcie więc z nami festiwal, jakiego jeszcze w branży nie było!

Sala BHP

To tu narodziła się Solidarność i podpisano porozumienia sierpniowe. Dziś pełni funkcję muzeum, upamiętniając prawie 200-letnią historię przemysłu stoczniowego. W tym znamienitym miejscu pojawią się stoiska partnerów, specjalna strefa testowania sprzętu oraz wykłady.

Budynek Dyrekcji - Stocznia Cesarska

Jeden z najstarszych budynków na terenie Stoczni Cesarskiej, którego historia sięga 1878 roku. Był świadkiem wielu wydarzeń historycznych, m.in. strajków stoczniowców protestujących pod jego drzwiami w imię swoich praw i wartości. W sali bankietowej odbędą się wykłady oraz wernisaż wystawy pokonkursowej. Znajdzie się tam także otwarte dla wszystkich studio oraz strefa audio.

Dok Cesarski 

Położony nad samym brzegiem kanału nieco futurystyczny namiot pomieści 200 osób oraz scenę dla prelegentów. Przypominający z daleka kosmiczną kapsułę jest świetnie wyposażony (doskonałe nagłośnienie, klimatyzacja itp.). W razie dobrej pogody do dyspozycji fotografujących oprócz wnętrza namiotu będzie także cały teren dookoła. Postindustrialna przestrzeń i marynistyczny krajobraz to najlepsze tło do słuchania inspirujących wykładów!

Studio Luksfera

W dawnym studiu projektowym Stoczni Gdańskiej odbędą się praktyczne warsztaty. Studio posiada zapierające dech w piersiach widoki na stoczniowe żurawie, a przez ogromne okna wlewa się do niego moc dziennego światła. Zachody słońca są tu tak fenomenalne, że nawet najlepsze na rynku lampy i akcesoria, w jakie wyposażone jest studio, mogłyby się wydawać… zbędne.

Shipyard Studio

Idealnie wpisana w klimat stoczni miejscówka w urzekającym loftowym stylu - z cegłą i betonem na ścianach. Oprócz tradycyjnej cykloramy oferuje kilka specjalnie zaaranżowanych stanowisk z meblami i rekwizytami. Korzystając z jej otoczenia (graffiti, opuszczone korytarze itd.), można stworzyć naprawdę oryginalne zdjęcia.

Wydział Remontowy

Klub muzyczny sąsiadujący z legendarną bramą Stoczni Gdańskiej. Znany z koncertów zespołów o nieco cięższym brzmieniu i ciekawych nalewek. Strefa Chilloutu dostępna będzie dla wszystkich od godziny 11. Można w niej będzie odpocząć, porozmawiać w kuluarach z naszym działem B2B, a także wypić specjalnie uwarzony na tę okazję trunek!
Wydarzenia

Wykłady

Aż 3 sceny jednocześnie! Prawie 50 wykładów w 2 dni! Wybierz ścieżkę #lepszafotografia albo #lepszyfilm i skorzystaj z wiedzy i doświadczenia najlepszych praktyków! Duety Malachite Meadow oraz White Smoke Studio, Jakub Kaźmierczyk, Paweł Karpiński, Ann Podsiedlik, Adam Wawrzyniak, Maciej Moskwa... to pierwsi prelegenci, których Wam zdradzamy! Lista nazwisk robi się coraz dłuższa.
Pełna lista prelegentów: https://swiatlosila.pl/prelegenci/

Warsztaty Masterclass

Poznaj swoich mistrzów na żywo i ćwicz pod ich okiem w profesjonalnym studiu z industrialnym klimatem. To świetna okazja do rozwijania nowych umiejętności i wzbogacenia swojego portfolio! Uwaga! Grupy 8-10 osób, ilość miejsc ograniczona!
https://swiatlosila.pl/masterclass/

Fotogra

Fotospacer z nagrodami w formie gry miejskiej. Włącz tryb obserwatora, poznaj stoczniowe zakamarki i zrób lepsze zdjęcia niż Twoja konkurencja. Testuj topowe aparaty i obiektywy pod okiem instruktora. Uwaga! Ilość miejsc ograniczona! 
https://swiatlosila.pl/fotogra/

Otwarte Strefy Studio

Wejdź do magicznego atelier, przygotowanego na Twoje wszystkie pomysły. Włącz lampy, ustaw modelkę, chwyć za aparat i ogrzej się w błysku fleszy ;) Stref do fotografowania w czasie festiwalu będzie aż 3!

Strefa Druku Canon

Wydrukuj za swoje zdjęcia, porozmawiaj ze specjalistami o procesie drukowania, kalibrowania i wybierania sprzętu, papieru oraz tuszy.SZCZEGÓŁOWY HARMONOGRAM I MAPA FESTIWALU są przedstawione na stronie https://swiatlosila.pl/harmonogram/

Strefa sprzętu

Spotkaj się ze swoją ulubioną marką, aby lepiej poznać jej ofertę, przetestować sprzęt na miejscu i zrobić zakupy z mega rabatem bez ruszania się z terenu festiwalu!

Skorzystaj z wiedzy specjalistów, którzy odpowiedzą na Twoje wszystkie pytania: który aparat jest lepszy, co kupić w określonym budżecie, od czego zacząć, co z czym będzie działać i dlaczego. A wszystko to w luźnej atmosferze i w ramach dzielenia się wspólną pasją. Pamiętaj, "po drugiej strony lady" są tacy sami zajawkowicze jak Ty! 

W specjalnie przygotowanej Strefie Studio (do testowania oświetlenie studyjne, scenografia, profesjonalna modelka) możesz sprawdzić interesujący Cię produkt. Wśród stanowisk wystawców pojawią się również Usługi Cyfrowe.pl (wypożyczalnia "Cyfrowe.rent" oraz "Używane").Lista marek sprzętu, które możesz spotkać na w sali BHP: 
3 Legged Thing, Canon, Ecoflow, Fujifilm, GlareOne, Hasselblad, Hollyland, Joby, Leica, Lowepro,
Manfrotto, Marumi, Nanlite, Nikon, OM-System, Patona, Peak Design, Profoto, Rotolight, Samyang, Sigma, 
SmallRig, Sony, Synco, Tamron, Vanguard, XtormKonkurs fotograficzny

Prawa człowieka, wydarzenia polityczno-społeczne, podróże i emocje, a także twórczość i wyobraźnia - WOLNOŚĆ może mieć wiele twarzy! Pokaż nam, z czym Tobie kojarzy się to hasło! Nagrodą główną w konkursie jest aparat Canon EOS R10 a wyróżniające się fotografie zawisną na wystawie! Wręczenie nagród i wernisaż wystawy odbędzie się na Stoczni Gdańskiej w trakcie trwania festiwalu.

Wręczenie nagród - 16-09-2022, godzina 14:00, Budynek Dyrekcji Stoczni Cesarskiej (sala główna - wykładowa)O Nas

Cyfrowe.pl to specjalistyczny sklep foto-video. Nr 1 w Polsce, jeśli chodzi o sprzedaż profesjonalnych aparatów i kamer. Większość naszej załogi to miłośnicy fotografii i filmu, a także zawodowi fotografowie i operatorzy kamer. Nasz pierwszy salon powstał 20 lat temu na ul. Kartuskiej w Gdańsku, dziś znajdziesz nas także w Warszawie, Poznaniu i Katowicach oraz oczywiście w internecie. Oprócz sklepu prowadzimy także wypożyczalnię, sekcję z używanym sprzętem i organizujemy mnóstwo ciekawych warsztatów foto-video. W końcu przyszła też pora na festiwal w naszym rodzinnym mieście!

Z nami znajdziesz wspólny język, bo łączą nas te same pasje: zdjęcia, filmy, dźwięki, sztuka i technologia. Do trudnych i technicznych tematów podchodzimy z dobrymi emocjami, twórczo i z wyobraźnią.

https://www.cyfrowe.pl/zasady-sprzedazy/o-sklepie.html


Masz pytanie w związku z festiwalem? Napisz na [email protected]

Rejestrując się na festiwal, akceptujesz regulamin festiwalu dostępny na stronie organizatora i wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby eventuhttps://swiatlosila.pl/regulamin/