Święta bez plastiku

19 Grudnia 2020, 10:45-11:30 (Sobota)

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Bezpłatny
już niedostępne -

Zapraszamy na kreatywny warsztat  pt. Święta bez plastiku, w ramach Dnia Kreatywnego Hal Targowych w Gdyni, 19.12.2020 r.

UDZIAŁ BEZPŁATNY!

Czas: 19.12.2020 r, godz. 10:45

Spotkanie on-line - funpage Hal Targowych, aplikacja ZOOM.com

Warsztat będzie o tym, dlaczego warto ograniczyć plastik w codziennym dbaniu o dom i o siebie, a także o tym jak wszechobecny jest plastik w kosmetykach choćby w postaci mikrogranulek czyli mikroplastiku. Uczestnicy spotkania wykonają dwa produkty - dla domu i dla ciała, alternatywy dla produktów z mikroplastikiem - czyli pasta/mleczko do czyszczenia:(alternatywa dla cif ), czyli uniwersalny środek, którym wyczyścimy wszystko na święta. Drugim produktem będzie rzecz peeling/scrub - jako alternatywa dla drogeryjnych środków, w których najczęściej występują drobinki ścierające na bazie plastiku.

Na potrzeby spotkania, do samodzielnego przygotowania ( w domu ) potrzebne będzą:

­

Pasta czyszcząca -

- soda oczyszczona 150 ml

- płatki mydlane/ moga być ze startego mydła rozpuszczone w wodzie - 50 ml ( płatki do wody w stosunku 1:10 czyli na 10 g płatków 100 ml wody)

- olejek eteryczny - dowolny, może być z drzewa herbacianego, bo posiada działanie odkażające. Może być też pomarańcza - będzie pachniało świętami. Mieszamy góra dwa zapachy, 5 kropli ogółem.

Peeling cukrowy - 

- pół szklanki cukru (może być biały, może być trzcinowy)

- oliwa z oliwek, kilka łyżek

- olej kokosowy kilka łyżek

- kawa - zmielona 2-3 łyżki

- cynamon przyprawa

- imbir - starty/ mielony

- słoik - Możemy taki peeling zapakować w ładny słoik i zrobić prezent pod choinkę - zero waste!

Powyższe składniki nie są tak szczegółowo określone, ponieważ zależy to również od grubości cukru, temperatury oleju i procesu/techniki/intensywności mieszania.

Spotkanie poprowadzi Michalina Pączkowska - ukończyła studia przyrodnicze na kierunku Biologia z Ekologią Morza, a następnie studia podyplomowe na kierunku Biologia Sądowa. Akademicka wiedza plus fascynacja morską głębią zrodziły pasję, którą dzieli się podczas pracy edukatorki morskiej. Przygotowanie pedagogiczne oraz dydaktyczne, a także praca zarówno z dorosłymi jak i z dziećmi na różnym etapie edukacji, dała doświadczenie w przekazywaniu wiedzy odbiorcom w różnym wieku. Jej głównym celem jest przekonanie o niepowtarzalnym pięknie i jednocześnie kruchości oraz potrzebie ochrony ekosystemów morskich. Cel ten realizuje w pracy zawodowej oraz prywatnie, dzieląc się zamiłowaniem do tworzenia form wprost z morskiego świata za pomocą włóczki i szydełka (Instagram - mishell_the_mermaid)

fot. Pinterest

Zobacz również:

imprezy wydarzenia Gdynia