To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Bilet normalny

dostępnych: 46

już niedostępne 149,00 zł -

Polskie Towarzystwo Przyjaciół ś.w Hildegardy zaprasza na Sympozjum:

Program sympozjum:

Sobota 23 listopada 2019r.
10.00-10.40 dr Adam Przygoda "Zdrowie człowieka w ujęciu biblijnym"
10.40-11.40 dr n. med. Norbert Szaluś "Tkanka tłuszczowa wisceralna jako jedna z głównych przyczyn powstawania nowotworów."
11.40- 12.00 przerwa kawowa
12.00-13.30 dr. Claus Schulte-Uebbing "Choroby kobiece w medycynie św. Hildegardy"
13.30-14.30 przerwa obiadowa
14.30-15.10 ks. Stanisław Szlassa "Chorobliwy lęk w życiu emocjonalnym i duchowym".
15.10-16.00 dr hab. Małgorzata Kowalewska "Teoria humoralna, jako podstawa diagnostyki, a zadania terapeuty w medycynie Hildegardy z Bingen.
16.00-16.30 s. dr Blanka Szymańska OSB "Słuchanie i milczenie jako lek na wewnętrzne choroby w tradycji benedyktyńskiej"
16.30- 17.00 przerwa kawowa
17.00- 17.40 Beata Jakoniuk-Wojcieszak "SŁOWO jako broń XXI wieku. Leczy ale też zabija, uczy lub wprowadza zamęt".
17.40 - 18.20 lek. med. Dorota Mieszczak-Woszczyna "Program zdrowia wg św. Hildegardy z Bingen".

Biogramy:

dr Claus Schulte-Uebbing, Specjalista Położnictwa i Ginekologii, Medycyny Środowiskowej, Medycyny Naturopatycznej, Endokrynologii, Immunologii, Podstawowej Opieki Psychosomatycznej. Od 1985 r. zajmuje się medycyną św. Hildegardy - uczeń Ojca Dr Dr Alfonsa Berkmüllera. Autor kilku książek i podręczników dotyczących Hildegardy i medycyny środowiskowej oraz ponad czterystu publikacji naukowych. Prowadzi gabinet w centrum Monachium.

Dr n. med Norbert Szaluś Absolwent Wojskowej Akademii Medycznej. Zajmuje się leczeniem chorób nowotworowych i przewlekłych. Specjalizuje się w medycynie integralnej. Wcześniej związany z Wojskowym Instytutem Medycznym w Warszawie, przy ul. Szaserów, obecnie w klinice Immunomedica ( www.immunomedica.pl).

Prof. dr hab. Małgorzata Kowalewska Adiunkt w Zakładzie Historii Filozofii Starożytnej i Średniowiecznej UMCS w Lublinie. Od 1990 roku do chwili obecnej na Wydziale Filozofii i Socjologii UMCS, w Zakładzie Historii Filozofii Dawnej i Historii Logiki (obecnie Historii Filozofii Starożytnej i Średniowiecznej), doktorat nt. Quaestiones super octo libros Physicorum Aristotelis secundum Andream de Kokorzynii. Editio critica. (Lublin 1992), habilitacja nt. Bóg-Kosmos-Człowiek w twórczości Hildegardy z Bingen (Lublin 2007). Nagroda II stopnia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne indywidualne osiągnięcia naukowe za rozprawę habilitacyjną pt: Bóg-Kosmos-Człowiek w twórczości Hildegardy z Bingen.

Lek. med. Dorota Mieszczak-Woszczyna Internista, specjalista medycyny rodzinnej. Członek Polskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Prewencyjnej i Przeciwstarzeniowej. Prowadzi wykłady dla lekarzy w zakresie leczenia otyłości. Jest autorką wielu artykułów w czasopismach medycznych. Cechuje ją całościowe podejście do pacjenta. W swojej pracy stosuje klasyczne metody oraz metody z wykorzystaniem leków naturalnych. Certyfikowany terapeuta medycyny św. Hildegardy po ukończonym 3 stopniowym kursie medycyny św. Hildegardy organizowanym w Bielefield (Niemcy) przez dra med. Michaela Ptoka.

S. dr Blanka Szymańska OSB Wykładowca, absolwentka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w zakresie teologii, studium poradnictwa psychologicznego i psychoterapii dla duchowieństwa oraz Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w zakresie historii literatury wczesnochrześcijańskiej, dyrektor Centrum Oświatowo-Dydaktycznego Diecezji Ełckiej. Fascynuje ją monastycyzm chrześcijański, duchowość benedyktyńska i psychologia formacji. Wokół tych zagadnień koncentruje swoje poszukiwania naukowe.

Dr Adam Przygoda Specjalista medycyny naturalnej i medycyny Ortomolekularnej. Ukończył studia na wydziale medycznym International University In Colombo, Sri Lanka, College for Naturopathic and Integrated Medicine, gdzie uzyskał tytuł doktora naturopaty/lekarza medycyny zintegrowanej. Kontynuuje studia podyplomowe w dziedzinie naturopatii w Londynie oraz biochemii w Oxfordzie.Bierze udział w programach obejmujących holistyczne podejście do leczenia schorzeń neurodegeneracyjnych oraz metabolicznych. Jest członkiem British Holistic Medicine Association oraz Naturopathic Physician Association.W codziennej praktyce medycznej, najczęściej ma do czynienia ze schorzeniami tarczycy, cukrzycą, syndromem metabolicznym, schorzeniami wątroby, neurodegeneracyjnymi oraz autoimmunologicznymi jak również nowotworowymi.Na co dzień praktykuje w klinice w Londynie, jest współwłaścicielem Medicus Integrated Medicine w Northampton. Jest autorem ponad 20 publikacji medycznych, artykułów oraz wykładów. Jest współautorem książki pt.: "Odwracanie procesów nowotworowych. Lekarze praktycy dla pacjentów i lekarzy."

Beata Jakoniuk-Wojcieszak Mówca motywacyjny i inspirator. Coach i dziennikarka, menadżer TVP . Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego i SGH. Coach ICC i NMC. Wykładowca akademicki, specjalizacja: personal breanding, komunikacja, autoprezentacja. Wieloletnie doświadczenie w dziedzinie mediów, coachingu biznesu, internetu i obszaru Social Media. (formatowanie kanału TVP 3 w TVP Info, zmiana wizerunku i profilu anteny - uruchomienie kanału TVPInfo).Występuje w charakterze panelisty, moderatora i prowadzącej podczas kongresów w Sopocie, Jasionce k/Rzeszowa, Warszawie na GPW, Politechnice Warszawskiej.Autorka programu "Teraz kobiety" i "Tu kobiety"; prowadząca m.in. "Gość jedynki", "Tygodnik polityczny jedynki", "Tydzień" " Bo ja wybieram zdrowie" i wielu innych. Współpraca ekspercka z NFOŚiGW oraz EFRWP .Prywatnie: szczęśliwa żona ( 27 lat) i matka 4 dzieci. Zakochana w ziołach - doradca medycyny naturalnej. Doradca żywieniowy medycyny św. Hildegardy. Pozytywnie zakręcona w robieniu tortów.

ks. Stanisław Szlassa Duszpasterz, psychoterapeuta.

Zobacz również:

konferencje wydarzenia 03-475 Warszawa