Warsztaty Teatralne: Dylematy Lidera - Dramaty Szekspira

26 Marca 2016, 10:00-18:00 (Sobota)

Teatr Muzyczny w Poznaniu, Poznań Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba

"Dramaty Szekspira - Dylematy Lidera"

Sesja kształtowania umiejętności przywódczych z wykorzystaniem tekstów Szekspira.


Cel główny realizacji:

Kształtowanie praktycznych umiejętności kadr zarządzających i kierowniczych przedsiębiorstwa w zakresie rozpoznawania kompetencji własnych oraz doboru narzędzi stymulujących realną efektywność zarządzania.

Cele szczegółowe:

  • Uformowanie czynności nawykowych niezbędnych w procesie pozyskiwania szacunku i akceptacji wobec lidera - przywódcy (szefa, kierownika, menedżera, zwierzchnika, itd.).
  • Kształtowanie praktycznych kompetencji z zakresu komunikacji w sytuacji ekspozycji społecznej.
  • Korekta zachowań niepożądanych - dysfunkcyjnych.
  • Krystalizowanie wiedzy i działań praktycznych z obszaru projektowania i organizacji elementów autoprezentacji ekspozycyjnej.
  • Nabywanie umiejętności w zakresie rozpoznawania i stosowania spektrum narzędzi motywacyjnych w odniesieniu do kierowanych grup.


Obejrzyj film z naszych warsztatów:

Metody pracy z grupą:

  • interaktywny wykład,
  • studium przypadków (w oparciu o fragmenty dramatów W. Szekspira),
  • drama (odgrywanie ról),
  • obserwacja uczestnicząca i bieżąca korekta zachowań.


Sugerowany "profil uczestnika":

Kadra kierownicza i zarządzająca (w tym: właściciel/właściciele przedsiębiorstwa), osoby odpowiedzialne za kontakty z klientami, pracownicy sektora HR, kierownicy zespołów sprzedażowych, produkcyjnych i pozostałych (organizacyjnych) grup zarządczych przedsiębiorstwa.


Indywidualne korzyści dla uczestnika szkolenia:

  • Zapoznanie z praktycznymi zasadami efektywnej współpracy i komunikacji w zarządzaniu pracą w zróżnicowanych (personalnie, zadaniowo i sytuacyjnie) zespołach.
  • Wypracowanie (zdefiniowanie modelu kompetencji i deficytów) indywidualnego stylu kierowania/zarządzania/przewodzenia uczestnika szkolenia.
  • Nabycie realnych kompetencji z zakresu radzenia sobie ze stresem w sytuacji ekspozycji społecznej.


Korzyści biznesowe dla firmy:

  • Diagnoza potencjału i kształtowanie kompetencji uczestników w zakresie przywództwa, a w konsekwencji zarządzania transformacyjnego (lider charyzmatyczny).
  • W tym: motywowania, dyscyplinowania, delegowania, przekazywania wizji oraz rozpoznawania, interpretowania i bieżącej korekty zachowań niepożądanych.

Być albo nie być współczesnego lidera,

to kwestia mądrego przywództwa.

Szekspir stworzył w sztukach swoiste studia przypadków - historie żywych ludzi, którzy ponosili klęski i odnosili sukcesy. Dla współczesnych badaczy zaskoczeniem okazało się to, że Szekspir w istocie dokonał rzetelnej analizy przywództwa transformacyjnego, uznawanego obecnie za najskuteczniejszy styl zarządzania. Jest to styl oparty na spójnej wizji, wartościach, emocjach, dialogu z pracownikami, nakierowany na pobudzanie ich motywacji wewnętrznej oraz etyczne postępowanie.

Szekspir ułożył swoje sztuki w logiczny cykl, w początkowych dramatach pokazuje, co się może stać, jeśli zabraknie jednej z kilku kluczowych umiejętności przywódczych, a w końcowym, w "Henryku V", przedstawia bohatera idealnego, czyli takiego, który w pełni potrafi realizować właściwy model.

"Dramaty Szekspira - Dylematy Lidera. Sesja kształtowania umiejętności przywódczych z wykorzystaniem tekstów Szekspira" to autorski projekt, przygotowany z myślą o menedżerach, którzy chcą nauczyć się przywództwa, nie tylko czerpiąc z najnowszych wyników badań, ale też poprzez analizę studiów przypadków. I to nie byle jakich, bo przygotowanych przez największego dramatopisarza w dziejach naszej literatury.

Stąd warsztaty realizowane są w oparciu o fragmenty sztuk W. Szekspira:

Ryszard II, Ryszard III, Makbet oraz Henryk V


SKRÓTOWY OPIS REALIZACJI WARSZATU:

Uczestnicy warsztatów uczą się, nabywają realnych, a nie deklaratywnych kompetencji, poprzez działanie.

Plan pracy grupy realizowanyjest w 2 sesjach:

  1. Wspólne z aktorem-reżyserem oraz psychologiem zarządzania uczestnicy dokonują analizy wybranych epizodów ze sztuk Szekspira.
  2. Następnym etapem pracy grupy jest odegranie konkretnych ról przywódczych na scenie. Aktorzy-uczestnicy przygotowywani są przez prowadzących (aktora-reżysera i psychologa zarządzania) do internalizacji (uwewnętrznienia) roli, przypisanych jej zadań w scenie oraz otworzenia postaci w sytuacji realnej ekspozycji scenicznej. W trakcie sesji uczestnicy są zarówno aktorami, jak i publicznością mini spektaklu.

W trakcie analitycznej sesji wprowadzającej oraz sesji ekspozycji scenicznej uczestnicy warsztatów dowiedzą się:

  • dlaczego pracowników przekonuje motywacja wewnętrzna, a nie zewnętrzna!
  • jak budować oraz komunikować (współpracownikom, podwładnym, zwierzchnikom i pozostałym grupom organizacyjnym i pozaorganizacyjnym) spójną i przekonującą wizję,
  • jak przejmować odpowiedzialność bez możliwości sprawowania pełnej kontroli
  • oraz jak skupić się na wartościach organizacji.

Uczestnicy ponadto zrozumieją znaczenie etyki w budowaniu autorytetu przywódcy!

W praktycznej sesji ekspozycyjnej asystować aktorowi - reżyserowi będzie trener biznesu (psycholog biznesu i zarządzania z 20-letnim stażem realizacyjnym), wskazując na odniesienia do współczesnej praktyki zarządzania.

Dodatkowym efektem szkolenia będzie rozwój umiejętności z zakresu: 

  • emisji głosu, 
  • "mowy ciała", 
  • wyrażania emocji 
  • oraz... gry aktorskiej.

Dodatkowe informacje:

Mateusz Pawłowski

mail: [email protected];

tel.: +48 790 226 694

Jacek Miśkiewicz

mail: [email protected]

tel: +48 693 003 654

www.doji.com.pl


Zobacz również:

szkolenia Motywacja Mowa ciała Przywództwo Wystąpienia publiczne Zarządzanie zespołem wydarzenia Poznań