To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
Zachęcamy do korzystania z komunikacji miejskiej. Przy CNE dostępny jest również płatny parking dla gości. Nauczanie przez eksperymentowanie - jak wykorzystać STEAM na swoich lekcjach

Zachęcamy do korzystania z komunikacji miejskiej. Przy CNE dostępny jest również płatny parking dla gości.

już niedostępne -

Nauczanie przez eksperymentowanie - jak wykorzystać STEAM na swoich lekcjach

Zapraszamy wszystkie nauczycielki i nauczycieli na kolejne szkolenie w ramach cyklu WARTO SIĘ SZKOLIĆ, które odbędzie się 8 grudnia w Centrum Nauki Experyment. Tematem najbliższego spotkania będzie Nauczanie przez eksperymentowanie, czyli jak wykorzystać STEAM na swoich lekcjach.

Metoda STEAM (ang. Science, Technology, Engineering, Art and Mathematics) uczy zdobywania nowych kompetencji i łączy wiedzę teoretyczną z praktyką. Stawia na logiczne myślenie, kreatywność, pracę zespołową - umiejętności szczególnie cenione na rynku pracy.

Realizując lekcje w oparciu o STEAM, sprawiamy, że różne dziedziny nauki przenikają się. Uczeń nie jest biernym odbiorcą, ale badaczem i odkrywcą, chętnym do uczenia się przez doświadczanie, wytrwałym w rozwiązywaniu problemów.

podczas szkolenia

  • dowiecie się, czym jest edukacja STEAM i dlaczego warto ją stosować na każdym etapie kształcenia
  • przekonacie się, że metody STEAM można wprowadzić w ramach nauczania wszystkich przedmiotów
  • poznacie praktyczne i sprawdzone pomysły na lekcje z wykorzystaniem metody STEAM
  • nauczycie się korzystania z narzędzi: płytki Makey Makey, roboty Photon, długopisy 3D, aplikacje do nagrywania filmów oraz VR

termin czwartek 8 grudnia 2022 r.

miejsce Centrum Nauki Experyment

czas trwania 3 godz., 15:00-18:00

dla kogo nauczyciele I-VIII szkół podstawowych

(pierwszeństwo zapisów dla nauczycieli i nauczycielek biorących udział w programie Ambasador Experymentu)

liczba miejsc ograniczona - szkolenie przeznaczone dla 40 osób

prowadząca szkolenie

Beata Chojnowska-Gąsiorek

Dyplomowany nauczyciel Informatyki w Szkole Podstawowej Nr 6 w Gdyni. Doradca metodyczny w Gdyńskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli, wykładowca akademicki w Ateneum-Akademia Nauk Stosowanych w Gdańsku. Autorka i realizatorka licznych szkoleń dla nauczycieli, od 2018r MIE Master Trainer. Prelegentka oraz organizatorka konferencji. Członek grupy SuperBelfrzy RP. W 2021 r. uznaniem Szerokiego Porozumienie na Rzecz Umiejętności Cyfrowych wpisana na listę 100 osób, które znacząco wpłynęły na rozwój umiejętności cyfrowych w Polsce. Pasjonatka nowych technologii, Ambasador Wakelet, Certyfikowany Edukator Nearpod. Expert i trenener Photon Entertainment. Współorganizatorka ogólnopolskiej konferencji "STEAM w praktyce szkolnej - czyli jak to zrobić na swoich lekcjach?".

więcej informacji: https://www.godn.eu/beata-chojnowska-gasiorek/Polityka przetwarzania danych osobowych

Zobacz również:

szkolenia wydarzenia Gdynia