To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
W chwili obecnej zgłoszenia na to wydarzenie nie są przyjmowane.

UPDATE!

W związku z ograniczeniami dot. uczestnictwa w eventach zewnętrznych i w trosce o zdrowie Twoje i nasze podjęliśmy decyzję o przeniesieniu #60 Talk4Devs na inny termin. O nowym terminie będziemy informować, gdy sytuacja się ustabilizuje.  Aby być na bieżąco zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera: https://www.j-labs.pl/newsletter-wydarzenia/


Maciej Marek - Data Science @ PMI - Podróż od problemu biznesowego do industrializacji produktu danych

Czy zastanawiałeś się kiedyś co decyduje o tym jakie produkty możesz oglądać na półkach sklepowych? Dlaczego na danym lotnisku nie możesz kupić tych samych produktów co na dworcu kolejowym? Podczas naszego wystąpienia zaprezentujemy techniki oraz narzędzia (takie jak: Kubernetes, Docker, Airflow), które wykorzystaliśmy podczas projektu poświęconego optymalizacji katalogu produktów w firmie Philip Morris International. Opowiemy, jak działa data science w globalnej organizacji jaką jest PMI oraz podzielimy się naszymi najlepszymi praktykami jak tworzyć oraz wdrażać produkty Data Science na środowiska produkcyjne.


Jarek Pałka - Grafy, email, klastry i melanż

Czyli jak przy pomocy grafowej bazy danych (Neo4j) dokonać analizy społeczności na podstawie zawartości swojej skrzynki mailowej z pomocą takich algorytmów jak "clusteringcoeffcient" czy "stronglyconnectedcomponents"

Zapraszam na wyprawę w świat grafów, podczas którego przyjrzymy się teorii grafów i bazie danych Neo4j. Po krótkim wstępie teoretycznym zapoznamy się z językiem Cypher, jego składnią, typami danych i podstawami modelowania grafów. Będziemy budować, materializować i przemierzać grafy małe i duże, w oparciu o zawartość mojej skrzynki mailowej. Poznamy algorytmy i techniki analizy sieci społecznościowych. Wszystko to za pomocą jednego z najpiękniejszych języków, który został stworzony przez Neo4j, który łączy ekspresję starego dobrego SQL i moc "patternmatching" w grafach. Wszystko to będzie wyglądało jak stary ASCII-art. Mam nadzieję, że po tej prezentacji będziecie z lekkością inieopisaną wewnętrzną radością pisać kolejne zapytania Cypher a codzienne problemy zaczniecie rozwiązywać omijając klauzulę JOIN i iloczyn kartezjański,ponieważ (:Graphs)-[:ARE]->(:Everywhere).


Maciej Marek:

Trener, ambasador dobrych praktyk i Enterprise Data Scientist pracujący w Philip Morris International. Na co dzień zaangażowany w tworzenie produkcyjnych rozwiązań, których silnikiem jest sztuczna inteligencja. Dzięki doświadczeniu w industrializacji globalnych produktów, Maciej posiada pełen obraz zaczynając od potrzeb biznesowych, a na produkcji kończąc jak w ciągle zmieniającym się świecie, tworzyć w pełni funkcjonalne, przyjazne dla użytkownika i odporne na zmiany produkty Data Science.

Jarek Pałka:

Od ponad 20 lat w branży IT, jako administrator baz danych, programista, architekt, manager i "inżynier od spraw katastrof". Brał udział w małych, średnich i nonsensownie dużych projektach, prowadzonych zgodnie zasadami "waterfall", Agile oraz przy braku jakichkolwiek metodyk, z tym samym zawsze skutkiem. Co doprowadziło go do wniosku, że nie ważne co robisz tak długo, jak robisz to dobrze, w najprostszy z możliwych sposobów i używasz właściwych narzędzi, które wykonają pracę za Ciebie. W międzyczasie dał się porwać ideą TDD oraz Software Craftmanship, do granic możliwości wyeksploatować tak piękne w swej prostocie pomysły jak REST i NoSQL, by potem porzucić je by zgłębić tajniki "system thinking" i zachwycić się siłą jaką niesie z sobą "metafora" i odkryć, że rządzą nami te same prawa "natury". Niepokorny wyznawca kościoła JVM, badacz bytecode'u i JIT oraz wszelkiej maści parserów, interpreterów i kompilatorów. Na co dzień walczący o lepszą wydajność w Neo4j.

Od czasu do czasu można usłyszeć Jego niskiej jakości żarty na temat architektury na konferencjach w Polsce. W wolnych chwilach trener w http://symentis.pl i autor bloga na http://geekyprimitives.wordpress.com/ oraz samozwańczy dyktator w radach programowych konferencji CoreDump, SegFault, JDD oraz 4Developers.

Agenda:


Talk4Devs: zdobywaj wiedzę od praktyków IT!

► Cykliczne, darmowe spotkania

Talk4Devs po raz pierwszy wystartował w 2014 roku jako przestrzeń do dzielenia się wiedzą w branży IT. Początkowo były to spotkania kierowane do studentów, z czasem jednak zaczęli przychodzić na nie specjaliści chcący poszerzyć swoją wiedzę oraz się nią dzielić.

Obecnie, po ponad 50 edycjach, Talk4Devs jest wyjątkowym spotkaniem na eventowej mapie branży IT. Kojarzone jest z wykwalifikowanymi prelegentami, z inspirującymi talkami oraz głodnymi wiedzy inżynierami.

Oferujemy 100% merytoryki z różnych obszarów IT

Podczas spotkań pojawiają się prelekcje dotyczące m.in. głównych języków programowania, języków funkcyjnych, mikroserwisów, UX, Azure, AWS, relacyjnych baz danych, security czy aplikacji mobilnych.

Wykłady odbywają się już od 2014 roku w Krakowie oraz od 2016 roku w Warszawie.

Po szczegóły zajrzyj na: 


Zobacz również:

konferencje IT Meetup Sztuczna inteligencja wydarzenia Krakw