To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  63 Talk4Devs
już niedostępne -

Sławomir Sobótka - Poznaj swoje granice - o odkrywaniu granic obiektów i modułów 

Jako konsultant, często widzę nowe, kilkumiesięczne projekty, które już teraz są na takiej samej trajektorii jak projekty legacy, które miały być zastąpione przez nowy, piękny, wspaniały kod, w nowej, pięknej, wspaniałej architekturze. Mamy oto nowoczesne języki, najnowsze frameworki, clouda, Kafkę, microservisy, a wyszło jak zwykle.

W trakcie prezentacji przejdziemy od niepokojących symptomów na poziomie kodu, wytropimy dzięki nim błędne decyzje architektoniczne, na poziomie modularyzacji i integracji, aby dojść do błędów na poziomie analizy. Następnie cofniemy czas, przeprowadzając rzetelną analizę granic, poprzez technikę Event Stormingu Procesowego, zaprojektujemy moduły, dzięki strategicznym technikom Domain-driven Design i skończymy z kodem, który właściwie jest... czytelny jak proza.


Sławomir Sobótka:
Sławomir jest właścicielem firmy szkoleniowo doradczej Bottega IT Minds zrzeszającej 60 ekspertów technicznych. W ciągu 17 lat pracy w branży IT pełnił role programisty, architekta, lidera zespołu, mentora i trenera. W codziennej pracy integruje: Domain Driven Design, wzorce, style architektoniczne, zwinne procesy wytwórcze i zdrowy rozsądek. Stosuje nadrzędną zasadę: rozpoznać klasę problemu z jaką mamy do czynienia i dobrać do niej odpowiednią klasę narzędzia.
Hobbystycznie interesuje się psychologią pozytywną i kognitywistyką.

Agenda:

  • 18:00 Powitanie
  • 18:10 Sławomir Sobótka - Poznaj swoje granice - o odkrywaniu granic obiektów i modułów
  • 18:45 Q&A
  • 19:00 Zakończenie

Talk4Devs: zdobywaj wiedzę od praktyków IT!

► Cykliczne, darmowe spotkania

Talk4Devs po raz pierwszy wystartował w 2014 roku jako przestrzeń do dzielenia się wiedzą w branży IT. Początkowo były to spotkania kierowane do studentów, z czasem jednak zaczęli przychodzić na nie specjaliści chcący poszerzyć swoją wiedzę oraz się nią dzielić.

Obecnie, po ponad 60 edycjach, Talk4Devs jest wyjątkowym spotkaniem na eventowej mapie branży IT. Kojarzone jest z wykwalifikowanymi prelegentami, z inspirującymi talkami oraz głodnymi wiedzy inżynierami.

Oferujemy 100% merytoryki z różnych obszarów IT

Podczas spotkań pojawiają się prelekcje dotyczące m.in. głównych języków programowania, języków funkcyjnych, mikroserwisów, UX, Azure, AWS, relacyjnych baz danych, security czy aplikacji mobilnych.


Po szczegóły zajrzyj na: 


Zobacz również:

konferencje IT Meetup