To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Spotkanie z Totalną Biologią Jedzenia: 7 listopada
już niedostępne 14,76 zł -

Jak strącić jedzenie z piedestału i wypełnić życie innymi wartościami?


Spotkanie z Totalną Biologią Jedzenia: 7 listopada, godz. 18.00 - 20.00

Totalna Biologia Jedzenia - warsztat: 8 - 9 listopada godz. 10.00 - 17.00

Spójrz jak jesz, a zrozumiesz jaki masz kontakt z matką - warsztat: 10 - 11 listopada godz. 10.00 - 17.00

Miejsce: Instytut Wiedzy Waleologicznej, Plac Wolności 18, Poznań

Prowadzi: dr Ev Khazin z Izraela


Spójrz, jak jesz, a zrozumiesz, jaki masz związek z matką - mówi psycholog i ekspertka Totalnej Biologii / Recall Healing dr Ev Khazin. Brak uwagi i ciepła w dzieciństwie rekompensujemy przy pomocy potraw przygotowanych przez mamę. Wypełniamy pustkę, zajadamy tęsknotę i samotność, kiedy jej już nie ma. A czasami, stając się rodzicami, używamy tego narzędzia do zarządzania nie tylko naszymi własnymi uczuciami, ale także naszymi dziećmi i bliskimi.

Zapraszamy na spotkanie i warsztaty Totalnej Biologii Jedzenia z dr Ev Khazin

Nie będziemy na nich mówili co jeść. Na to pytanie jesteś w stanie odpowiedzieć sobie samemu, choć nie zawsze się to udaje. Po warsztacie prawdopodobnie przestaniesz czytać w Internecie uśrednione zalecenia dietetyczne. Staniesz się Ekspertem od Żywienia Samego Siebie.

Totalna Biologia Jedzenia : praca z przekonaniami, "praktyka kulturowego zapominania", uwalnianie od traum i urazów związanych z pożywieniem, ustawienia, praca z alergiami pokarmowymi, procesy artystyczno-terapeutyczne i psychodrama, medytacja… I, oczywiście, wspólne świadome posiłki!


Dla kogo?

dla każdego, kto chce zrozumieć prawdziwe przyczyny problemów żywieniowych i zaakceptować swój wygląd.

Uczestnictwo w warsztacie stanowi okazję do poznania siebie poprzez pryzmat żywności - najbardziej potrzebnej i nieuświadomionej strony naszego życia. Wcale nie jest nią seks, jak argumentował Freud. Ani nie pieniądze, które uważał za brudne i niegodne… ŻYWNOŚĆ to prawdziwy plan ezoteryczny! Chcesz naprawdę poznać siebie? Podążaj tam, gdzie wszystko wydaje się być oczywistym i zrozumiałym samo przez się.

Wiele razy dziennie, większość z nas nawet nie zdaje sobie sprawy, jak podczas spożywania pokarmu wielokierunkowe działania odbywają się dosłownie pod naszymi nosami! Tutaj, na naszym talerzu, przeplata się wszystko: melodramat i historia krucjat oraz podbojów; film akcji i thriller, a także przerażający film grozy; sceny erotyczne i detektywistyczne; saga i historia; powieść historyczna i esej, mieszają się z kreskówkami i ze sobą nawzajem. Trening jadalny to prawdziwa intymna randka z samym sobą. Z tą częścią życia, w której odbija się jak w lustrze ekscytujący dramat naszej osobowości.

Nasz związek z jedzeniem jest równy temu, jak zachowujemy się wobec pieniędzy, w seksie, w jaki sposób budujemy relacje z rodzicami i ukochanymi, a także z samym sobą. Na przykład wrzucamy w siebie wszystko jak leci, więc jesteśmy równie nieczytelni w relacjach seksualnych. Godzimy się na to, by ktoś decydował za nas (nadal!) kiedy, ile i co jemy; o ósmej wieczorem kładziemy się, by nie jeśćdo rana… w podobny sposób tracimy pieniądze; z godną pozazdroszczenia konsekwencją jemy "pierwsze, drugie, trzecie danie i kompot", a potem narzekamy, że życie jest nudne i nic nas nie satysfakcjonuje; chwytamy się diet w przekonaniu, że kiedy schudniemy, szczęście spadnie na nas w postaci seksu, pieniędzy, miłości i radości. Jesteśmy przekonani, że nie jesteśmy kochani tak, jak chcielibyśmy, dlatego też rekompensujemy te braki słodyczami (zakupami).

Jedzenie milczy, nie kłóci się, jest zawsze pod ręką, daje natychmiastowe ukojenie, ogrzewa i wypełnia pustkę w środku. Czasami wydaje nam się nawet, że reaguje uśmiechem. Jedzenie to miłość, która jest wystarczająca i nie zależy od innych. Zapewniamy ją sobie sami. Problem zaczyna się wówczas, gdy ten temat zastępuje wszystkie inne, a my, zamiast przywracać porządek we wszystkich sferach życia, próbujemy zmienić to, co się dzieje, poprzez jedzenie.

Mowa będzie nie tylko o tym, co należy jeść. Jesteś w stanie odpowiedzieć na to pytanie sam, choć nie zawsze się to udaje. Przy okazji, po Treningu Jadalnym prawdopodobnie przestaniesz czytać w Internecie uśrednione zalecenia dietetyczne. 


Na spotkania i treningi zaprasza: Instytut Wiedzy Waleologicznej

W dniach 6, 7 i 12 listopada zapraszamy również na sesje indywidualne.

ZAPISY NA WARSZTATY: BiletDoZdrowia.pl

Staniesz się Ekspertem od Żywienia Samego Siebie.


To miła premia. Ale główne danie - jest dogłębną wiedzą o sobie i takich zagadnieniach jak:

- Co tak naprawdę czujemy, kiedy decydujemy się zajadać "nieprzyjemności" słodyczami?

- Wybory, których dokonujemy nieświadomie: "czekolada" lub "gówno"?

- Jak jedzenie zamienia się w substytut rodzicielskiej miłości i tego, co z niej wychodzi;

- Psychologia przeżuwania - wiele nieoczekiwanych informacji o sobie;

- Kontrola, zakazy i przyjemności - o czym szepce nasz Cień;

- Świadome zatruwanie się i wszelkiego rodzaju dobrowolne tortury;

- Żywność i przemoc. Przyjazne trio na naszym talerzu i w lustrze: poczucie winy, wstyd i obraza;

- "Kosz na śmieci", czyli jak przestać być emocjonalnym i spożywczym śmietnikiem;

- O czym krzyczy do nas nasz tłuszcz? "Tak, tak, krzycząc prawie ochrypłem". A my nadal nie chcemy tego słyszeć;

- Żywność, historia rodziny i związek z pokoleniami. Miłość, pierogi, barszcz i ciasto Napoleonka;

- Żywność i krytyka Czystego Umysłu: skąd się bierze tak wiele roszczeń wobec siebie i innych?


Dostaniesz narzędzia, przywracające zdrowe proporcje tematowi jedzenia. 

Uwolnisz Twoją energię, która będzie mogła zostać skierowana do pełnej realizacji samego siebie.


dr Ev Hazin: psychoterapeutka, specjalistka Recall Healing i psychologii żywienia. Prowadzi szkolenia i programy w centrum szkoleniowym - Marika Hazina. Współautorka książki "Otwórz okno. Jak wprowadzić nowe możliwości do swojego życia" Izrael 2015r.


Na spotkania i treningi zaprasza: Instytut Wiedzy Waleologicznej 

W dniach 6, 7 i 12 listopada zapraszamy również na sesje indywidualne. 

ZAPISY NA WARSZTATY: BiletDoZdrowia.pl

Zobacz również:

szkolenia wydarzenia Poznań