Niedzielne Bajeczki - "EMMANUEL"

24 Kwietnia 2022, 12:30-13:15 (Niedziela)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Wejściówka / miejsca siedzące nienumerowane
już niedostępne -

Teatr Dobrego Serca oraz Dobre Miejsce - Katolickie Centrum Kultury serdecznie zapraszają dzieci (rekomendowany wiek dziecka od 3 do 12 lat) wraz z rodzicami na przedstawienie z cyklu Niedzielne Bajeczki pt. "EMMANUEL".


teatr_dobrego_sercaMisją Teatru Dobrego Serca jest mówienie w sposób radosny i pogodny o rzeczach pięknych i mądrych. Od wielu lat realizują tę misję, tworząc i wystawiając spektakle. Przedstawienia te oprócz dobrej zabawy, pozostawiają w sercach dzieci proste mądrości, wartościowe wzorce i pozytywne emocje.

"Pragniemy wychowywać, a wolny czas dzieci wypełniać tym, co jest związane z kulturą, uczy obcowania ze sztuką, a także kształtuje dziecięce gusty."

Teatr Dobrego Serca

Ich przedstawienia spotykają się z radosnym odbiorem dziecięcej publiczności. Jak również z bardzo pochlebnymi opiniami wśród rodziców, nauczycieli przedszkolnych i szkolnych oraz organizatorów wszelkich imprez kulturalnych. Historie, które opowiadają ciekawią, zaskakują, rozśmieszają i ZAWSZE niosą ze sobą mądrość. Bajki odgrywane są w tzw. planie mieszanym: na scenie obecni są aktorzy w różnych rolach, w dopracowanych kostiumach odpowiadających stylistyce danego przedstawienia oraz piękne, kolorowe a czasem nawet śmieszne lalki wykonane w różnych technikach.

EMMANUEL

Jak trudno gąsienicom oderwać się od ziemi - wszak tutaj są soczyste listki i własna norka! Do ogrodu przybywa Emmanuel z dobrą nowiną: uwierzcie a ogród oglądać będziecie z lotu... motyla!

fot. archiwum Teatru Dobrego Serca

Ciepła opowieść o kolorowych gąsienicach żyjących w starej szopie. Ciemna ćma chce przeszkodzić w nauce latania zagubionym robaczkom. Gąsienica Emmanuel z pomocą Białej Ćmy przekonają jednak wszystkich, że lepiej jest patrzeć w niebo. W spektaklu można usłyszeć kilka pięknych piosenek "z tekstem".

teatr_dobrego_serca_emmanuel_2

fot. archiwum Teatru Dobrego Serca

Twórcy

Jerzy Latos - absolwent wydziału aktorskiego Łódzkiej Szkoły Filmowej i Teatralnej. Grał na scenach teatrów warszawskich - Adekwatnego, Starej Prochowni, Baja, Teatru na Woli, a także Teatru Powszechnego i Studyjnego w Łodzi oraz w bez mała 40 miejscowościach w całej Polsce. Współzałożyciel Teatru Jestem i Teatru Exodus 3.14 w Warszawie. Nagrał kilkanaście powieści i książek dla programu radiowego "Po prostu" Wydawnictwa WARTO (niektóre z nich wydano w wersji audio), które emitowane były na falach różnych rozgłośni. Wraz z Pauliną Dullą nagrał cykl słuchowisk dla dzieci. Jest autorem scenariuszy teatralnych oraz muzyki, reżyserem spektakli w swoich teatrach. Od 2008 roku prowadzi Agencję Inicjatyw Artystycznych, w ramach której działa Teatr Dobrego Serca dla dzieci oraz Teatr Exodus 3.14.

Paulina Dulla -Latos - aktorka teatrów warszawskich, absolwentka Studium Aktorskiego przy Teatrze Żydowskim w Warszawie. Dyplom uzyskała na podstawie egzaminu państwowego zdanego przed Komisją ZASP. Ukończyła również studia magisterskie na Wydziale Filologii Germańskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Pracuje w Teatrze Żydowskim i Teatrze Wariacja. Współtworzy również Teatr Dobrego Serca jako aktorka, współautorka scenariuszy, scenografii i kostiumów.24 kwietnia 2022 r. godz.: 12:30.

Miejsce: Aula im. bł. ks. J. Popiełuszki, Dobre Miejsce, ul. Dewajtis 3 wej. B

W przypadku rezygnacji z uczestnictwa w wydarzeniu, prosimy o kontakt drogą mailową - [email protected]

Zobacz również:

kultura i sztuka Impreza dla dzieci wydarzenia Warszawa