To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Wejściówka / miejsca siedzące nienumerowane

dostępnych: 6

już niedostępne -

Ukryte piękno tego świata, wrażliwość krusząca dotychczasowe schematy myślenia i rzadko spotykana wymiana darów to wszystko czeka na widzów spektaklu muzycznego Pieśń nad pieśniami w wykonaniu Teatru EXIT.

Uznani, pełnosprawni oraz niepełnosprawni artyści, "zdrowemu", "pięknemu", i "nowoczesnemu" światu opowiadają… o miłości. Serdecznie zapraszamy na wyjątkowy spektakl dotykający sedna chrześcijańskiego życia.

Teatr EXIT, powstał w listopadzie 2016 roku w Krakowie, w ramach warsztatów terapii zajęciowej Stowarzyszenia "KLIKA", które na różne sposoby aktywizuje osoby z niepełnosprawnościami. To MIEJSCE SPOTKANIA artystów niepełnosprawnych z pełnosprawnymi.
teatr_exit_3
Teatr EXIT to przestrzeń, w której spotykają się DWA ŚWIATY - osoby niepełnosprawne, w zdecydowanej większości bardzo chore - cierpiące na wielokończynowe porażenie mózgowe, niewidome, niepełnosprawne intelektualnie oraz artyści o uznanym dorobku. Te pozornie odległe światy łączy WSPÓLNA PASJA - TEATR I MUZYKA. Ich spotkanie sprowadza się do wzajemnego uczenia się siebie. Tylko wówczas możliwe jest prawdziwe przyjecie siebie nawzajem, czyli wspólna WYMIANA DARÓW.

Świat artystyczny w wielkiej swej części utkany jest z egoizmu, chęci błyszczenia przed innymi. W naszym teatrze próbujemy odnaleźć się w sytuacji dzielenia naszymi zdolnościami. Ufamy, że otrzymaliśmy je po to, żeby służyć nimi innym ludziom. Dla zaprzyjaźnionych z nami ludzi sztuki osoby niepełnosprawne są wielkim darem. Oni również mogą się tu bardzo wiele nauczyć. Tego jak WAŻNY JEST DRUGI CZŁOWIEK, jak WAŻNE SĄ RELACJE, że można zachwycić się drugim człowiekiem tak po prostu, bez chęci skorzystania na znajomości, tak typowej dla "normalnego" świata.

teatr_exit_6W Teatrze EXIT SZUKAMY WSPÓLNIE PRAWDZIWEGO PIĘKNA, a nie atrakcyjności. Chcemy naszą sztuką budować człowieka, prowadzić go ku prawdziwemu szczęściu, a nie ulotnej przyjemności, którą jakże często ze szczęściem mylimy. Nasza twórczość opiera się w wielkiej części na Słowie Bożym, gdyż wierzymy, że to ono ma moc zmieniać ludzi i prowadzić ich do prawdziwego szczęścia. MAMY AMBICJĘ TWORZYĆ RZECZY PIĘKNE w świecie zawłaszczonym przez brzydotę. Nie chcemy skandalu czy szyderstwa, CHCEMY SPOTKANIA I RELACJI.

Pragniemy budować przykład dla ludzi chorych i MÓWIĆ IM, ŻE JEST NADZIEJA, że nie można się poddawać. Osobom zdrowym zaś pragniemy pokazać piękno wynikające z dzielenia się i pomagania innym.

Maciej Sikorski


Spektakl muzyczny - "Pieśń nad Pieśniami"

10.09.2020 godz.19:00

Miejsce: Aula im. bł. ks. J. Popiełuszki, Dobre Miejsce, ul. Dewajtis 3 wej. B

(MIEJSCA NIENUMEROWANE - LICZBA MIEJSC OGRANICZONA)

UWAGA: Wydarzenie odbędzie się zgodnie z obowiązującymi zasadami wyznaczonymi przez MINISTERSTWO KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO ORAZ GŁÓWNY INSPEKTOR SANITARNY


Szczegóły: https://dobremiejsce.org/

Zobacz również:

kultura i sztuka Chrześcijaństwo Kościół Osoby niepełnosprawne Teatr wydarzenia Warszawa