To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Dla uczestników
już niedostępne -



TEMATEM SPOTKANIA BĘDZIE JAVA

Na najbliższym tech.3campie nasi prelegenci opowiedzą m.in. o Liquibase - narzędziu do zarządzania zmianami bazy danych, o nowym sposobie, w jaki Google dostarcza różne wersje Inbox na bazie wspólnego kodu napisanego w Javie, o tym kiedy, jak i dlaczego stosować Vert.X oraz o JRebel w praktyce.


AGENDA SPOTKANIA


17:30 - 18:00 Rejestracja uczestników


18:00 - 18:30 Paweł Piskunowicz, EPAM - Liquibase - zarządzanie zmianami bazy danych 

Jednym z najtrudniejszych elementów procesu wytwórczego aplikacji klasy enterprise jest zarządzanie zmianami bazy danych. Problem polega na konieczności zachowania odpowiedniej chronologii wykonywania zmian. Inny charakter zmian bazy danych w stosunku do kodu źródłowego często wymusza przechowywanie skryptów w innej lokalizacji czy też inny sposób ich wgrywania. Potencjalne błędy, które mogą się pojawić podczas wykonywania zmian również komplikują ten proces. Wszystkie powyższe problemy (a nawet wiele więcej) świetnie adresuje narzędzie dostępne na licencji Apache 2.0: Liquibase.


18:30 - 19:00 Marcin Okraszewski, Dynatrace - Java GWT i J2ObjC

Pod koniec 2014 roku Google ogłosił swój nowy sztandarowy produkt - Inbox. Z punktu widzenia programisty, ciekawym aspektem tego produktu jest nowy sposób w jaki dostarczane są wersje dla Web, Android i iOS na bazie wspólnego kodu napisanego w Javie. W ramach sesji przedstawi to podejście, jak również kierunek, w którym ewoluuje.


19:00 - 19:30 Łukasz Żeligowski, Grupa IT S.A. - Vert.X 3 na poważnie.

Co to jest Vert.X? Dlaczego zdecydowaliśmy się na jego użycie? Co zyskujemy i co tracimy? Łukasz podzieli się doświadczeniem, jakie zdobyli tworząc aplikacje webowe z wykorzystaniem tej technologii. Odpowie na podstawowe pytania: kiedy, jak i dlaczego stosować Vert.X.


19:30 - 20:00 Aleksander Mierzwicki, Spartez - JRebel w praktyce

Aleksander Mierzwicki podzieli się swoimi doświadczeniami z zakresu pracy z narzędziem JRebel. Dla tych, którzy nie mieli jeszcze okazji poznać tego narzędzia przedstawi czym właściwie jest JRebel i jakie są jego możliwości (ale także ograniczenia) w praktyce. Dlaczego może być to dla Ciebie interesujące? Jeśli, jako developer czujesz, że spędzasz za dużo czasu na restartowaniu aplikacji (bądź jedynie jej modułów), aby wdrożyć wprowadzone zmiany, to zdecydowanie ta prezentacja jest dla Ciebie. 


O PRELEGENTACH 

Paweł Piskunowicz, EPAM 

Programuje od kiedy dostał swój pierwszy komputer - Atari 65XE. Miał okazję tworzyć oprogramowanie w bardzo różnych narzędziach, ale od kiedy zaczął programować w Javie (10 lat temu) tak już zostało. Aktualnie pracuje w EPAM Systems.


Marcin Okraszewski, Dynatrace 

Pracuje na stanowisku architekta w firmie Dynatrace (poprzednio Compuware). Jest absolwentem Wydziału Elektroniki Telekomunikacji i Informatyki oraz Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej. W Dynatrace pracuje ponad 10 lat i w tym czasie miał okazję rozwijać diametralnie różne produkty (od analizatora ruchu sieciowego w C++ o ogromnych wymaganiach wydajnościowych, przez aplikację desktopową w .Net i pluginy dla platformy Eclipse, po rozwiązania SaaS z użyciem Big Data pracujące w Amazon EC2) zarówno w klasycznym modelu kaskadowym, jak i SCRUM. Ponadto na przestrzeni lat pełnił wiele ról - programisty, kierownika zespołu i scrum master-a. 


Łukasz Żeligowski, Grupa IT 

Jak każdy programista, nie lubi o sobie mówić. Ale skoro trzeba… Ukończył Politechnikę Gdańską i od dziecka chciał programować. Swoje marzenie realizuje do dziś, tworząc aplikacje internetowe. Potrafi całymi dniami grać w Battlefield 4 i LoLa. Należy do grona zwolenników Appla. Z MacBookiem rozstaje się tylko, gdy żegluje na morzu. Pracował w Polsce i za granicą. Jego pierwszym produktem, który powstał zanim pojawił się internet, była Multimedialna Encyklopedia Gdańska, wydawana na płytach CD. Kolejne to "Moje Pierwsze ABC" czy "Encyklopedia Zwierząt". Prowadząc własną działalność gospodarczą, tworzył systemy operacyjne dla sektora ubezpieczeń i finansów, m.in. dla Citileasing, Pekao S.A. Pracował również przy modernizacji Bankhaus Metzler AG we Frankfurcie nad Menem. Po powrocie do Polski założył kilka startupów, skupionych na wykorzystaniu sztucznej inteligencji do usprawnienia programów do obiegu gotówki w bankach i innych usług internetowych, np. szybkafaktura.pl. Aktualnie swoje zawodowe pasje realizuje w Grupie IT, gdzie dba o rozwój serwisu akcyjnego wellbid.com na rynkach światowych. 


Aleksander Mierzwicki, Spartez

Absolwent wydziału ETI Politechniki Gdańskiej. Pracuje w Spartez od ponad 3 lat na stanowisku developera. Rozpoczynał w zespole tworzącym produkty Spartez, obecnie pracuje nad narzędziami firmy Atlassian. Od początku swojej pracy w Spartez, Alek pracuje z Javą, jednak nie są mu obce inne języki programowania jak np. Node, Python czy C++.


Partnerem Strategicznym cyklu spotkań tech.3camp jest Olivia Business Centre

Olivia Business Centre

Zobacz również:

inne Administracja baz danych Branża IT Developerzy IT Java Języki Programowania Programowanie Zarządzanie bazą danych wydarzenia Gdańsk