TechFirst Olsztyn #7

15 Listopada 2022, 18:00 (Wtorek)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  TechFirst Olsztyn 7
już niedostępne -

TechFirst Olsztyn #7

TechFirst to techniczne spotkania o programowaniu, które pomagają budować szeroki punkt widzenia w szybko zmieniającym się świecie technologii. Zaproszeni goście dzielą się swoją wiedzą, doświadczeniem, przemyśleniami, jak również obserwacjami dot. różnych języków programowania, framework-ów, narzędzi oraz realizowanych projektów.

- 15.11.2022 (wtorek) godz.18.00 widzimy się w Kuźni Społecznej przy ul. Kotańskiego 1 ( Google Maps)

- Spotkanie jest bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona.

- Po spotkaniu zapraszamy na piwo z Browaru Kormoran i pizzę!

Rozwiązałeś wkurzający problem, piszesz w niszowym języku lub przetestowałeś ciekawe narzędzie i chcesz się tym podzielić w kilkuminutowej prezentacji? Zapraszamy :) Napisz do Pawła na [email protected]


Sponsorem głównym spotkań jest Programiści Sp.z o.o.

Partnerzy: Caruma i Kuźnia Społeczna


TechFirst #7 - 15.11.2022 (wtorek) - godzina 18:00 - Kuźnia Społeczna, ul. Kotańskiego 1 ( Google Maps)


Agenda:

17:30 - Rejestracja

18:00 - Przywitanie

18:05 - Start prezentacji

1. System typów jako Twoja tarcza - Cezary Butler (Programiści)

Opis prelekcji: Czy uważasz że w pełni wykorzystujesz system typów Twojego języka do poprawy jakości oprogramowania które tworzysz? Sprawdźmy, może będę w stanie zwrócić Twoją uwagę na popularne niedociągnięcia w tym zakresie i pokażę Ci jak można ich się ustrzec. Rozwiązania można wykorzystać prawdopodobnie w każdym języku który, umożliwia definiowanie własnych typów oraz obsługuje sprawdzanie typów w czasie kompilacji.

Prelegent: Architekt oprogramowania z 15 letnim doświadczeniem w branży. Zawodowe doświadczenie zaczynał jako programista C++, samodzielnie tworząc narzędzia dla jednej z dystrybucji systemu Linux. Następnie w większych zespołach tworzył różne systemy biznesowe w oparciu o JEE (wtedy jeszcze J2EE), a następnie Spring. Ma doświadczenie w budowaniu aplikacji desktopowych, webowych, mobilnych (w systemie Android), jak również pracujących na specjalistycznych urządzeniach. Więcej niż połowę swojej kariery zajmował się projektowaniem architektury systemów między innymi dla branż: telekomunikacyjnej, logistycznej, windykacyjnej oraz rekrutacyjnej.


2. Blockchain SkeyNetwork - budowa, zalety, zastosowanie- Herman Sadik (Caruma)

Opis prelekcji: Skey Network udostępnia szybką, skalowalną i niedrogą platformę blockchain. Skey to niezależny ekosystem blockchain, który umożliwia tworzenie uniwersalnych produktów, usług czy aplikacji z gwarancją bezpieczeństwa blockchain. Skey Network zapewnia technologię, która łączy blockchain z Oracle, DeFi, NFT i urządzeniami IoT.
Prelegent: Entuzjasta technologii blockchain, współzałożyciel projektu Skey Network i Go2NFT. Przedsiębiorca, programista i team leader z 15-sto letnim stażem. Tworzył projekty w branżach takich jak lotnictwo, farmacja, logistyka oraz finanse.


3. "Kiedy czas staje się usługą krytyczną. Studium przypadku" - Jerzy Mackiewicz

Opis prelekcji: Co się dzieje gdy twoja organizacja napotyka Czarnego Łabędzia w postaci problemów z usługą czasu. Czy powinniśmy traktować synchronizację czasu jako usługę krytyczną dla organizacji? Przebieg i wnioski z pewnego incydentu, który klasyfikowałby się do Fackap Night jako must have.

Prelegent: Weteran branży IT, od prawie 30 lat za klawiaturą. Od szeregowego serwisanta, przez sieciowca, admina systemowego, programistę, architekta aż po managera. Czego to człowiek nie robił :)


20:00 - Piwo&Pizza


Sponsor główny:

Programiści Sp. z o.o.Wspierają nas również:


Kuźnia Społeczna

Zobacz również:

konferencje wydarzenia Olsztyn