

TechKlub to miejsce, gdzie przenikają się możliwości, potrzeby i wyzwania dwóch światów, które na co dzień spotykają się na ogół służbowo, ale są sobie nawzajem bardzo potrzebne: świat organizacji pozarządowych oraz świat branży ICT.
TechKluby działają już w Krakowie, Gdyni, Wrocławiu, Poznaniu, Toruniu, Olsztynie, Rzeszowie i Białej Podlaskiej. Od maja dołączają kolejne lokalizacje na mapie Polski, a wśród nich: Białystok, Lublin, Łódź, Suwałki i Szczecin. To inicjatywa programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności pn. "Nowe Technologie Lokalnie" realizowanego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Partnerem TechKlubu Białystok jest Stowarzyszenie Kreatywne Podlasie.
TechKlub to spotkania, w czasie których ludzie z NGO-sów poznają przydatne w działalności organizacji pozarządowych technologie ICT, a ludzie związani z technologiami przekonają się jak wiele wspólnych projektów społecznych i biznesowych może urodzić się w wyniku takich spotkań.
W ramach spotkań TechKlubów członkowie organizacji pozarządowych mogą podyskutować o swoich doświadczeniach i potrzebach związanych z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi elektronicznych w działalności społecznej. Wymienić się doświadczeniami i porozmawiać ze specjalistami o rozwiązaniach mogących sprawdzić się w danym przypadku. Specjaliści z branży IT mogą zaprezentować skuteczne rozwiązania i zdobyć wiedzę o potrzebach III sektora w zakresie wykorzystania technologii do rozwiązywania problemów społecznych.
Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane nowymi technologiami, zwłaszcza członków organizacji pozarządowych i przedstawicieli branży IT, którzy chcą poznać ciekawych ludzi z niebanalnymi problemami :)
1. "TechKlub - o co chodzi i co można zyskać?"
- Jolanta Koszelew, TechKlub Białystok, Politechnika Białostocka i Fundacja Technotalenty
2. "Narzędzia do zarządzania, komunikacji i kooperacji - doświadczenia z wykorzystania różnych rozwiązań na przykładzie Original Source Up To Date Festival"
- Jędrzej Dondziło, stowarzyszenie Pogotowie Kulturalno Społeczne
3. "Media społecznościowe - jak z nich skutecznie korzystać? Dobre przykłady promocji w social media"
- Robert Matyszewski, agencja interaktywna LemonTea
4. “TechKlub Białystok w czerwcu - jak, kto, dlaczego?"
- Damian Dworakowski, TechKlub Białystok, Kreatywne Podlasie
5. "Networking w praktyce!" - czyli zaczynamy!
- Jolanta Koszelew & Damian Dworakowski, Networking! Rozmawiamy! Wymiana wizytówek!
Jędrzej Dondziło - białostoczanin, społecznik, pomysłodawca i koordynator festiwalu "Original Source Up to Date". Aktywnie udziela się na scenie kulturalnej regionu od 2000 r., inicjując, organizując i występując w dziesiątkach imprez z muzyką elektroniczną w tle. Bliską mu twórczość muzyczną prezentuje jako didżej nie tylko w klubach, ale w różnych nietypowych miejscach (statki, opuszczone magazyny, budynki użyteczności publicznej). Jako didżej prezentował to, co jego zdaniem wartościowe w nurtach muzyki elektronicznej, w całej Polsce. Jest członkiem zarządu stowarzyszenia Pogotowie Kulturalno Społeczne i laureatem wielu nagród oraz wyróżnień za swoją działalność, w szczególności za festiwal "Original Source Up to Date". Otrzymał m.in. Nagrodę Artystyczną Prezydenta Miasta Białegostoku w dziedzinie upowszechniania kultury, Nagrodę Czytelników w plebiscycie "Złotych Kluczy" Kuriera Porannego, "Świadectwo Otwartego Umysłu" białostockiej "Gazety Wyborczej", Inicjatywę Społeczną Roku Wojewody Podlaskiego czy tytuł "Człowiek Tygodnia" TVP Białystok.
Robert Matyszewski - łomżyniak, menedżer, CEO & Head Account w agencji interaktywnej Lemon Tea. Zarządza kilkunastosobowym zespołem pracowników, m.in. grafików, programistów, copywriterów, specjalistów ds. mediów społecznościowych. Zajmuje się wdrażaniem ciekawych projektów promocyjnych i wizerunkowych, takich jak organizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego konkursy multimedialne i interaktywne "#ilovepodlaskie" oraz "Podlaskie bez HIV". Duże doświadczenie zdobył w III sektorze, bedąc koordynatorem Dni Kultury Studenckiej "Juwenalia Białystok" (w latach 2010-2011) oraz Festiwalu Muzyki Młodej Białorusi Basowiszcza 2012. Jest jednym z pomysłodawców Fundacji Porozumienia Uczelni Białostockich oraz członkiem-założycielem Stowarzyszenia Pierwiastek Kultury. Współpracuje z podlaskimi organizacjami pozarządowymi i grupami nieformalnymi.
Ogarniacze TechKlubu Białystok:
Jolanta Koszelew
T:
Na co dzień pracuje na Politechnice Białostockiej na Wydziale Informatyki jako nauczyciel akademicki i broker technologii IT i działa w fundacji Technotalenty, której celem jest lepsza implementacja, w formie zatrudnienia lub samozatrudnienia, utalentowanych studentów i absolwentów kierunków ścisłych, technicznych i ekonomicznych w firmach działających na Podlasiu.
Damian Dworakowski
T:
Prezes Stowarzyszenia Kreatywne Podlasie. Zajmuje się realizacją interscyplinarnych projektów łączących tematy z różnych dziedzin w ciekawe inicjatywy: od digitalizacji zasobów III sektora, przez społeczne koncepcje zagospodarowania terenu, po promocję turbogolfa. www.kreatywnepodlasie.pl
Piotr Jać
T:
Wiceprezes Stowarzyszenia Kreatywne Podlasie. Prawnik wspierający białostockie NGO. Doktorant na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku oraz w Instytucie Historii i Nauk Politycznych UwB. Zajmuje się prawem autorskim i wolnymi licencjami. Interesuje się grafiką, technologiami, urbanistyką, lotnictwem i paroma innymi rzeczami. Człowiek renesansu.
Marcin Nawrocki
T:
Krąży wokół NGO'sów, choć i tak preferuje nieformalne sieci współpracy. Odbiorca tego, co wykluje już z siebie III sektor. Nie gra w golfa. Poszukiwacz tego, co kreatywne. Podobno ma papiery na planowanie strategiczne i coś z bycia analitykiem, i tak już od lat. Koordynuje działania grupy trenerskiej 2KM.
________________________________________________________________
.png)
Miejsce
Malmeda 17, Białystok