To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Wejściówka
Wyprzedane Brak wolnych miejsc


O TechKlubach

Sieć TechKlubów to inicjatywa programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności pn. "Nowe Technologie Lokalnie" realizowanego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W 16 miastach w Polsce (Kraków, Gdynia, Wrocław, Poznań, Toruń, Olsztyn, Rzeszów, Biała Podlaska, Szczecin, Białystok, Suwałki, Zielona Góra, Gliwice, Kielce, Lublin, Łódź) każdego miesiąca odbywają się spotkania, które podejmują kwestie wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych w trzecim sektorze. W spotkaniach biorą udział przedstawiciele organizacji pozarządowych, biznesu, nauki i administracji.

Siódme spotkanie TechKlubu Gliwice w Parku Naukowo-Technologicznym "Technopark" odbędzie się już 5 marca! 

___________________________________

Program:

17.00 - 17.05 -  Wprowadzenie - Agnieszka Bilska, Lider TechKlub Gliwice

17.05 - 17.30 -  Tour de Grant - pozyskiwanie środków na cele statutowe organizacji pozarządowych  - Krzysztof Mularczyk - wolny strzelec.

17.30 - 18.00 - Dotacje dla NGO - tips & tricks - Tomasz Pawłowski, Łukasz Gorczyński - Inkubator Społecznej Przedsiębiorczości, GCOP 

18.00 - 18.30 - Mapping 3D - wprowadzenie do animacji - Mateusz Wojciechowski-Cavour, Krzysztof Słota - wolni strzelcy.

18.30 - 19.00 - Kilka pytań o bezpieczeństwo i prywatność - Karolina Szczepaniak, Kamil Śliwowski - panoptykon.org - Fundacja Panoptykon

19.00 - 19.15 -  Networking - porozmawiajmy o tym.

19.15 - Zakończenie spotkania

19.30 - Projekcja filmu "Internet's Own Boy"

___________________________________

Prelegenci: 


Krzysztof Mularczyk - organizator Juwenaliów Bytomskich w latach 2008-2011, Dyrektor Artystyczny III i IV edycji Festiwalu Filmowego DRZWI, były menedżer zespołu muzycznego HEARTSGARAGE, były pracownik Bytomskiego Centrum Kultury jako młodszy specjalista ds. PR i pracownik impresariatu. Współtwórca wielu imprez kulturalnych w Bytomiu. W latach 2010-2014 działał jako manager rockowego klubu GOTYK w Bytomiu. Organizator Festiwalu muzycznego "Bytom Energia Rocka!" oraz pomysłodawca cyklu co tygodniowych imprez pod nazwą "Rockowania w Klubie Gotyk". Organizator licznych koncertów także z udziałem gwiazd Polskiej sceny muzycznej m.in. KULT, Apteka, Proletaryat, Voo Voo i wiele innych. W latach 2013 -2014 koordynował projekt Gliwickiego Klubu Filmowego Wrota pod tytułem "Drzwi do normalności", kierowany do osób niepełnosprawnych.


Tomasz Pawłowski - Pracownik Gliwickiego Centrum Organizacji Pozarządowych od 2006 roku. Inspektor, doradca kluczowy. Absolwent socjologii Uniwersytetu Opolskiego. Ukończone studia podyplomowe z zakresu przygotowania pedagogicznego na Uniwersytecie Opolskim, doktorant Uniwersytetu Śląskiego na kierunku socjologia. Ukończona Szkoła Trenerów Centrum Szkoleń i Rozwoju Osobistego Meritum. Na doświadczenie zawodowe składa się kilkaset godzin przeprowadzonych szkoleń i spotkań doradczych. Działa w organizacjach. Zajmuje się tworzeniem i realizacją projektów, edukacją młodzieży.


Łukasz Gorczyński - Pracownik Gliwickiego Centrum Organizacji Pozarządowych od 2009 roku. Inspektor, specjalista ds. ekonomii społecznej. Absolwent politologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, ukończone studia podyplomowe z zakresu ekonomii społecznej w Małopolskiej Szkole Administracji Publicznej przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, doktorant Uniwersytetu Śląskiego na kierunku socjologia. Ukończona Szkoła Trenerów Centrum Szkoleń i Rozwoju Osobistego Meritum. Na doświadczenie zawodowe składa się kilkaset godzin przeprowadzonych szkoleń i spotkań doradczych. Działa w gliwickich organizacjach. Zajmuje się organizacją koncertów, imprez sportowych, pomocą osobom niepełnosprawnym.

Mateusz Wojciechowski-Cavour - Absolwent I stopnia studiów inżynierskich Wydziału Architektury PWSZ w Nysie. Jego fascynacja mappingiem rozpoczęła się 3 lata temu podczas warsztatów Świetlne Kreacje. Z biegiem czasu objął funkcję przewodniczącego koła naukowego architektów restART, które odniosło wiele sukcesów i zdobyło liczne nagrody w konkursach, zarówno w ramach projektów studenckich, jak i realizowanych na wielu festiwalach światła w Polsce. Od pewnego czasu zajmuje się realizacją mappingów, grafiką komputerową oraz animacjami 3D. Zajęcia tego nie traktuje jako przymusu lecz jako fascynację i hobby, które nieustannie pogłębia, zdobywając nowe doświadczenia oraz ucząc się na próbach i błędach. W swojej pracy wykorzystuje też inne hobby, jakim jest muzyka, niezbędna przy tego rodzaju realizacjach.


Krzysztof Słota - Absolwent I stopnia studiów inżynierskich Wydziału Architektury PWSZ w Nysie, obecnie jest studentem studiów magisterskich na Politechnice Śląskiej na wydziale Architektury. Przygodę z mappingiem rozpoczął 3 lata temu podczas II edycji Karkonoskiego Festiwalu Światła w Cieplicach, gdy aktywnie brał udział tworzeniu mappingu na Teatrze Zdrojowym. Był to moment, w którym zdecydował o kontynuacji swojej edukacji w tym kierunku. Przez ostanie 3 lata wraz z grupą zapaleńców tworzy nowe, coraz lepsze animacje, mappingi, wizualizacje, zdobywając niezbędne doświadczenie, a jednocześnie bardzo dobrze się przy tym się bawiąc. 


Karolina Szczepaniak - Fundacja Panoptykon. Studentka prawa. Współpracę z Panoptykonem zaczęła w 2011 r. od krótkiego stażu, ale została na dłużej. Lubi pracować z ludźmi. Angażuje się w działania edukacyjne, mierzy się z organizacją panoptykonowych wydarzeń. Dba o to, by w wirze pracy nie zapomnieć o świętowaniu sukcesów. Interesuje się społecznymi skutkami współczesnego nadzoru - głównie w kontekście rozwoju monitoringu wizyjnego i Internetu - oraz tym, jak społeczeństwo nadzorowane funkcjonuje w popkulturze.

Kamil Śliwowski - Animator i trener edukacji medialnej. Od 2009 r. wspiera działania Panoptykonu związane z Internetem i nowymi technologiami; od 2014 r. - członek zespołu. Prowadzi projekty edukacyjne, szkoli i wspiera działania komunikacyjne. Współpracuje również z Koalicją Otwartej Edukacji, Fundacją Nowoczesna Polska, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Centrum Cyfrowym. Prowadzi serwis o otwartych zasobach w sieci i blog o nowych technologiach w służbie organizacji pozarządowych Problematyka.org.

Kontakt:

Agnieszka Bilska

Koordynator TechKlub Gliwice

e-mail: [email protected] 

Wydarzenie odbędzie się w Parku Naukowo-Technologicznym "TECHNOPARK GLIWICE

ul. Konarskiego 18C, 44-100 Gliwice 




Zobacz również:

szkolenia wydarzenia GLIWICE