Trendy: obserwowanie rzeczywistości

19 lutego 2020, 17:00-19:00 (środa)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Dostępne do Liczba
  Trendy
Wyprzedane Brak wolnych miejsc

Paradoks: mimo że przyszłości nie da się przewidzieć, można całkiem nieźle przygotować się na jej nadejście. By to zrobić, warto dobrze zrozumieć jakie zmiany zachodzą na świecie właśnie teraz.

Zapraszamy na wykład inaugurujący cykl spotkań dotyczący przyszłych prądów, nurtów i tendencji w biznesie. Poza krótkim wprowadzeniem do tematu trendwatchingu, skupimy się na umiejętności poszukiwania i obserwowania trendów w rzeczywistości.

Czego się dowiesz?
- Gdzie szukać wiarygodnych informacji o raczkujących trendach?
- Jaką przyjąć postawę podczas prowadzenia badań?
- Jak odróżnić to, co wartościowe od bezużytecznych wiadomości?
- Porozmawiamy o tym, jak obserwować trendy w rzeczywistym świecie, czyli co spakować do bagażu podręcznego i jak uniknąć turbulencji, gdy wybieramy się w podróż w czasie.

Podczas kolejnych spotkań, wspólnie z naszymi prelegentami, podejmiemy próbę zrozumienia biznesowych prognoz dotyczących zagadnień ekonomicznych i społecznych. Przyjrzymy się m. in. ewolucji przestrzeni i organizacji pracy, zawodom przyszłości oraz relacjom społecznym i nowym technologiom.

Dla kogo?
Zapraszamy przedsiębiorców, badaczy oraz projektantów produktów i usług, pracowników startupów i dużych organizacji, a także entuzjastów i poszukiwaczy trendów, którzy chcą uporządkować lub pogłębić swoją wiedzę.

Prowadzący:
Michał Mazur - obserwator trendów. Każdego roku ponad dwadzieścia razy odwiedza targi, festiwale i konferencje odbywające się w różnych miejscach świata: od Tokio, przez Dubaj, Mediolan, Londyn i Nowy Jork, po San Francisco. Podczas swoich podróży szuka informacji o trendach związanych z dizajnem, projektowaniem zaangażowanym społecznie, nowymi technologiami konsumenckimi czy handlem. Kiedyś pisał o znalezionych trendach, teraz fotografuje ich przykłady i opowiada o nich podczas wystąpień publicznych.

kiedy: 19.02.2020 (środa), godz. 17:00-19:00
gdzie: PPNT Gdynia, budynek III, sala A
wstęp: wolny, obowiązują zapisy

Zobacz również:

szkolenia wydarzenia Gdynia