Trening Coachingowy

22 Czerwca 2024, 09:00 (Sobota)

Chylice Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  BILET REGULAR
już niedostępne 12 200,00 zł -TRENING COACHINGOWY

Trening Coachingowy to złożony system treningowy, pełen know-how oparty na najwyższych standardach coachingu oraz wielu latach praktyki. To 14-dniowe, intensywne szkolenie, które da Ci umiejętności i wiedzę do pracy coachingowej oraz konkretne strategie do pracy z innymi osobami, a także z samym sobą.

Jestem pasjonatem rozwoju osobistego i od lat poznaję i kolekcjonuję narzędzia coachingowe. W poszukiwaniu najskuteczniejszych technik jeździłem do najlepszych coachów na świecie ucząc się od nich wyjątkowych metod pracy coacha na mistrzowskim poziomie. Po wielu latach poszukiwań, wybrałem dla Ciebie tylko praktyczną i najefektywniejszą wiedzę i chcę Ci ją przekazać na jednym z najbogatszych Treningów Coachingowych dostępnych na rynku.

Stworzyłem dla Ciebie mój autorski trening, o którym sam kiedyś marzyłem jako uczeń, ale nie istniał wtedy na polskim rynku. W oparciu o narzędzia mistrzów coachingu oraz moje wieloletnie doświadczenie ponad 6000 godzin sesji coachingowych, powstał unikalny TRENING COACHINGOWY.

4 FILARY PRACY COACHA:

MODEL COACHINGOWY

dzięki któremu otrzymasz gotowy i sprawdzony system, przepis na udaną i profesjonalną sesję coachingową.

ZESTAW NARZĘDZI COACHA 

dzięki któremu Twoje interwencje będą trafne i skuteczne, pomagając klientowi.

UMIEJĘTNOŚCI COACHA

12 kluczowych kompetencji, które wzniosą Twoją pracę na najwyższy, światowy poziom.

OSOBOWOŚĆ COACHA

stworzysz swoją misję i specjalizację, dzięki czemu wyróżnisz się spośród tysięcy przeciętnych coachów.


Nasze szkolenie to 30% wiedzy teoretycznej i 70% praktyki i ćwiczeń. Codziennie będziesz trenował zdobytą wiedzę przeprowadzając sesje coachingowe. Każdy element Modelu Coachingowego i każda z 12 kompetencji będzie przez Ciebie przećwiczona. Podzielę się też z Tobą moimi osobistymi doświadczeniami z wieloletniej praktyki coachingowej, a także wiedzą moich mentorów z całego świata. Poruszymy problematyczne sytuacje, najtrudniejsze sesje i najciekawsze rozwiązania. Tak, żebyś nabrał pewności w pracy coacha.

Po przejściu tego szkolenia jesteś przygotowana i gotowy, aby rozpocząć własną praktykę coachingową, zacząć profesjonalnie pomagać ludziom i zarabiać dzięki temu pieniądze.


Dlaczego Trening Coachingowy jest tak wyjątkowy i praktyczny:

 • Poznasz skuteczny model coachingu - sprawdzony system gotowy do użycia od razu po szkoleniu.
 • Przeprowadzisz ponad 30 sesji coachingowych ćwicząc zdobywaną wiedzę w działaniu
 • Zdobędziesz 12 kluczowych umiejętności coacha.
 • Przećwiczysz każdy element, nasz trening to 70% praktyki i 30 % wiedzy teoretyczne
 • Doświadczysz różnych podejść do pracy z ludźmi (hipnoterapia, coaching prowokatywny, NLP, coaching ICF, psychologia procesu).
 • Autocoaching - poczujesz skuteczność narzędzi coachingowych na własnych przykładach.
 • Poznasz zasady pracy coacha.
 • Podzielę się z Tobą doświadczeniem i prawdziwymi historiami z wieloletniej pracy coacha.
 • Dowiesz się jak postępować w trudnych sytuacjach coachingowych.
 • Skorzystasz ze wsparcia doświadczonych asystentów, którzy będą pomagać Ci merytorycznie.
 • Oszczędzisz czas - w 14 dni,podczas 2 zjazdów, intensywnie pracując przygotujesz się do pracy coacha


TRENING COACHINGOWY UCZY 12 ELEMENTÓW DOSKONAŁEGO COACHA:

 1. STAN EMOCJONALNY COACHA

Doskonały coach potrafi nie tylko zachować optymalny stan emocjonalny do pracy z klientem, ale też zmieniać go, jeśli wymaga tego proces. Stworzysz indywidualny stan do pracy coachingowej. Nauczysz się jak "oczyszczać" się z emocji klienta. Będziesz umiał chronić siebie, zachowując dystans i neutralność, aby proces klienta Cię nie "wciągnął". Stworzysz swoją "bezpieczną przestrzeń", w której możesz zachować odpowiedni stan cokolwiek dzieje się podczas sesji.

2. BUDOWANIE ZAUFANIA I KONTAKTU Z KLIENTEM

Praca coachingowa może przebiegać bardzo powoli lub wręcz zakończyć się porażką, jeśli klient nie zaufa swojemu coachowi. Jeżeli chcesz aby ludzie się przed Tobą otwierali, najpierw muszą poczuć się przy Tobie swobodnie i pewnie. Zaufanie to bezcenna waluta. Nauczysz się jak tworzyć dobrą relację z klientem, jak nawiązać z nim kontakt. Zrozumiesz, jak ważne jest zaufanie w pracy z drugim człowiekiem i nauczysz się jak możesz przyspieszyć proces jego budowania.

3. AKTYWNE SŁUCHANIE

Ludzie słyszą, ale nie słuchają. Kluczem do zrozumienia Twojego klienta, ale też do budowania zaufania jest aktywne słuchanie. Spraw, aby ludzie chcieli do Ciebie mówić. Aby dzielili się swoimi emocjami, obawami i marzeniami. Kiedy zobaczą, że to co mówią jest dla Ciebie istotne, pozwolą Ci wejść do ich świata jak przewodnikowi, który pomaga im znaleźć rozwiązanie. Nauczysz się co to znaczy aktywnie słuchać, jak to robić skutecznie i jak wiele możesz się wtedy dowiedzieć. Nie tylko o wyzwaniu klienta, ale przede wszystkim o strukturze jego myśli, przekonaniach i emocjach. Zrozumiesz jak słuchać, żeby ludzie chcieli do Ciebie mówić.

4. ZADAWANIE PYTAŃ COACHINGOWYCH

Odpowiednie pytania coachingowe pozwalają klientowi nie tylko znaleźć odpowiedź. Celne pytania potrafią otworzyć na nowe sposoby myślenia, wyjść z ram, w których do tej pory działał, wstrząsnąć jego światem. Pozwalają przenieść myślenie na inny poziom, dając odpowiedzi i rozwiązania zupełnie nowej jakości. Nauczysz się jak zadawać pytania coachingowe, aby otwierać klienta i pozwalać mu kreatywnie się rozwijać. Zobaczysz jak dzięki dobrze postawionym pytaniom zmienia się wewnętrzny świat klienta, jego przekonania, nawyki i sposoby myślenia.

5. BUDOWANIE AUTORYTETU COACHA

W każdej podróży dobrze jest mieć doświadczonego i silnego przewodnika. Kogoś, na kim możesz polegać w trudnych sytuacjach i z kim zawsze znajdziesz drogę. Kiedy Twój klient wie, że jesteś takim coachem, łatwiej Ci zaufa, otworzy się i podąży za Tobą w najdalszą podróż w głąb siebie. Naucz się jak w łatwy i lekki sposób zbudować autorytet, który uwiarygodni Cię dla klienta i pomoże mu zaufać Ci podczas sesji.

6. UŻYWANIE METAFOR

Pewne problemy dla klienta wydają się trudne do rozwiązania w świecie "uzgodnionej rzeczywistości". Są obwarowane zakazami, nakazami, obowiązkami i przekonaniami. Kiedy przeniesiesz je w świat metafory, klient dostrzeże nowe rozwiązania. Naucz się jak tworzyć wspaniałe metafory na zawołanie. Jak odnajdywać metafory klienta i wykorzystywać je w procesie coachingowym. Jak uaktywniać umysł podświadomy i ukryte w nim zasoby podczas pracy z metaforą aktywną. Zobaczysz jak metafora pozwala wychodzić klientom z blokad własnego umysłu.

7. PRACA NA PROCESIE

Coachingu nie da się zaplanować. Pracując z klientem musisz nauczyć się być elastycznym. Odnajdywać nie tylko problem, ale też proces, jaki za nim stoi. Praca na procesie wymaga wrażliwości, uważności, nastawienia na klienta i odważnego podążania, nawet jeśli nie zawsze wiadomo, w którą stronę zmierza proces. Nauczysz się jak pracować na procesie. Zapoznasz się z podejściem psychologii zorientowanej na proces. Doświadczysz jak pracować z podświadomością. Nabierzesz łatwości w podążaniu za klientem i jego procesem. Łatwości w rozpoznawaniu procesu, prowadzeniu i rozwiązywaniu go.

8. ZESTAW NARZĘDZI COACHA

Doskonały coach jest jak mechanik samochodowy - posiada warsztat, a w nim mnóstwo narzędzi. Dzięki temu potrafi rozwiązać najróżniejsze problemy i wyzwania. Bo kiedy nie pasuje jeden klucz, ma w zapasie wiele innych. Narzędzia coachingowe są esencją pracy coacha i dotyczą każdego etapu sesji. Nauczysz się odpowiednich technik do budowania zaufania i otwierania oraz do analizy potrzeb klienta. Wykorzystasz efektywne metody motywowania i inspirowania. Zdobędziesz wiele narzędzi do prowadzenia skutecznych interwencji coachingowych.

9. TWOJA PERSONALNA MISJA COACHA

To co wyróżnia doskonałego coacha to jego indywidualna misja, cel, dla którego pracuje. Odkryj jaką zmianą chcesz być w świecie? Jaki jest Twój wyjątkowy, wyższy cel, dla którego chcesz pomagać ludziom?

10. SPECJALIZACJA OBSZARU PRACY

Kiedy zaczniesz pracować w konkretnym obszarze coachingu znacznie szybciej zbudujesz swoją ekspercką wiedzę oraz markę. Korzystając w własnych doświadczeń i zbierając wiedzę w węższym temacie szybko staniesz się specjalistą w tej dziedzinie. Odnajdziesz swoją niszę i pole, na którym najlepiej możesz pomagać swoim klientom.

11. MOTYWACJA I INSPIRACJA KLIENTA

Doskonały coach nie tylko prowadzi skuteczną interwencję podczas sesji. Potrafi także kończąc sesję zostawić klienta w odpowiednim stanie do dalszej, indywidualnej pracy. Nauczysz się jak motywować klienta do działania po skończonej sesji. Poznasz też sposoby do inspirowania klienta, aby po sesji tworzył nowe rozwiązania.

12. ZADAWANIE ZADAŃ COACHINGOWYCH

Coaching nie kończy się wraz z zakończeniem sesji. Doskonały coach potrafi zadawać dopasowane zadania, aby klient jeszcze długo po sesji mógł samodzielnie ćwiczyć nowe umiejętności i rozwiązania. Kiedy wykonuje trening, wprowadza nową wiedzę. Dzięki temu klient bierze odpowiedzialność za swoją zmianę i nie wraca do Ciebie z tym samym wyzwaniem co tydzień. Jakość takiego coachingu jest dużo wyższa, a Twoi klienci chętnie Cię polecają, bo widzą skuteczność sesji z Tobą.

Warsztat został przygotowany w taki sposób, abyś przeszedł przez trening prowadzenia coachingu dla klienta i poznał doskonały model pracy z drugim człowiekiem. Doświadczysz różnych podejść do pracy coachingowej oraz poznasz ich działanie na samym sobie. Wierzymy, że praktyka czyni mistrzem, dlatego nasz trening to przede wszystkim ćwiczenia i doświadczanie. Codziennie będziesz trenował zdobytą wiedzę w działaniu ćwicząc swoje umiejętności coachingowe.

Pomaganie ludziom to jedna z najważniejszych i najpiękniejszych rzeczy, jaką możesz robić na świecie. Poczuj, jak wielką satysfakcję przynosi, kiedy umożliwiasz drugiej osobie osiąganie jej celów, ale naucz się to robić w sposób profesjonalny, skuteczny i odpowiedzialny. Rynek pełna jest coachów bez odpowiedniego przygotowania. Dlatego podczas naszego treningu zdobędziesz kluczowe umiejętności coacha gwarantujące Ci pracę na najwyższym poziomie.

Genialni coachowie i terapeuci, którzy z sukcesem pomagają swoim klientom, mają własną strukturę, przepis na to, jak z powodzeniem rozmawiać z ludźmi. Kiedy znajdziesz ten kod, zrozumiesz, że skuteczne pomaganie ludziom i inspirowanie ich składa się z pewnych umiejętności. Oznacza to, że możesz je zdobyć, wyćwiczyć i z powodzeniem używać we własnym życiu.

W oparciu o moje wieloletnie doświadczenie oraz wiedzę zdobywaną u mistrzów coachingów na całym świecie stworzyłem unikalny MODEL COAHINGU. Otrzymasz gotowy i sprawdzony system, przepis na udaną i profesjonalną sesję coachingową. Dzięki niemu będziesz mógł rozpocząć pracę coacha bezpośrednio po zakończeniu szkolenia, ponieważ każda sesja będzie miała swoją strukturę. Sprawdzona metodologia umożliwi Ci skuteczną pomoc Twoim klientom.


MODEL COACHINGU

OTWARCIE

Nauczysz się jak budować zaufanie i kontakt z klientem. Poznasz sposoby na otwieranie sesji, które w łatwy i szybki sposób pomogą klientowi poczuć się wyjątkowo na spotkaniu z Tobą.

HISTORIA KLIENTA

Nauczysz się jak pomagać klientowi otwierać się, słuchać ze zrozumieniem i zadawać właściwe pytania. Zobaczysz jak z historii klienta wyciągać nie tylko treść, ale przede wszystkim jego zasoby, konstrukt świata, badać emocje i blokady.

ANALIZA I DIAGNOZA

Poznasz techniki i metody odnajdywania problemów coachingowych i tematów, z którymi mierzy się klient. Ten etap jest kluczowy i niezbędny do przeprowadzenia doskonałych interwencji coachingowych.

INTERWENCJA

Zobaczysz jak przeprowadzać skuteczne interwencje. Poznasz efektywne narzędzia, które pozwolą na wprowadzanie efektywnych zmian.

PODSUMOWANIE I PYTANIA (plan)

Na tym etapie podsumowując badasz efektywność sesji oraz sprawdzasz kolejne potrzeby klienta. Dzięki temu jesteś w tanie wyznaczyć plan i strategię kolejnych sesji.

MOTYWACJA I ZADANIA

Zadając klientowi zadania sprawiasz, że rozwija się i rośnie jeszcze długo po sesji. Ćwicząc sprawia, że zmiana instaluje się jeszcze mocniej dając potężniejsze efekty. Motywacja i inspiracja klienta zostawia go w optymalnym stanie do trenowania i pomaga skutecznie wdrażać nowe rozwiązania.


MIEJSCE:  Józefów

TERMIN:  I zjazd:22-28.06.2024II zjazd: 03-09.08.2024 godziny: 9:00 - 19:00 

PROWADZĄCY: Sławomir Rak

Sławomir Rak - Trener i coach, certyfikowany przez Johna Grindera trener NLP, master NLP, coach poczucia wartości. Kieruje się zasadą łączenia w pracy skuteczności i przyjemności. Jako trener szczególnie ceni sobie profesjonalne i entuzjastyczne podejście do rozwoju, oraz inspirowanie do osiągania celów w różnych dziedzinach funkcjonowania człowieka. Jego misją jest pomoc klientom w odzyskiwaniu 100% wpływu na swoje życie i budzenie ich potencjału. Specjalizuje się w szkoleniach z zakresu: NLP, budzenia poczucia wartości i pewności siebie, zarządzania emocjami i stresem, komunikacji, budowania i rozwoju zespołu (budowanie zaufania, rozwiązywanie konfliktów), mistrzostwo osobiste (metodą coachingową).

Zobacz również:

szkolenia wydarzenia Chylice