TRIZ - Teoria Rozwiązywania Problemów Innowacyjnych

17 Grudnia 2020, 14:00-16:00 (Czwartek)

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Webinar - TRIZ
już niedostępne -

Do wzięcia udziału w webinarium zachęcamy przyszłych naukowców oraz inżynierów, którzy zasilą niebawem szeregi przedsiębiorstw, poszukujących innowacji i oczekujących rozwiązywania skomplikowanych zagadnień. Zapraszamy również przedstawicieli akademickich Centrów Transferu Technologii, którym metodologie systemowego podejścia do kreowania innowacji mogą okazać się szczególnie przydatne w pracy zawodowej.

Webinarium niewątpliwie zainteresuje naukowców, pracujących nad rozwiązaniami o dużym stopniu złożoności lub w wysoce konkurencyjnych dziedzinach, a przede wszystkim tych, którzy napotkali bariery rozwoju wynalazku, nad którym aktualnie pracują.

TRIZ - Teoria Rozwiązywania Problemów Innowacyjnych

Wynalazek powszechnie kojarzy się z łutem szczęścia lub olśnieniem, którego doświadczył twórca. Do tworzenia wynalazków, a w ogólności innowacji, można jednak podejść w sposób systematyczny, zagospodarowując metodologicznie przestrzeń zarezerwowaną dotąd dla przypadku.

W największym uproszczeniu metodologia TRIZ polega na transformacji zadanego problemu na pewien symboliczny metapoziom, operowaniu na tym poziomie zdefiniowanymi funktorami systemu TRIZ, znajdowaniu zadowalających rozwiązań, a następnie sprowadzaniu wypracowanego rozwiązania na poziom pierwotnego konkretu.

Metodologia sprawdza się w każdej dziedzinie nauki, od chemii, biotechnologii, przez mechanikę, elektronikę, po systemy informatyczne i innowacje społeczne.


Co zyskasz biorąc udział w webinarze?

  • Zyskasz świadomość czy warto zainteresować się metodologią TRIZ
  • Dostaniesz dostęp do narzędzi TRIZ (40 zasad)
  • Możliwość bezpłatnych konsultacji z ekspertem (po zajęciach)
  • Poznasz realne przykłady rozwiązania trudnych problemów

Agenda spotkania
14:00 - Przykłady "nierozwiązywalnych" problemów rozwiązanych z wykorzystaniem metodologii TRIZ
14:30 - Historia metodologii TRIZ - Jak TRIZ klasyfikować? Gdzie TRIZ jest stosowany?
15:00 - Wprowadzające ćwiczenia z zasadami TRIZ
15:30 - Pytania i odpowiedzi (maks. do 16:00)

Webinarium będzie prowadzone w języku polskim. Rejestracja jest obowiązkowa.

Prelegent:
Michał Hałas

Trener z 20 letnim doświadczeniem, a także wieloletni członek Rady Nadzorczej GRUPY ODITK. Ceniony mówca, o TRIZ opowiadał na konferencjach Lean, Project Management (IPMA, PMI) czy Zarządzania Produkcją. Na międzynarodowej konferencji TRIZ Future w 2016 porównywał TRIZ z Design Thinking i Lean 3P. Na konferencji TRIZfest we wrześniu 2017 pokazał na czym polega trudność TRIZ. Gospodarz I Konferencji TRIZ w Polsce w 2015 roku. Inżynier zarządzania i projektowania systemów produkcyjnych oraz absolwent Business School w Wolverhampton University. Historię zawodową rozpoczął w Wielkiej Brytanii - w Ricoh i Viscose Closures, a w Polsce - AT&T oraz Lucent Technologies. Asesor certyfikacji IPMA i pierwszy prezes IPMA Polska. Uczył TRIZ pracowników jakich firm jak A-lakiernia, Avio Aero, BWI, Corning, Damen, Dovista, Elektrotim, Energa, Eto Magnetic, Evatronics, Fakro, Ferrosan, Flexronics, Fiat (FCA), Gemalto, Ghelamco, Good Food, IKEA, Kimbal, Lotos, MTU Aero, Nyborg-Mawent, Orange, PESA, PSE, Rafako, Sonion, Volvo. Jest również redaktorem społeczności TRIZ Polska. Autor artykułów z zakresu TRIZ publikowanych w serwisie www.triz.oditk.pl oraz w Strefa PMI, Controlling i Zarządzanie, LeanCenter, Control Engineering, Mechanik i Puls HR.


Zobacz również:

szkolenia Innowacje Komercjalizacja Technologia