To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
REZERWACJĘ MIEJSCA NALEŻY POTWIERDZIĆ WPŁATĄ ZADATKU W WYSOKOŚCI 40,00 PLN W CIĄGU 72 GODZIN OD DOKONANIA REZERWACJI.

Całości płatności należy dokonać przelewem do dnia 15.11.2019 (piątek).
07.12.2019 - Unikatowy kosciół i gorące źródła. Turek i Uniejów. [Wycieczka autokarowa]

REZERWACJĘ MIEJSCA NALEŻY POTWIERDZIĆ WPŁATĄ ZADATKU W WYSOKOŚCI 40,00 PLN W CIĄGU 72 GODZIN OD DOKONANIA REZERWACJI.

Całości płatności należy dokonać przelewem do dnia 15.11.2019 (piątek).

dostępnych: 1

już niedostępne -

W trakcie ostatniego w tym roku wyjazdu zapraszamy do jedynego w swoim rodzaju kościoła oraz na spacer wokół gorących źródeł. Zobaczymy zamek biskupów poznańskich, miejsce skąd wypływa gorąca woda oraz kolegiatę z XIV wieku.

Wnętrze świątyni w Turku wywołuje emocje nie tylko u osób wierzących. Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa został wzniesiony w latach 1904 - 1913 wg. projektu warszawskich architektów Konstantego i Jarosława Wojciechowskich. Jako największy i najokazalszy obiekt w mieście, stał się jego wizytówką.

Jednak prawdziwego blasku kościołowi miały przynieść lata 30-te, kiedy to proboszczem parafii turkowskiej był ksiądz Józef Florczak.

Dzięki jego inicjatywie - byłego audytora Roty Papieskiej w Rzymie - doszło do spotkania ze znanym artystą szkoły krakowskiej, uczniem Jana Matejki prof. Józefem Mehofferem co zaowocowało w 1932 r. zleceniem na wykonanie polichromii w kościele w Turku przez krakowskiego artystę.

Przystępując do wykonania projektów polichromii Józef Mehoffer kierował się strukturą obiektu w taki sposób aby zbytnio go nie zaciemnić. Wszystkie projektowane postaci miały także podkreślać sakralny charakteru wnętrza.

W kościele w Turku znajduje się także 8 witraży autorstwa Józefa Mehoffera. Początek ich realizacji sięga roku 1934, a historię znakomicie odzwierciedla bogaty zbiór korespondencji pomiędzy artystą, a księdzem Florczakiem.

Odwiedzimy również Muzeum Miasta Turku gdzie zobaczymy wystawę "Turkowskie dzieło Józefa Mehoffera".

Ekspozycja pozwala odkryć dzieła krakowskiego artysty od "podszewki". W pięciu tzw. "czerwonych salach" znajdują się szkice oraz kartony (projekty) do polichromii i witraży, których odwzorowania możemy podziwiać w kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku.

W drodze powrotnej zatrzymamy się w Uniejowie by spojrzeć na termy, obejść zamek dookoła i odwiedzić uniejowski rynek.

Pierwsze wzmianki o zamku w Uniejowie pochodzą z roku 1339. Dotyczą one jeszcze drewnianego obiektu o nieznanym czasie powstania, (jak i jego fundatora), który w roku 1331 spalili Krzyżacy. Około roku 1350 arcybiskup gnieźnieński Jarosław Bogoria Skotnicki zleca wzniesienie ceglanej warowni.

W połowie XV wieku zamek rozbudowano i dodatkowo ufortyfikowano. W tym czasie warownia pełniła funkcje rezydencjonalne, kościelnego archiwum i biblioteki.

Odbywały się w niej zjazdy duchowieństwa, a podczas wojny trzynastoletniej trzymano tu relikwie (m.in. głowę Św. Wojciecha), oraz kosztowności. Na zamku mieściło się też więzienie, gdzie trzymano innowierców i nieposłusznych księży. W roku 1485 uwięziono gdańszczanina Hansa Brandta, rzeźbiarza, któremu arcybiskup zlecił wykonanie nagrobka Św. Wojciecha. Ten jednak wziął pieniądze nie wywiązując się z umowy i postanowił się ulotnić. Został jednak złapany i prace skończył w więzieniu.

W dwudziestoleciu międzywojennym istniała tu szkoła i pensjonat, a podczas II wojny światowej zamek pełnił rolę magazynu nawozów i zboża. Zabytek został odbudowany w latach 1956-1967. 

PROGRAM

  • Spotykamy się o godzinie 7:45 na placu Bankowym przy pomniku Juliusza Słowackiego. O godzinie 8:00 odjazd w kierunku Turku.
  • Zwiedzanie Muzeum Miasta Turku pod opieką lokalnego przewodnika.
  • Zwiedzanie kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku.
  • Spacer po Uniejowie. Termy, Zamek z zewnątrz, rynek miejski oraz kolegiata z zewnątrz.
  • Powrót do Warszawy około godziny 17:00.

INFORMACJE TECHNICZNE

Koszt wycieczki - 115,00 PLN/osoba

Cena obejmuje bilety wstępu do wszystkich obiektów, opiekę pilota, lokalnych przewodników, ubezpieczenie NNW (DO 10 000,00 PLN) oraz przejazd autokarem klasy turystycznej.

UWAGA ! Ze względu na brak lokali gastronomicznych mogących po sezonie turystycznym przyjąć grupę, prosimy zaopatrzeć się w suchy prowiant. W trakcie podróży w jedną i drugą stronę przewidziane są przystanki w miejscach z punktami gastronomicznymi!

REZERWACJĘ MIEJSCA NALEŻY POTWIERDZIĆ WPŁATĄ ZADATKU W WYSOKOŚCI 40,00 PLN W CIĄGU 72 GODZIN OD DOKONANIA REZERWACJI.
Jeśli ktoś sobie życzy, może od razu dokonać wpłaty całości kwoty.

Całości płatności należy dokonać przelewem do dnia 15.11.2019 (piątek).

Aby wycieczka odbyła się, wpłaty powinno dokonać przynajmniej 35 osób.

Do autokaru wsiadamy według kolejności wpłat.

Z przyczyn niezależnych kolejność zwiedzania może zostać zmieniona.

DOKONANIE WPŁATY OZNACZA AKCEPTACJĘ WARUNKÓW UCZESTNICTWA.

Warunki uczestnictwa oraz ubezpieczenia dostępne są pod linkiem: https://tinyurl.com/yatbz6l2 oraz na stronie www.zwiedzajznami.com.pl


W tytule przelewu prosimy wpisać hasło "TUREK"

Dane do przelewu:

Arktour WHU

ul. Egejska 11

02-764 Warszawa

mBank 35 1140 2004 0000 3202 7694 8118

Przy rejestracji należy podać datę urodzenia oraz numer telefonu. Pominięcie tych danych jest równoznaczne z rezygnacją z ubezpieczenia NNW !

Wycieczkę pilotuje Arkadiusz Żołnierczyk.

Organizatorem jest firma Arktour WHU, numer wpisu do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego numer 1923.

Kontakt Biuro Przewodnickie "Arktour"

Telefon: 514-784-177 lub 508 101 105

biuro@zwiedzajznami.com.pl

https://www.facebook.com/ArktourWHU

www.zwiedzajznami.com.pl

DO ZOBACZENIA

Podawane przy rejestracji dane przetwarzane są wyłącznie na potrzeby realizacji bieżącej usługi turystycznej oraz zapisane zostają w dokumentacji księgowej sporządzanej dla potrzeb rozliczeń z Urzędem Skarbowym.

Po zakończeniu realizacji usługi firma Arktour WHU nie przetwarza Państwa danych ani nie nie zostają one umieszczone w żadnej bazie Klientów.

Dane zbierane są poprzez Platformę Biletową "Evenea" przestrzegającą zasad polityki ochrony prywatności:
https://evenea.pl/polityka-prywatnosci
Zobacz również:

kultura i sztuka wydarzenia 62-700 Turek