Twórcze pisanie z Dominiką Słowik (online)

18 Kwietnia 2020, 16:00-18:00 (Sobota)

ONLINE,

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Bilet
Wyprzedane 70,00 zł Wyprzedane

Jak tworzyć dialogi, które zatrzymają uwagę czytelnika? Co zrobić, żeby bohater powieści się z nami dogadał? Jak dużo może powiedzieć nasza postać?

Odpowiedzi na te pytania poszukamy podczas pisarskich zajęć online z laureatką Paszportu Polityki, autorką książek "Zimowla" oraz "Atlas: Doppelganger", czyli Dominiką Słowik. Zastanowimy się także nad tym, gdzie szukać inspiracji, kiedy jesteśmy zamknięci w czterech ścianach własnego pokoju, a także wspólnie poćwiczymy warsztat pisarski.

Tematem dwuczęściowych zajęć będzie także pisanie dialogów, kreowanie języka postaci, tworzenie dialogów spójnych z całą narracją. Uczestnicy dowiedzą się, dlaczego książki z dialogami są chętniej czytane, ale również jak dużo bohater opowieści powinien mówić - a co może przemilczeć. Na warsztat weźmiemy zarówno świetnie fragmenty, jak i te, które uczą nas, jakich błędów nie powinniśmy popełniać.

Dwugodzinne warsztaty online przygotują nas do napisania krótkiego tekstu, który w kolejnej części zajęć będzie przedmiotem indywidualnych konsultacji. Dzięki spotkaniu z prowadzącą będziesz mógł nie tylko przedyskutować przygotowany fragment prozy, ale także omówić wcześniejsze ćwiczenia i porozmawiać o wszelkich wątpliwościach, które mogły pojawić się w trakcie procesu twórczego.

Warsztaty polecamy zarówno osobom początkującym, jak i tym, które mają już doświadczenie pisarskie. Sprzedaż biletów na zajęcia rusza 9 kwietnia. Zapisz się do newslettera, żeby nie przegapić zapisów!

Organizatorem warsztatów jest Miasto Kraków i Krakowskie Biuro Festiwalowe, operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO.

Dominika Słowik (ur. 1988) - pisarka. Jej debiutancka powieść "Atlas: Doppelganger" (2015) nominowana była do Nagrody Literackiej Gdynia. Druga powieść, "Zimowla" (2019), uhonorowana została Paszportem "Polityki" i nagrodą "Odkrycie Empiku".

Zobacz również:

szkolenia