To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w formularzu przez Komisję Europejską Przedstawicielstwo w Polsce, z siedzibą: 00-041 Warszawa, ul. Jasna 14/16A, w celach informacyjnych, zgodnie z Informacją Prawną, w tym na przesyłanie informacji w formie elektronicznej na adres e-mailowy lub pocztowej. Oświadczam, że zostałam(em) powiadomiona(y) o przysługującym mi prawie wglądu do moich danych osobowych oraz prawie do ich poprawiania, oraz że dane zostały podane dobrowolnie. Europejska Nagroda Literacka - spotkanie z Martą Dzido

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w formularzu przez Komisję Europejską Przedstawicielstwo w Polsce, z siedzibą: 00-041 Warszawa, ul. Jasna 14/16A, w celach informacyjnych, zgodnie z Informacją Prawną, w tym na przesyłanie informacji w formie elektronicznej na adres e-mailowy lub pocztowej. Oświadczam, że zostałam(em) powiadomiona(y) o przysługującym mi prawie wglądu do moich danych osobowych oraz prawie do ich poprawiania, oraz że dane zostały podane dobrowolnie.

już niedostępne -

SOBOTA, 7 GRUDNIA

16.00-17.30 | Sala Cesarska | Europejska Nagroda Literacka - spotkanie z Martą Dzido

Europejska Nagroda Literacka to wyróżnienie, którego celem jest zwrócenie uwagi na kreatywność i bogactwo europejskiej literatury współczesnej. Promuje obieg literatury w Europie oraz zwiększa zainteresowanie zagranicznymi utworami literackimi. Wśród tegorocznych laureatów znalazła się książka z Polski - nagrodzona została powieść Frajda Marty Dzido. Spotkanie z autorką poprowadzi Michał Nogaś. Wstęp wolny, obowiązują zapisy. Szczegółowe informacje pod nr telefonu: +48 71 324 09 10. 

Marta Dzido debiutowała jako 16-latka prozą poetycką w czasopiśmie "Krzywe Koło Literatury". Jest autorką powieści: "Małż" (2005), "Ślad po mamie" (2006), hipertekstu "Matrioszka" (2013), reporterskiej książki "Kobiety Solidarności" (2016). Publikowała m.in. w antologiach "Wolałabym nie", "Walka jest kobietą". Jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, dekadę temu zrealizowała zdjęcia do filmu dokumentalnego "Podziemne państwo kobiet". Jest reżyserką i scenarzystką nagradzanych dokumentów: "Paktofonika" (2009), "Downtown" (2010) oraz "Solidarność według kobiet" (2014), stypendystką Homines Urbani, Młodej Polski, Wyszehradzkich Rezydencji Literackich oraz Ministra Kultury.


Zobacz również:

kultura i sztuka wydarzenia Wrocław