To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Bezpłatny
już niedostępne -

Zapraszamy na blok filmowy pt. Archi FILM w ramach X Weekendu Architektury w Gdyni!

Udział BEZPŁATNY!

Miasta, architekci oraz architektura na "wielkim ekranie"

Wspólnie z naszymi Partnerami, przygotowaliśmy dla Was specjalny zestaw filmów kina dokumentalnego, z silnymi watkami architektury współczesnej, w tym okresu modernizmu międzywojennego oraz zagadnieniami społeczno-miejskimi.

ARCHI Film zawsze stanowi dla jego uczestników znakomitą okazję do rozmów i dyskusji nie tylko o filmie, ale także o miejscach, ludziach i architekturze najczęstszych bohaterach prezentowanych obrazów. Dodatkową atrakcją będzie m.in. rozmowa (LIVE) z jedną z artystek, twórczynią premierowo prezentowanego obrazu "Letters from home", pochodzącą z izraelskiej Hajfy - Hadas Tapouchi.

"Uniwersam Grochów" //

Reżyseria: Tomasz Knittel

Produkcja: Polska, 2018

Czas trwania: 39 min.

Miejsce i czas pokazu: Dawne Kino Goplana, Skwer Kościuszki 10 (wejście od ul. Żeromskiego) 27 sierpnia, g. 21:00

"Universam Grochów" to nieistniejąca już pierwsza dzielnicowa galeria handlowo-usługowa, powstała w latach 70. na warszawskiej Pradze Południe. Przez lata swojej świetności Uniwersam stanowił centrum życia handlowego i społecznego prawobrzeżnej Warszawy. Pod koniec 2016 roku, po prawie 40 latach, warszawski kultowy dom handlowy został zburzony. Film Tomasza Knittla pokazuje świat Universamu oczami ludzi tam pracujących, mieszkających w okolicy i spędzających czas na dziedzińcu galerii.

Partnerami pokazów są m.in.: Dawne Kino Goplana, Muzeum Marynarki Wojennej, projekt "Exercising Modernity", Gdyńskie Centrum Filmowe, Against Gravity, Muzeum Miasta Gdyni, Tomasz Knitter oraz Monika Olszewska

#weekendarchitekturygdynia #archifilmgdynia  #uniwersamgrochówfilm #uniersamwarszawa

UWAGA: Na wydarzeniach festiwalu obowiązują i będą stanowczo egzekwowane, wszystkie aktualne zasady i ograniczenia związane z pandemią COVID - 19.

Więcej:

www.weekendarchitektury.pl

www.moderznimgdyni.pl

www.arg.gdynia.pl

źródło baneru: vimeo.com

Zobacz również:

film wydarzenia Gdynia