To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Rejestracja na wasztaty "Uwaga, zabytek!"
już niedostępne -

Miłośników architektury, miejskich wrażliwców i tych, którzy o ochronie zabytków chcą wiedzieć więcej, zapraszamy na tegoroczną serię warsztatów dla dorosłych "Uwaga, zabytek!". W tym roku przygotowaliśmy 13 spotkań, na których uczestnicy będą poznawali procesy związane ochroną dziedzictwa - od teoretycznych podstaw ochrony zabytków, po praktyczne przykłady rewitalizacji i wizyty w terenie.


Najbliższe warsztaty: Neonstory - świetlne dziedzictwo || wykład on-line 

Tu siatkarka podrzuca piłkę, a tam kucharz ryby na patelni - zapraszamy na wirtualny spacer szlakiem neonowego dziedzictwa Warszawy z nową mapą "My neon story". Wybierzemy się w wirtualną podróż po centrum, by dowiedzieć się jak niegdyś wyglądało miasto i gdzie wciąż świecą odrestaurowane i odtworzone neony sprzed lat. Naszej uwadze nie uciekną też współczesne realizacje powstałe w oparciu o tradycyjne metody formowania szkła. A wszystko to w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie: jak staranne projektowanie reklam może wpłynąć na poprawę wyglądu naszego otoczenia

Prowadzenie: Anna Brzezińska-Czerska (Neonstory) 


fot. Maciej Czerski 


"Uwaga, zabytek!" to seria bezpłatnych warsztatów dla dorosłych organizowana we współpracy z Biurem Stołecznego Konserwatora Zabytków (BSKZ).

Naszym celem jest przybliżenie roli i specyfiki ochrony dziedzictwa, zwłaszcza w wymiarze architektury.

Zajęcia mają charakter warsztatowy, prowadzone są w formie spacerów, webinariów i stacjonarnych spotkań w BSKZ.

Na wszystkie warsztaty obowiązują zapisy. Liczba uczestników jest ograniczona.

Warsztaty organizowane są z zachowaniem norm sanitarnych - prosimy o zabranie maseczek i zachowanie dystansu.

Z uwagi na niewielką liczbę miejsc prosimy o przemyślane zapisy i jak najszybszą informację, jeśli mimo zapisu nie będą Państwo mogli uczestniczyć w warsztacie.

Zobacz również:

kultura i sztuka