Przegląd Filmów Odpowiedzialnych 17 Celów

21 Września 2021, 08:55 (Wtorek)

on line,

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  bilet dla uczestnika
już niedostępne -

Wydarzenie w ramach Festiwalu "17 Celów". Głównym celem Przeglądu jest upowszechnienie wśród dzieci i młodzieży Zrównoważonego Rozwoju w ujęciu ONZ i Agendy 2030 oraz 17 Globalnych Celów SDGs poprzez prezentacje najciekawszych, najbardziej wartościowych i nagrodzonych filmów Festiwalu "17 Celów" oraz omówienie tematu przez zaproszonych ekspertów. Przegląd pokazany został w 2018 i 2019 roku m.in. w Warszawie, Gdańsku, Szamotułach, Środzie Wlkp., Gostyniu i Nowym Tomyślu. Relacja z tego wydarzenia: https://www.youtube.com/watch?v=EMwohYMvQvI

Obecna edycja to jedna godzina lekcyjna i odbywa się online. Przegląd adresowany jest do uczniów ostatnich klas szkół podstawowych i dwóch pierwszych klas szkół ponadpodstawowych.
Najlepszą formą przekazania informacji i poruszenia ważnych kwestii jest projekcja krótkich filmów. Uczestnicy Przeglądu przez takie filmy zobaczą jakie są współczesne wyzwania oraz jak każdy indywidualnie, w zespole czy szkole może swoim działaniem wpłynąć na globalne zmiany. Prezentowane filmy będą m.in. mówiły o ekologii, wykluczeniu czy wolontariacie. W ramach Przeglądu zostaną pokazane bardzo różne filmy, dotyczące właściwie każdego aspektu życia społecznego (edukacja, ekologia, pokój, prawa człowieka, itp.) a także powiązania między nimi. Festiwal Filmów Odpowiedzialnych 17 Celów (www.17celow.pl ), z którego wywodzi się Przegląd otrzymał nagrodę Inicjatora (Miasto Poznań) i Ekolaury Polskiej Izby Ekologii.


Zobacz również:

film