To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
Ten bilet przeznaczony jest dla osoby, która wysłała zgłoszenie na swoje imię i nazwisko. normalny

Ten bilet przeznaczony jest dla osoby, która wysłała zgłoszenie na swoje imię i nazwisko.

Wyprzedane Brak wolnych miejsc

Serdecznie zapraszamy na uroczysty koncert finałowy projektu "Wacław z Szamotuł na ludowo", podczas którego zaprezentowane efekty kilkumiesięcznej pracy uczestników,którzy pod okiem dyrygentki Joanny Sykulskiej, kompozytora PatrykaLichoty oraz eksperckiej grupy muzykologów pod przewodnictwem prof. Aliny Mądry uzupełnią skład zespołu kakofoNIKT i Chór Pogłosy.

Celem projektu Wacław z Szamotuł na ludowo jest ukazanie związków pomiędzy muzyką dawną, ze szczególnym uwzględnieniem muzyki sakralnej oraz muzyki ludowej. Polska historia była silnie naznaczona przenikaniem się tradycji religijnych i często współegzystujących fundamentów folklorystycznych. W tym projekcie pragniemy pokazać te aspekty kultury ludowej, które sięgają sacrum. Muzyka ta ozdabiała wydarzenia życia codziennego, towarzyszyła weselom, tańcom, zabawom jak i ceremoniom pogrzebowym. Interesują nas te obszary kultury ludowej, które sięgają do tradycji adwentowych, gdzie wiodąca była kontemplacja, gdzie muzyka, a raczej anty-muzyka zyskiwała duchowy wymiar.

Muzyka Wacława z Szamotuł jest niezwykle cenną częścią polskiego dziedzictwa kulturowego, ma w sobie niezwykłe piękno, które powinno być przypominane i udostępnione szerszej publiczności. Jest to też muzyka, która ma wiele wspólnego z folklorystyczną duchowością. Chcemy przyjrzeć się temu jak te dwa muzyczne światy regionu Ziemi Szamotulskiej się przenikały i jak mogą zespolić się w nowoczesnej formie. Zapraszamy Państwa do udziału w tym wydarzeniu.

Dzieki dofinansowaniu ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu ETNOPOLSKA 2020 udział jest bezpłatny.

Partnerami Koncertu są: Pałac Baborówko, Szamotulski Ośrodek Kultury w Szamotułach, Fundację Varietae oraz portal Region Szamotulski prowadzony przez stowarzyszenie Wolna Grupa Twórcza.

WAŻNE:

Ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną, udział w zajęciach mogą wziąć wyłącznie osoby, które nie podejrzewają u siebie koronawirusa COVID-19 bądź nie miały styczności z osobą zarażoną. Z tego względu liczba miejsc została również ograniczona.

Prosimy o zapoznanie się z załączonym Regulaminem Koncertu regulamin COVID-19oraz zabranie ze sobą wydrukowanego oświadczenia COVID-19 uoświadczenie COVID.

Zabranie ze sobą biletu oraz oświadczenia COVID-19 pozwoli na szybkie i bezproblemowe zajęcie miejsc.

Prosimy o przybycie ok. pół godziny przed godziną koncertu.


Zobacz również:

koncerty wydarzenia Szamotuły