Walka o niemarnowanie. Debata oksfordzka

22 stycznia 2018, 12:00-15:00 (poniedziałek)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Bezpłatny bilet wstępu na "Walkę o niemarnowanie"
już niedostępne -

Rzucamy rękawicę Trójmiastu i 22 stycznia zapraszamy na prawdziwy bokserski ring.

Bank Żywności w Trójmieście od lat walczy z marnowaniem żywności. Na szczęście nie jest w tej walce sam. Wokół idei gromadzi się coraz więcej mieszkańców, instytucji oraz firm, m.in. Grupa Hotelowa Orbis, klub bokserski Ring3city i Pracodawcy Pomorza, którzy są partnerami najbliższej akcji mającej na celu podnieść świadomość na temat problemu marnowania żywności i zaprosić do wspólnej walki.

Będzie jak w amatorskim boksie: 3 rundy po 3 minuty. Zamiast pięści - dobrze przygotowane argumenty - broniące lub mające obalić tezę: Zmniejszenie ilości marnowanej żywności w Trójmieście o 30% w 3 lata jest możliwe. Uczestnicy debaty podzieleni zostaną na dwie drużyny. Jedna będzie bronić wskazanej tezy, druga - próbować ją obalić. Obie drużyny reprezentować będzie 3 mówców, którzy w ramach 3 minutowych wystąpień przekonywać będą do swoich racji. Nie zabraknie oczywiście czasu na pytania z publiczności.

Organizatorami wydarzenia jest Bank Żywności w Trójmieście - organizacja pozarządowa, której misją jest ratowanie żywności przez zmarnowaniem i przekazywanie jej potrzebującym - oraz Grupa Hotelowa Orbis prowadząca kompleksowy program walki z marnotrawstwem żywności.

O Banku Żywności w Trójmieście:

To stowarzyszenie które pozyskuje, transportuje i dystrybuuje żywność, która trafia do lokalnych organizacji dobroczynnych i placówek pomocy społecznej. W 2016 przekazaliśmy 2000 ton pełnowartościowej żywności do ponad 15 tysięcy potrzebujących na Pomorzu. Nasze działania czynią otoczenie bardziej ekologicznym, a ludzi sytymi, zdrowszymi i zintegrowanymi społecznie. Mówimy "ej, nie marnuj!", uświadamiając, że marnowanie żywności oprócz głodu przynosi także negatywne skutki ekologiczne i ekonomiczne.

O Grupie Hotelowej Orbis:

To największa sieć hoteli w Europie Środkowo-Wschodniej oferująca 20 000 pokoi w ponad 120 hotelach i jest wyłącznym licencjodawcą marek AccorHotels i Adagio - marka nr 1 aparthoteli, w 16 krajach w tym w Bośni i Hercegowinie, Bułgarii, Chorwacji, Czarnogórze, Czechach, Estonii, na Litwie, Łotwie, w Macedonii, Mołdawii, Polsce, Rumunii, Serbii, Słowacji, Słowenii i na Węgrzech. Hotele działają pod markami Sofitel, MGallery by Sofitel, Pullman, Novotel, Mercure, ibis, ibis Styles i ibis budget. Założona w 1920 roku jako biuro podróży, od 1997 roku, spółka jest notowana na GPW w Warszawie i zatrudnia dzisiaj ponad 4 000 osób.

Zobacz również:

szkolenia Debata Ekologia NGO wydarzenia Gdańsk