Niedzielne Bajeczki - "Wars i Sawa"

17 Listopada 2019, 13:00 (Niedziela)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Wejściówka

dostępnych: 0

Wyprzedane Brak wolnych miejsc

Teatr Lalek Igraszka oraz Dobre Miejsce - Katolickie Centrum Kultury serdecznie zapraszają dzieci (rekomendowany wiek dziecka od 4 do 10 lat) wraz z rodzicami na przedstawienie z cyklu Niedzielne Bajeczki pt. "Wars i Sawa".Wars i Sawa

Spektakl "Wars i Sawa" do którego scenariusz napisał Paweł Kołodziejski, powstał na motywach opowiadania Wandy Chotomskiej. W legendzie o powstaniu Warszawy występują piękne lalki teatralne, a historia opowiadana jest z wykorzystaniem licznych piosenek i dźwięków, które pozwolą zagłębić się dzieciom w świat prastarej baśni.

Opis przedstawienia:

Dawno temu, nad Wisłą żył zły czarodziej, który gardził wszystkimi stworzeniami, ale najbardziej na świecie nienawidził ptaków. Mieszkała w tej krainie również piękna Sawa, która właśnie ptaki kochała najmocniej. Pewnego razu stanęła w obronie skrzydlatych przyjaciół i czarodziej zamienił ją w syrenę. Nieopodal żył również rybak Wars, który na swej pierwszej wyprawie złowił Suma, darował mu jednak życie, w zamian dowiedział się od niego o zniewolonej dziewczynie. Wars musi dopłynąć do Wiklinowej Wyspy, gdzie poznaje Wietrznego Ptaka, ten niezwykły kompan pomaga mu pokonać potwora i oswobodzić Sawę.

wars_i_sawa_niedzielne_bajeczki

Teatr Igraszka - wędrowny teatr lalek z Warszawy, założony przez profesjonalnych aktorów. To co wyróżnia ich przedstawienia to przede wszystkim duże i kolorowe lalki teatralne, wykonane na zamówienie. Animowane są one na dużym parawanie, co w połączeniu z muzyką i światłem daje niezapomniany efekt artystyczny. Aktorstwo oprócz pasji jest ich profesją ( pracują także w dubbingu ) dlatego ich emocje, głos, zaangażowanie i jakość podawanego tekstu tworzą poziom, który uczciwie można nazwać Teatrem. Prowadzą także nowatorskie WARSZTATY TEATRALNE na których dzieci mogą zgłębić tajniki teatru, aktorstwa, lalkarstwa lub zbudować własne lalki teatralne.

Zobacz również:

kultura i sztuka Teatr wydarzenia Warszawa