WARSZAWSKI MARATON FOTOGRAFICZNY 2024

14 Września 2024, 12:00-20:00 (Sobota)

Zobacz na mapie

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Early Bird - Uczestnik WMF
Wyprzedane 79,00 zł Wyprzedane
  Uczestnik WMF
8 Września 2024 89,00 zł

V Edycja Warszawskiego Maratonu Fotograficznego

  

  


V Edycja Warszawskiego Maratonu Fotograficznego


O maratonie

Maraton Fotograficzny na świecie znany jest pod nazwą "Photomarathon", od lat odbywa się w takich miastach jak Berlin, Sztokholm czy Szanghaj. Jego fani podróżują po całym świecie, podobnie jak uczestnicy maratonów biegowych, aby wziąć udział w tej imprezie w różnych miejscach i poznawać ich lokalną kulturę. Poprzednie edycje warszawskie odbyły się w latach 2018, 2019, 2022 i 2023 roku.

Wracamy z ukochaną przez wszystkich amatorów fotografii imprezą. Już piąty raz powitamy na starcie kilkuset śmiałków, którzy zmierzą się z nieznanymi dotychczas tematami, które zostaną zilustrowane ośmioma zdjęciami, wykonanymi w ciągu maksymalnie ośmiu godzin.

Zadanie jest dwojakie - należy wykonać 8 zdjęć w 8 godzin, a więc z jednej strony jest to wysiłek fizyczny i walka z czasem, z drugiej natomiast każdy z uczestników musi wykazać się kreatywnością, spokojem i wizją, gdyż w efekcie ma powstać 8 dobrych fotografii. Tematy zdjęć pozostają tajemnicą do dnia konkursu, kiedy to będą na bieżąco przekazywane uczestnikom. Liczy się pomysł, interpretacja, jakość, które na koniec oceni profesjonalne Jury przyznając wyjątkowe nagrody.

Nagrody

Warszawski Maraton Fotograficzny to nie tylko okazja do wzięcia udziału w niecodziennej, fotograficznej przygodzie. To także szansa na zdobycie wspaniałych nagród!

Nagradzamy autorów trzech najlepszych serii zdjęć:

  • 1 miejsce - 4500 PLN + dwudniowy pobyt dla dwóch osób w hotelu Verte w Warszawie, ze śniadaniem
  • 2 miejsce - voucher na sprzęt marki SONY o wartości 4000 PLN, do wykorzystania w sklepie Fotoforma
  • 3 miejsce - Drukarka Epson EcoTank L3256 z zestawem papierów i tuszy (wartość 1000 PLN) + voucher Fotolab o wartości 1000 PLN

Wyróżniamy również najlepsze fotografie w każdym z ośmiu tematów konkursowych. Minimalna wartość każdej nagrody wynosi 1000 zł i obejmuje między innymi: sprzęt elektroniczny, bony na sprzęt fotograficzny, bilety do teatru i wiele innych.

Informacje dodatkowe

Konkurs adresowany jest do fotografów-pasjonatów, zaawansowanych fotografów, jak również amatorów. Zdjęcia mogą być wykonane zarówno aparatem fotograficznym, jak i aparatem w telefonie czy tablecie.

W ramach opłaty startowej otrzymujesz nie tylko możliwość udziału w konkursie, ale także pakiet startowy (zaproszenie na kawę i bagietkę do Green Caffè Nero, wodę i przekąskę oraz torbę) oraz zaproszenie na galę finałową z poczęstunkiem, która odbywa się w Pałacu Kultury i Nauki!  

  


Wzięcie udziału w konkursie jest równoznaczne z akceptacją:


    Organizatorem jest Green Caffè Nero - sieć wielokrotnie nagradzanych kawiarni.


Odwiedź nas na naszej stronie internetowej oraz social mediach:

Zobacz również:

imprezy wydarzenia Warszawa