To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Warsztat fotograficzny Jak edytować fotoreportaż
Wyprzedane Brak wolnych miejsc

Prowadzenie: 

Iwona  El Tanbouli-Jabłońska - dyrektorka artystyczna National Geographic Polska


W dobrej historii obrazy są tak samo ważne jak słowa. Są jak puzzle, które muszą do siebie pasować. Narracja wizualna, czyli opowiadanie obrazem, jest niezbędna, żeby zdjęcia niosły treść i przykuwały uwagę.

Na warsztacie zajmiemy się właśnie sztuką visual storytellingu i sposobami opowiadania za pomocą obrazów. Omówimy wymagane umiejętności, które przyczyniają się do tworzenia historii, które poprzez język wizualny komunikują się z widzem. Dowiesz się również, czym różni się visual storytelling od fotoedycji?

Skoncentrujemy się na tworzeniu narracji fotograficznej niezależnie od tego, czy jest to projekt osobisty, dokumentalny, artystyczny, czy są to zdjęcia robione na zlecenie.

Na warsztatach wcielisz się w rolę opowiadacza i zbudujesz narracje przy użyciu różnych metod przenosząc tym samym swój projekt na wyższy poziom. Warsztaty visual storytelling to praktyczne doświadczenie dotyczące poszukiwania i rozwijania kreatywnych rozwiązań.

Warsztaty będą składać się z wykładu i ćwiczeń na gotowym materiale zdjęciowym.

WAŻNE: osoby zgłaszające się prosimy o przesłanie zdjęć - od 20-30 sztuk, 1,5 MB do 3 MB na adres [email protected] z dopiskiem "warsztat Jak zostać wizualnym narratorem". Prowadząca spotkanie wybierze 2 - 3 projekty, nad którymi będziemy pracować publicznie. 



Iwona El Tanbouli-Jabłońska

Iwona El Tanbouli-Jabłońska, dyrektorka artystyczna National Geographic Polska, fotografka i współwłaścicielka studia fotograficzno-filmowego F11. Fotografią zajmuje się od 18 lat. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu na wydziale Fotografii i Komunikacji Multimedialnej. Większość jej pracy koncentruje się na fotoreportażu i projektach długoterminowych. Podróżuje z aparatem po świecie podejmując trudne społecznie tematy. Rejestrowała między innymi sytuację Nepalczyków po trzęsieniu ziemi oraz problem niedożywienia dzieci w Nigrze i kobiet przedwcześnie wychodzących za mąż w afrykańskich krajach Trzeciego Świata. Jej zdjęcia były wykorzystywane w kampaniach społecznych w Europie, Afryce i Azji. Zajmuje się fotoedycją zdjęć, prowadzi warsztaty fotograficzne i przeglądy portfolio, często występuje w roli jurora w konkursach fotograficznych. Członkini stowarzyszenia RAV.A. Jest laureatką międzynarodowych konkursów fotograficznych oraz podwójną laureatką Grand Press Photo 2022.

Zobacz również:

kultura i sztuka wydarzenia Wrocław