To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Warsztat Portret artystyczny
Wyprzedane Brak wolnych miejsc

Prowadzenie: 

Wiktor Franko i Rafał Warzecha:

Podczas warsztatów opowiem o metodach swojej pracy w studiu fotograficznym przy świetle naturalnym i sztucznym.

Pokażę w jaki sposób dochodzić do zamierzonych efektów, jak przygotowywać się do każdej sesji, jak zbierać odpowiednią ekipę i jak z nią współpracować

Zapoznam Was z procesem powstania wybranych sesji fotograficznych. Na warsztatach dowiecie się w jaki sposób pracować z modelką - o podejściu i wspólnej pracy na planie zdjęciowym.

Skupię się na tym dlaczego w większości przypadków minimalizm i oszczędność formy jest lepsza od przepychu i przeładowania w fotografii. Jak zrobić silny minimalistyczny portret i jak zrobić spójną serię zdjęć. Gdzie szukać inspiracji i jakie elementy są w stanie zmienić naszą fotografię. O celach, które warto sobie wyznaczyć, aby zmienić nasze podejście do zdjęć.


O prowadzących:

Wiktor Franko

Wiktor Franko - od parunastu lat zajmuje się fotografią zarówno artystyczną jak i komercyjną. Autor wielu publikacji oraz wystaw. Jego prace ukazały się w czasopismach fotograficznych, modowych i lifestylowych zarówno polskich jak i światowych takich jak: Label Magazine, Foto, włoskim Fashion World Magazine, angielskim Oppa Magazine, francuskim Cleptafire, islandzkim Reykjavik Boulevard Magazine, amerykańskim PapercutMagazine oraz chińskim Prime Magazine. Współpracował także z magazynami Charaktery oraz Art and Business, dla których wykonał wiele sesji okładkowych i edytorialowych. Aktualnie współdziała z magazynem Kraft, którego pierwszy numer ukazał się z jego sesją okładkową.

Autor wystaw zbiorowych i indywidualnych (miedzy innymi w Londynie, Paryżu, Berlinie, Warszawie).

Jego zdjęcia były doceniane na rożnych konkursach fotograficznych m.in. dwukrotnie Grand Prix w Viva Photo Awards.

Od 2018 ambasador marki Fujifilm. Wykonuje dla nich projekty fotograficzne aparatami Fuji, prowadzi warsztaty fotograficzne, na których uczy fotografii portretowej i tworzenia historii fotograficznych.

Aktualnie zawodowo pracuje przy zdjęciach dla muzyków, fotografując okładki płyt oraz sesje promocyjne. Współpracuję z wytwórniami muzycznymi Kayax oraz Fonobo.

W 2018 Franko wydał swoja pierwszą książkę (album) - Vol.1, zawierającą przekrojowe prace z ostatnich dziesięciu lat fotografowania. Książka została wydana przez Fundację DIFA. Aktualnie odbywają się prace nad kolejna publikacją.

Jego fotografia to zarówno klasyczne czarno-białe portrety, lifestylowe serie zdjęć, jak i surrealistyczne konceptualne prace. Jest miłośnikiem klasycznych technik fotograficznych - fotografuje zarówno polaroidem, oraz różnego typu aparatami analogowymi.

Najważniejsze dla niego w fotografii są: atmosfera, specyficzny nastrój, zaskoczenie, dowcip oraz szczerość.

Na stałe mieszka i pracuje w WarszawieRafał Warzecha:

Absolwent Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego, studia doktoranckie naWarszawskiej ASP. Pracę twórczą rozpoczął w 2000 roku a dydaktyczną w 2003. Obecnie jest asystentem w Katedrze Sztuki Mediów w Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików. Dotychczas zrealizował kilkanaście wystaw w kraju i zagranicą. Jego prace znajdują się w zbiorach Muzeum Narodowego we Wrocławiu oraz w zbiorach prywatnych.

Dorobek artystyczny:

Wystawy indywidualne:

2002 - TRZY MIASTA ŚWIETNOŚĆ UTRACONA, Muzeum w Kamiennej Górze

2002 - ŻYCIE NA POGRANICZU, Muzeum w Kamiennej Górze

2003 - ŻYCIE NA POGRANICZU, Muzeum w Žacléřu, Republika Czeska

2006 - POCZTÓWKI Z KOŃCA ŚWIATA, Galeria Korytarz, Jelenia Góra

2006 - MASKI, Galeria Korytarz, Jelenia Góra

2014 - MOJE MASKI, Galeria Za Szafą - Dolnośląski Okręg ZPAF, Wrocław

2015 - Layers, auto-percepcje, Galeria FF, Łódź

2016 - Auto-percepcje [Wzorowy żołnierz], Galeria PHOTOZONA, Dolnośląskie Centrum Informacji Kulturalnej OkiS

2016 - MASKI, Zámek Linhartovy Město Albrechtice, Republika Czeska

2017 - PROCES NIEPAMIĘCI, Muzeum w Kamiennej Górze

2021 - METAFORY - kody stymulujące percepcję przekazów ikonicznych, Galeria Fotografii ZPAF - Dolnośląski Okręg ZPAF, Wrocław

Zobacz również:

kultura i sztuka wydarzenia Wrocław