To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Przegląd Nowego Rzemiosła - warsztat tworzenia witrażu
Wyprzedane Brak wolnych miejsc

Przegląd Nowego Rzemiosła 

Warsztaty technik rzemieślniczych - dla wszystkich, którzy chcieliby poznać tajniki wytwórcze najlepszych fachowców. Podczas warsztatów, będziecie mieli możliwość bezpośredniego uczestniczenia w procesie projektowania i wytwarzania. Czas odkryć własne pokłady twórczej ekspresji i poznać innych pasjonatów!


Warsztat tworzenia witrażu

Prowadzenie: pracownia Oszkloona

Godz. 16.00 - 19.00

Sala S8

Zapraszamy na niezwykle twórcze warsztaty, podczas których wykonamy witraż metodą Tiffany'ego.

Nie trzeba być artystą, żeby stworzyć dzieło sztuki. Na warsztatach witrażu uczestnicy poznają tajniki witrażownictwa i wykonają własnoręcznie witraż, który zabiorą ze sobą do domu. Ograniczać ich będzie tylko wyobraźnia, bo o całą resztę zadba pracownia szkła artystycznego Oszkloona.

Witrażownictwo to sztuka łączenia barwnych kawałków szkła za pomocą ołowianych listew. Wykorzystywane w architekturze gotyckiej największy swój rozkwit przeżywało w XIX wieku dzięki wprowadzeniu nowej metody łączenia szkła za pomocą taśmy miedzianej i cyny. Twórcą tego sposobu jest Luis Confort Tiffanny.

Szkło jest wyjątkowym materiałem dzięki, któremu można stworzyć niesamowite prace artystyczne. Na warsztatach uczestnicy uczą się projektowania wzorów, poznają technikę obróbki szkła oraz zapoznają się z narzędziami niezbędnymi do pracy.

Dzięki temu doświadczeniu uczestnicy zobaczą, że nie muszą pięknie rysować, aby stworzyć dzieło sztuki. Prowadząca pokaże jak tworzyć w bardzo oryginalnej i efektownej technice, która daje dużo satysfakcji i pozwala każdemu na stworzenie niesamowitych prac artystycznych.

Czas trwania warsztatu: 3 godziny

Ilość uczestników: 10 osób


Prowadzący:

Oszkloona to pracownia szkła artystycznego, która mieści we Wrocławiu przy ulicy Ptasiej 9 na Nadodrzu. Prowadzi ją absolwentka wrocławskiej ASP, Wydziału Ceramiki i Szkła - Dorota . Artystka pracuje w technice fusingu oraz tworzy witraże metodą Tiffany-ego. Swoją pasją i wiedzą dzieli się z innymi na prowadzonych przez siebie warsztatach. W pracowni powstają wyroby zarówno dekoracyjne jak i użytkowe. Szkło jako tworzywo w rękach artysty jest niezwykle delikatne i wymagające, ale efekty wynagradzają trud jego przeobrażania. Świat zaklęty w szkle to światło, kolor, forma i struktura, której nie można osiągnąć w żadnym innym materiale.


Zobacz również:

kultura i sztuka wydarzenia Wrocław