Warsztaty muzyki GOSPEL z zespołem GOSPEL RAIN

30 Września 2022, 16:30 (Piątek) - 2 Października 2022, 19:00 (Niedziela)

Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Rejestracja na warsztaty
już niedostępne -

Zapraszamy serdecznie do uczestnictwa w WARSZATACH MUZYCZNYCH prowadzonych przez GOSPEL RAIN, jeden z najbardziej znanych zespołów wokalnych i chórów gospel w Polsce.


NASZE WARSZTATY

Oferujemy uczestnictwo w WARSZTATACH MUZYCZNYCH prowadzonych przez muzyków zespołu Gospel Rain, który od wielu lat dzięki własnemu dorobkowi muzycznemu, udziałowi w najbardziej prestiżowych koncertach telewizyjnych, współpracy z najważniejszymi postaciami polskiej sceny muzycznej - uznawany jest za jeden z NAJLEPSZYCH chórów gospel w Polsce. Za nami trzydzieści lat doświadczeń, wielu płyt i znakomitych projektów. Pragniemy podzielić się naszymi doświadczeniami, wiedzą i pomysłami, zwłaszcza z tymi z Was, jacy mają mniejszy dostęp do możliwości rozwoju warsztatu muzycznego.

Od wielu lat prowadzimy warsztaty, których uczestnikami jest rokrocznie kilkaset osób w całej Polsce. Największym składem "warsztatowym" był prowadzony od dwudziestu lat Chór dla Jezusa - liczący ponad setkę chórzystów - jaki stanowi fundament Koncertu Chwały w Lublinie.

W naszym dorobku znajduje się kilkaset utworów w autorskich opracowaniach, wśród nich przede wszystkim najpiękniejsze pieśni chwały i hymnów gospel. W naszej kolekcji są własne aranżacje znakomitych piosenek rozrywkowych, ale także kolęd czy pieśni tradycyjnych.

Warsztaty prowadzimy w formacie, który dla Państwa jest najbardziej odpowiedni. Preferujemy weekendowe warsztaty, jakie możemy zakończyć wspólną prezentacją naszej pracy - koncertem czy inną formą (nabożeństwo, nagranie itp.). Możliwe są jednak inne formy zajęć - od jednodniowych zajęć aż po warsztaty kończące się dużym koncertem z pełnym składem Gospel Rain. W każdym formacie przygotujemy dla Państwa atrakcyjny program utworów oraz profesjonalny sposób prowadzenia.

Skupiamy się na wspólnych zajęciach wokalnych, jakich rezultatem jest stworzenie chóru warsztatowego. Możemy pracować także z Waszymi instrumentalistami, gitarzystami, pianistami czy perkusistami. Chętnie przygotujemy dla nich dobry program zajęć wspólnie z naszymi, doświadczonymi muzykami.

Chcemy to podkreślić - kochamy tę pracę. Uwielbiamy patrzeć, jak rozwijają się talenty i możliwości wokalne. Wiemy jak to zrobić, ponieważ w naszej pracy wielokrotnie już to widzieliśmy!


NASI PROWADZĄCY

Zespół prowadzących warsztaty tworzą:

GRZEGORZ GŁUCH - lider Gospel Rain, dyrygent, aranżer, kompozytor, autor wielu utworów i niezliczonych aranżacji i opracowań, uznawany za jednego z najlepszych specjalistów o tworzenia harmonii wokalnych;

SYLWIA PIOTROWSKA - znakomita wokalistka i trenerka wokalna, specjalistka emisji głosu, twórczyni szkoły wokalnej Studio J'Sound w Lublinie, solistka Gospel Rain;

JAKUB PIOTROWSKI - pianista, aranżer, filar zespołu instrumentalnego Gospel Rain, producent muzyczny, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach,

W naszych warsztatach mogą wziąć także nasi muzycy, soliści, chórzyści.


PRZEBIEG WARSZTATÓW

Podczas warsztatów uczymy piosenki w wielogłosowym układzie, w formach i aranżacjach jakie dostosujemy - nawet w trakcie zajęć - do możliwości i oczekiwań uczestników. Uczestnikom warsztatów udostępniamy nuty i teksty piosenek, przygotowując pomocny śpiewnik.

Przesyłamy także nagrania i inne opracowania, także za pośrednictwem specjalnie stworzonej strony internetowej Gospel Rain / SongBook, z której w każdej chwili można pobrać odpowiednie materiały.

Podczas zajęć warsztatowych pracujemy nad warsztatem śpiewu i kształtowaniem emisji głosu używając najlepszych metod i technik, stosowanych w najlepszych szkołach wokalnych, w tym także naszych własnych doświadczeń.

Wspólnie z organizatorem układamy szczegółowy program zajęć, uwzględniający czas na naukę utworów, przygotowanie do prezentacji (koncertu), ale także na czas konsultacji, wymiany doświadczeń i wypoczynku.


PROGRAM WARSZTATÓW

30 września / piątek
16.30 - 17.00 Rejestracja uczestników
17.00 - 20.00 Zajęcia warsztatowe (I sesja)

1 października / sobota
10.00 - 13.30 Zajęcia warsztatowe (II sesja)
13.30 - 15.30 Przerwa
15.30 - 19.00 Zajęcia warsztatowe (III sesja)

2 października / niedziela
11.00 - 14.00 Zajęcia warsztatowe (IV sesja)
14.00 - 16.00 Przerwa
16.00 - 18.00 Próba generalna (wraz z chórem i muzykami Gospel Rain)
18.00 - 19.00 Przerwa, przygotowanie do koncertu
19.00 - 20.30 KONCERT FINAŁOWY WARSZTATÓW


KOSZT UCZESTNICTWA

80 zł


KONCERT FINAŁOWY WARSZTATÓW 

GOSPEL RAIN & UCZESTNICY WARSZTATÓW: 2 października 2022 / godz. 19.00

Zobacz również:

szkolenia wydarzenia Zamość