Oswoić wspomnienia. Warsztaty pisania z Romą Ligocką

31 Sierpnia 2019, 12:00 (Sobota) - 1 Września 2019, 18:00 (Niedziela)

Kraków

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Bilet
Wyprzedane 200,00 zł Wyprzedane

Podczas pisarskiego weekendu z Romą Ligocką będziemy ćwiczyć opisywanie zarówno prozaicznych, codziennych wspomnień, jak i tych trudnych, a niejednokrotnie dramatycznych. Wraz z autorką bestsellerowej, autobiograficznej powieści Dziewczynka w czerwonym płaszczyku, w której opisała traumę wojenną, życie w getcie, utratę bliskich i odbudowę życia po wojnie, będziemy wspólnie dyskutować o różnych formach pisania, analizować opowiadania i inspirować się do napisania własnych tekstów. Zastanowimy się, czego szukamy we wspomnieniach i porozmawiamy o tym, jak najpełniej je przelać na papier.

To nie będzie zwyczajny kurs. To będzie spotkanie, inspiracja i okazja do opowiedzenia tego, co do tej pory wydawało się trudne do opisania. Roma Ligocka w jednym z wywiadów powiedziała: "Każdy nosi w sobie bagaż przeżyć, choć to niekoniecznie musi być wojna". Podczas warsztatów będzie można nauczyć się, jak o tym bagażu mówić.


Przed zajęciami zachęcamy do zapoznania się z wybranymi lekturami (fragmenty):

  • Vladimir Nabokov, Pamięci, przemów. Autobiografia jeszcze raz, tłum. Anna Kołyszko;
  • Maria Dąbrowska, Dzienniki;
  • Agata Tuszyńska, Rodzinna historia lęku;
  • Roma Ligocka, Dziewczynka w czerwonym płaszczyku.

Roma Ligocka - malarka i pisarka, urodzona w Krakowie jako Roma Liebling. Podczas oglądania Listy Schindlera rozpoznała samą siebie w jednej z postaci. Zainspirowało ją to do napisania swojej debiutanckiej książki - Dziewczynka w czerwonym płaszczyku. Jest autorką również takich książek jak m.in. Znajoma z lustra, Kobieta w podróży, Wszystko z miłości oraz Tylko ja sama. Pisze felietony dla magazynu "Pani".

Zobacz również:

szkolenia wydarzenia Kraków