To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Normalny
już niedostępne -

Z okazji dnia dziecka zapraszamy na warsztaty poetyckie z Tomaszem Nowaczykiem. Wydarzenie odbywa się w ramach projektu "Poezja miasta".

O WARSZTATACH

Warsztaty z poezji dziecięcej przeznaczone są dla dzieci z klas 1-3, w przedziale wiekowym 7-10 lat. Prowadzone przez Tomka Nowaczyka, autora wierszy dla dzieci wydanych w zbiorze "Gupik ma szczęście". Podczas warsztatów dzieci będą mogły poznać wiersze dla dzieci różnych autorów, od klasyki po poetów współczesnych po to, by razem z prowadzącym odpowiedzieć sobie na następujące pytania:


  • jak się rymuje?
  • czy to jest trudne?
  • czy dziecko samo może ułożyć wiersz?
  • o czym można pisać wiersze?
  • czy można rozmawiać wierszem z koleżanką lub z kolegą?

W programie warsztatów m.in. zabawy integracyjne pobudzające kreatywność, szukanie pomysłów na wiersze i na rymy oraz wspólne napisanie wiersza przez uczestników i prowadzącego.

Czas trwania warsztatów: 1,5 godziny.

O AUTORZE

Tomek Nowaczyk to artysta kabaretowy, założyciel poznańskiego kabaretu Czesuaf oraz stand-uper. Doświadczenie sceniczne oraz niecodzienne poczucie humoru mają odzwierciedlenie w jego twórczości literackiej, którą od lat rozwija jako swoją kolejną pasję. Autor wierszy dla dzieci, klaun w fundacji Czerwone Noski - Klown w Szpitalu oraz zapalony biegacz amator startujący w maratonach i ultramaratonach. Jako ojciec dwóch wspaniałych chłopców (w wieku dziesięciu i pięciu lat) i człowiek na stałe pracujący z dziećmi w szpitalach umie trafić w gusta dziecięcego odbiorcy, co doskonale widać na spotkaniach autorskich ubarwianych anegdotami, treściami edukacyjnymi i zabawami integracyjnymi z dziećmi. Utwory Tomka Nowaczyka niczym scenki komediowe kończą się zawsze celną puentą.

Spotkanie jest częścią projektu "Poezja miasta" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Informacja zasadach przetwarzania danych osobowych uczestników naszych wydarzeń znajduje się tutaj: https://mbp.szczecin.pl/wp-content/uploads/2020/04/RODO-dla-Uczestnik%C3%B3w-wydarze%C5%84-kulturalnych.pdf

Zobacz również:

kultura i sztuka wydarzenia Szczecin