To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Zadatek
już niedostępne 70,00 zł -

Wire wrapping to technika, która głównie popularna jest w Anglii i w Stanach. Niektóre źródła historyczne twierdzą, że pierwsze prace w tej technice powstawały jeszcze w starożytnym Egipcie nim zaczęto używać łączenie metali na gorąco. Pojawiła się później w latach 20 tych i 30 tych XX wieku w Anglii, kiedy to w pracowni Cecil Geore Oxley & Rolled Gold Wire Jewellery zatrudniono kilkadziesiąt weteranów wojennych, którzy wykonywali prace artystyczne z różnego rodzaju drutów w formie terapii. Niestety umiejętność ta nie została przekazana dalszym pokoleniom i przez wiele lat ta technika nie była w użyciu. Od jakiegoś czasu znów wróciła do życia i rozwija się w różnych kierunkach.


Technika ta polega na łączeniu ze sobą różnego rodzaju i różnych grubości metalowych drutów za pomocą zawijania cienką drucianą linką używając różnego rodzaju splotów i łączeń. Splecione ze sobą druty można układać w różnego rodzaju formy, możliwości są praktycznie nieograniczone i zależne tylko od naszej wyobraźni i pomysłów. Wszystkie formy i elementy łączy się tylko za pomocą linki bez użycia kleju czy lutowania, chociaż stosuje się także techniki mieszane.


Na warsztatach nauczysz się, jak zaplatać druciki miedziane tworząc splot sznurkowy, którym ozdobimy nasze etno kolczyki.Będziemy pracować na gotowych bazach oplatając je splotem trzy na trzy. Nauczysz się podstawowych zasad zaplatania miedzianych drutów w technice wire wrapping, wykorzystania ich walorów estetycznych w procesie kształtowania i dołączania koralików.
Poznasz proces patynowania i czyszczenia miedzi aby uzyskać piękny odcień i efekt postarzenia metalu.
Plan warsztatów:

1. Blok teoretyczny
Omówienie podstawowych informacji na temat historii techniki wirewrapping, przykłady zastosowania techniki w czasach starożytnych oraz jej główne charakterystyki.
Materiały używane w technice wirewrapping, rodzaje i grubości drutów, właściwości miedzi jako metalu oraz jej właściwości prozdrowotne. Rodzaje kamieni i innych materiałów używanych do oprawy w technice wire wrapping.
Narzędzia wykorzystywane do pracy z drutem, ich charakterystyka i zastosowanie. Omówienie sposobów wykorzystania narzędzi i przedmiotów codziennego użytku w technice wirewrapping.
Omówienie najważniejszych preparatów chemicznych używanych do patynowania i czyszczenia miedzi, sposób ich przygotowania, środki bezpieczeństwa jakie należy zachować przy pracy z preparatami.

2. Ćwiczenia praktyczne
Prezentacja trzech rodzajów splotów wykorzystywanych w technice wirewrapping i ćwiczenia praktyczne polegające na wykonaniu każdego z rodzaju splotu samodzielnie. Omówienie sposobów pracy z drutem oraz podstawowych błędów występujących w początkowej fazie pracy z drutem.

3. Samodzielne wykonanie projektu
Omówienie etapów wykonania pracy i samodzielne wykonanie projektu będącego tematem warsztatów.


Uczestnicy warsztatów będą mieli możliwość zakupu po zajęciach gotowych zestawów startowych zawierających niezbędny zestaw drutów do samodzielnej pracy w technice wire wrapping.


Czas trwania:
4 - 5 godz.


Termin: 18 listopada 2023 (sobota) godz. 10:00


Cena:
270 zł od osoby
Zabierz na warsztat znajomą osobę (lub osoby)… przyjaciółkę, mamę, chłopaka - dla wszystkich -5% zniżki


Zapisy:

 👉 1. Kup bilet i zarezerwuj sobie miejsce wpłacając 70 zł zadatku.

👉 2. Po wpłaceniu zadatku Twoje miejsce jest już zarezerwowane! GRATULUJEMY! ❤️

👉  3. Pozostałą kwotę należy wpłacić na numer konta podany NA BILECIE, który otrzymasz po rezerwacji miejsca.


Kto nie wpłaca zadatku?

  • posiadacz BONU PREZENTOWEGO 🎁
    Wyślij wiadomość na [email protected] z informacją, na który warsztat chcesz wykorzystać BON - otrzymasz wiadomość z potwierdzeniem rezerwacji.
  • osoba, której udział w warsztacie finansuje pracodawca (Fundacja, Stowarzyszenie, etc.) - napisz do nas wiadomość podając nazwę warsztatu i dane płatnika — wystawimy fakturę na przelew na pełną kwotę.


Wykonane przedmioty pozostają własnością uczestników.
Podczas warsztatów zapewniamy niezbędne materiały i narzędzia.


Warsztaty prowadzi: Natalija Antunović-Djapo


Minimalna ilość osób, aby warsztat mógł się odbyć: 5
Maksymalna ilość osób: 8


Miejsce:
 Pracownia Kreatywności, Bielsko - Biała ul. Wzgórze 19 (I piętro) - wejście od strony skrzyżowania z ul. 3 Maja


Na życzenie uczestnika - wystawiamy zaświadczenia uczestnictwa - prosimy o tym poinformować podczas zapisu lub najpóźniej 2-3 dni przed warsztatem.


Zobacz również:

szkolenia Biżuteria Rękodzieło Warsztaty Warsztaty artystyczne wydarzenia Bielsko-Biała