Sztuka rozmowy. Warsztaty z przeprowadzania wywiadów

29 Lutego 2020, 12:00-17:00 (Sobota)

Kraków

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Cena Liczba
  Wejściówka na warsztaty
Wyprzedane 100,00 zł Wyprzedane

Dziennikarstwo to twoje marzenie? A może jesteś nieustająco ciekawy drugiego człowieka? Chcesz poznać tajniki dobrego wywiadu? Te warsztaty są dla ciebie!


Podczas całodniowych zajęć dowiesz się między innymi:

  • jak wybrać rozmówcę;
  • jak przygotować się do rozmowy, zbierać materiały, określić cel i problematykę wywiadu;
  • jak słuchać, milczeć i zadawać pytania;
  • jak radzić sobie z "trudnym" bohaterem;
  • co zrobić z surowym materiałem - jak zredagować i ustrukturyzować tekst, skonstruować wstęp i zgrabną puentę.

Podczas spotkania z Karoliną Sulej przekonasz się, jak wygląda techniczna strona pracy nad wywiadem i portretem rozmówcy. Prowadząca zdradzi tajniki dziennikarskiego warsztatu oraz omówi kwestie etyczne związane z autoryzacją i odpowiedzialnością za bohatera.

Na zajęciach w czasie burzy mózgów postaramy się wspólnie wybrać bohaterów i tematy waszych wywiadów. Zastanowimy się, jak kontynuować tę pracę po zakończeniu spotkania. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się, na czym polega sztuka rozmowy - niestety coraz częściej spłycana i powierzchowna.

Uczestników prosimy o przeprowadzenie przed zajęciami krótkiego wywiadu z wybraną osobą (2,5-5 tys. znaków). Te rozmowy przydadzą się później podczas ćwiczeń praktycznych.


Karolina Sulej - dziennikarka, wolny strzelec, reporterka pisząca m.in. do "Wysokich Obcasów", "Pisma" czy "Vogue Polska", a także doktorantka w Instytucie Kultury Polskiej UW. Autorka zbioru reportaży o polskiej modzie po 1990 roku Modni. Od Arkadiusa do Zienia (2015) i książki reportażowej Wszyscy jesteśmy dziwni. Opowieści z Coney Island (2018), za którą była nominowana do Nagrody "Newsweeka" im. Teresy Torańskiej. Jest jednym ze współautorów Wanderlust - napisanej w języku angielskim książki-gry komputerowej o podróżowaniu, którą dystrybuowano na arenie międzynarodowej. Wraz z Sylwią Chutnik i Mateuszem Kubikiem prowadziła przez trzy lata na YouTube program o książkach i czytelnictwie Barłóg Literacki. Jest absolwentką Polskiej Szkoły Reportażu. Nagrywa też podcast o roli ubioru w życiu codziennym dla platformy Storytel.

Zobacz również:

szkolenia wydarzenia Kraków