To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  12. Weekend Architektury | Warsztaty dla dzieci 9 - 12 lat "Działki Leśne. Urban Dentist"
już niedostępne -

Warsztaty architektoniczne dla dzieci URBAN DENTIST w dzielnicy Działki Leśne w Gdyni

  • 28 sierpnia 2022
  • 10:30 - 14:00
  • Start: ul. Słupecka 9
  • Wiek: 9 - 13 lat
  • Prowadzący: arch. Natalia Gaweł i Jan Rutka (prowadzenie Spaceru)
  • Wstęp wolny - wymagana bezpłatna rejestracja

Bohaterką warsztatów jest powstała w czasach międzywojennych najmłodsza dzielnica Gdyni - Działki Leśne.

Dynamicznie rozwijające się nadmorskie miasto, potrzebując coraz większych terenów, zaanektowało pod przyszłą zabudowę znajdujące się w okolicy wzgórza morenowe. W ten sposób powstała dzielnica na wzór miasta- ogrodu. Okolica niewątpliwe powinna stać się punktem obowiązkowym dla pasjonatów modernistycznej architektury, szczególnie mieszkaniowej.

Jest to miejsce pełne kontrastów i nieodkrytych zaułków. Wśród krętych uliczek tarasowa zabudowa tonie w zieleni. Dekoracyjne klatki i wejścia do kamienic zapraszają do środka. Podczas spaceru możemy zajrzeć przez przeszklone skrzydła drzwi wejściowych, gdzie rysują się lastrykowe kafle i wiele innych oryginalnych założeń znanych architektów.

To właśnie na Działkach Leśnych odbędą się warsztaty pod hasłem Urban Dentist. Podczas niedzielnego spotkania, wraz z architektką Natalią Gaweł i Janem Rutką, młode pokolenie mieszkańców Gdyni będzie badać przestrzeń publiczną i półpubliczną dzielnicy oraz tworzyć koncepcję jej poprawy. Będzie to moment, w którym głos oddany zostanie dzieciom!

12. Weekend Architektury w Gdyni

FB: @weekendarchitektury @modernizmgdyni

IG: @modernizmgdyni


Fot. Bartosz Bańka - projekt "W skali wyobraźni" autorstwa Natalii Gaweł i Bartosza Zimniaka realizowany w Domu na Skraju w dzielnicy Gdańsk-Nowy Port, w ramach programu BMK Instytutu Kultury Miejskiej w Gdańsku.

Zobacz również:

kultura i sztuka wydarzenia Gdynia