Warsztaty fotografii miejskiej

10 Października 2020, 10:30 (Sobota) - 11 Października 2020, 12:30 (Niedziela)

Ack Umcs Chatka Żaka, Lublin Zobacz na mapie

To wydarzenie już się skończyło. Zapraszamy na inne ciekawe wydarzenia.
Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Zarezerwuj miejsce
Wyprzedane Brak wolnych miejsc

Warsztaty fotograficzne odbywające się w ramach festiwalu Przez Świat. Spotkania z podróżą w ACK Chatka Żaka w Lublinie.

Uwaga! Warsztaty składają się z 2 części: teoretycznej w sobotę 10.10 o 10:30 w ACK Chatka Żaka (Mała Sala Widowiskowa) i praktycznej w niedzielę 11.10 o 11:00. Start spaceru fotograficznego w niedzielę o 11:00 przed Chatką Żaka.

Fotografia miejska daje szerokie spektrum obserwacji otoczenia i utrwalania różnorodności w kadrze. Miasto to budynki i ludzie w koegzystencji. Tworzymy, użytkujemy i fotografujmy architekturę. Żyjemy w niej i obok niej, będąc tłem lub pierwszym planem fotograficznym. Miasto jako model fotograficzny jest zarazem dynamiczne i statyczne - w zależności od tego, na jakim aspekcie się skupimy. Podczas spotkania i warsztatów z fotografii miejskiej będziemy doświadczać różnorodnych kadrów będących odzwierciedleniem indywidualnej wrażliwości fotografującego zamrożonej w kadrze. Będziemy fotografować elementy miasta - całe budynki lub detale architektoniczne, próbując także przedstawić iluzję przestrzeni na płaszczyźnie.

Warsztaty poprowadzi Kinga Witkowska-Mirosław - fotograf, filozof kultury, miejski "przewodnik inspiracji". Organizuje autorskie spacery, warsztaty fotograficzno-turystyczne oraz wystawy fotograficzne. m.in.: Element większej całości, Seniorzy z aparatem, Migawka lubelska I, II, III - cykliczne, powarsztatowe wystawy wieńczące sezon turystyczny. Prowadzi również lubelską strefę pamiątek "Szczupak Lublin", w której architekturę miasta wykorzystuje do tworzenia grafik zdobiących produkty pamiątkarskie.

Wstęp wolny, obowiązuje rezerwacja miejsc.

W obiekcie obowiązuje zakrywanie ust i nosa. Uczestnicy wydarzenia zobowiązani są do wypełnienia formularza z podaniem nazwiska oraz kontaktu, który przechowywany jest przez 14 dni od daty festiwalu.

Jedna osoba może zarezerwować maksymalnie 2 miejsca.

Zobacz również:

inne wydarzenia Lublin