Warsztaty Muzyki Liturgicznej

5 Listopada 2021, 17:30 (Piątek) - 7 Listopada 2021, 15:30 (Niedziela)

Zobacz na mapie

Dołącz do wydarzenia
  Rodzaj Bilety dostępne do Liczba
  Sopran

dostępnych: 40

Jeszcze niedostępne
od 26 Października 2021, 08:00 (Wtorek)
-
  Alt

dostępnych: 40

Jeszcze niedostępne
od 26 Października 2021, 08:00 (Wtorek)
-
  Tenor

dostępnych: 35

Jeszcze niedostępne
od 26 Października 2021, 08:00 (Wtorek)
-
  Bas

dostępnych: 35

Jeszcze niedostępne
od 26 Października 2021, 08:00 (Wtorek)
-

Rada i Zarząd Dzielnicy Bielany oraz Dobre Miejsce - Katolickie Centrum Kultury serdecznie zapraszają na Warsztaty Muzyki Liturgicznej, które poprowadzą ks. Piotr Nowicki oraz Justyna Jędrusik. 3 dni warsztatów, bez względu na wiek, doświadczenie i umiejętności. Zaśpiewajcie razem z nami!

Warsztaty muzyki liturgicznej mają na celu zgromadzenie pasjonatów muzyki, amatorów oraz osób z doświadczeniem, wokoło wartościowego materiału muzycznego zakorzenionego w tożsamości i kulturze uczestników.

Znakomite, nowoczesne aranżacje znanych utworów oraz autorskie kompozycje na pewno ubogacą warsztat wokalny każdego uczestnika.Warsztaty poprowadzi ks. Piotr Nowicki instruktor warsztatów diakoni muzycznej podczas Salwatoriańskiego Forum Młodych, członek zespołu novip oraz Justyna Jędrusik absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach, organizatorka Koncertu Chwały w Piotrkowie Trybunalskim, solistka Sądeckiego Chóru Gospel oraz Chóru Gospel Undergrace.

PIOTR NOWICKI - kompozytor, wokalista, skrzypek, gitarzysta, autor tekstów. Na swoim koncie ma kilka autorskich płyt m.in. z zespołem Christophoros - Miłość mi wszystko wyjaśniła, Silentio Corde Meo, Apostolskie nutki - Chodź poszukaj ze mną Boga. Od wielu lat prowadzi warsztaty diakoni muzycznej podczas Salwatoriańskiego Forum Młodych. Skomponował wiele utworów dla Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej, w tym hymny Forum. Na swoim koncie ma również projekt z zespołem wokalnym Follow Him z towarzyszeniem orkiestry do tekstów poetyckich Karola Wojtyły, do których skomponował muzykę. Aktualnie nagrywa płytę z zespołem novip.

Laureat wielu festiwali muzyki religijnej m.in. Grand Prix Corda Cordi Brzeg 2000 z zespołem Euangelion, Grand Prix Cecyliada Dobroszyce 2010 z zespołem Follow Him, Grand Prix Nadaj Brzmienie Trzebnica 2011 z zespołem Follow Him, Nadaj Brzmienie Trzebnica 2015 z zespołem novip - z każdym zespołem wykonując autorskie kompozycje. Jest autorem muzyki i słów do dwóch Koncertów Uwielbienia - Namysłów dla Chrystusa. Skomponował również muzykę do antyfon Maryjnych, które zostały wykonane przez chór wolontariuszy z towarzyszeniem orkiestry podczas koncertu Uwielbienia Namysłów dla Chrystusa w 2018 roku. Uczęszczał do szkoły muzycznej II stopnia w Opolu do klasy kontrabasu, jednak wybrał drogę służby Bogu i ludziom, wstępując do Wyższego Seminarium Duchownego. Święcenia kapłańskie przyjął w 2007 roku we Wrocławiu.

JUSTYNA JĘDRUSIK - wokalistka, autorka tekstów i muzyki. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego wydziału Jazzu i Muzyki Estradowej w Katowicach w klasie wokalu Beaty Bednarz. W marcu 2020 zwyciężyła w Szansie na sukces w odcinku z Haliną Frąckowiak śpiewając piosenkę "Anna już nie mieszka tu".

Koncertowała w Nowym Jorku wraz z zespołem The Haveners. Szkoliła swój wokal pod kierunkiem Beaty Bednarz oraz trenerów wokalnych (m.in. Paulina Kujawska, Dean Kaelin, John Henny, Mike Goodrich oraz Norma Gordon). Uczestniczyła w warsztatach z takimi osobami jak Hanna Banaszak, Elżbieta Zapendowska, Bob Stoloff, Kurt Elling, Atma Anur.

Laureatka pierwszego miejsca na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej "Glory". Wyróżniona na RMS Festiwal. Występowała wraz z Ramapo Gospel Choir pod kierownictwem Macka Brandona w koncercie Gospel Explosion w New Jersey. Solistka chóru Under Grace oraz Sądeckiego Chóru Gospel. Stypendystka Berklee College of Music w Bostonie. Reżyser i pomysłodawca musicalu "Skazani na show". Współreżyser musicalu "Łóżko". Na co dzień zaangażowana w działalność Warszawa 24/7 Dom Modlitwy.

PROGRAM WARSZTATÓW*:

5 listopada (Piątek)

17.30 - rejestracja uczestników

18.00 - blok warsztatowy

19:30 - przerwa

19.45 - 21.00 - blok warsztatowy

6 listopada (Sobota)

10.00 - blok warsztatowy

11.30 - przerwa

11.45 - blok warsztatowy

13:00 - Eucharystia

13:30 - przerwa

15.00 - blok warsztatowy

16.30 - przerwa

16.45 - 18:00 - blok warsztatowy

7 listopada (Niedziela)

9.30 - próba tutti

11:00 - przerwa

11.15 - 12:30 - próba tutti

13.00 - Eucharystia

14.00 - koncert, zakończenie warsztatów.

*- instruktor może modyfikować program w zależności od zapotrzebowania.

warsztaty_muzyki_liturgicznej_2021_koncert

Oprawę muzyczną podczas koncertu finałowego zapewni ARTEON STRING QUARTET. Kwartet smyczkowy, który tworzą muzycy z wieloletnim doświadczeniem scenicznym. Arteon String Quartet to trzon 70 osobowej Polskiej Orkiestry Muzyki Filmowej specjalizującej się w wykonywaniu utworów ze ścieżek dźwiękowych największych dzieł światowej kinematografii. Kwartet koncertuje na terenie całego kraju wykonując również repertuar klasyczny i rozrywkowy.

Zobacz również:

kultura i sztuka Muzyka Warsztaty wydarzenia Warszawa