Warsztaty PLNOG

25 marca 2020, 09:00-17:00 (środa)

Zobacz na mapie

Rozwiązania sieciowe w chmurze AWS

Warsztaty PLNOG!

Gwarantujemy solidną porcję PRAKTYCZNEJ wiedzy, która pozwoli Wam podnieść swoje kwalifikacje i usprawnić pracę.Nazwa warsztatów: Wszystko co musisz wiedzieć o rozwiązaniach sieciowych w chmurze AWS.
Miejsce: DoubleTree by Hilton Hotel & Conference Centre Warsaw, Warszawa; ul. Skalnicowa 21, 04-797 Warszawa, Polska

Czas trwania: 8 h

Ilość uczestników: 10-20 osób

Koszt na jednego uczestnika:

Early Birds: 999 zł netto

Regular: 1099 zł netto

Standard: 1299 zł netto

Do kogo kierowany jest warsztat?

Firmy: Szkolenie to jest adresowane dla wszystkich firm, które planują wdrożenie chmury publicznej w swojej organizacji.

Pracownicy: Szkolenie jest adresowane dla administratorów IT, inżynierów sieciowych oraz bezpieczeństwa.

Prowadzący warsztaty: Jarosław Zieliński, Łukasz Dorosz

Jarosław Zieliński
Architekt rozwiązań w Vernity, gdzie odpowiada za wspieranie klientów w ich drodze z tradycyjnego datacenter do chmury publicznej. Przed Vernity pracował jako Private Cloud Expert w firmie monitorującej media oraz jako konsultant wirtualizacji i sieci definiowanych programowo. Jest certyfikowanym instruktorem Amazon Web Services oraz VMware. W wolnym czasie wspiera liczne projekty związane z ewangelizacją społeczności w zakresie rozwiązań chmury publicznej. Aktywnie rozwija społeczność AWS User Group Poland działającą w 7 różnych miastach w Polsce Jest twórcą konferencji Cloud & Datacenter Day Poznań - największą konferencji społecznościowej w Polsce. Ponadto zamiłowanie do IT przenosi na własnego bloga Popołudnie w Sieci.

Łukasz Dorosz
Na co dzień jako Head of AWS Architecture w Chmurowisku, współpracuje z klientami z różnych sektorów pomagając rozwijać biznes z wykorzystaniem chmury publicznej. W branży IT od ponad 14 lat jako inżynier, konsultant i architekt infrastruktury i systemów. Z pasją do dzielenie się wiedzą, prowadzi szkolenia z rozwiązań Amazon Web Services oraz kursy online - Szkoła Chmury. Po godzinach współtworzy społeczności AWS User Group PL oraz Public Cloud User Group. W wolnym czasie biega i gra w golfa.

Abstrakt: 

Najbardziej praktycznie warsztaty z chmury AWS (80% praktyka). Uczestnik tego warsztatu pozna kluczowe aspekty związane z platformą chmurową, pryncypia architektoniczne niezbędne do budowania aplikacji w chmurze AWS.

Zgłębi informacje o usługach sieciowych niezbędnych do realizacji komunikacji w Amazon Web Services oraz łączeniu jej z środowiskiem on premises. Dzięki temu będzie mógł bez trudu tworzyć i wdrażać rozwiązania realizujące komunikacji dla rozwiązań hybrydowych. W trakcie tego warsztatu, zdobędize niezbędna wiedzę z kwestii bezpieczeństwa sieciowego w platformie chmurowej AWS.

Agenda:

  1. Wprowadzanie do chmury
  2. Architektura globalna i jej wpływ na architekturę aplikacji
  3. Ogólna koncepcja bezpieczeństwa w chmurze
  4. Projektowanie architektury sieciowej z wykorzystaniem Virutal Private Cloud
  5. Bezpieczeństwo i kontrola ruchu sieciowego
  6. Realizacja komunikacji sieciowej dla rozwiązania hybrydowego
  7. Monitoring i logowanie sieci
  8. Rozwiązywanie podstawowych problemów z siecią w chmurze AWS
  9. Inżyniera ruchu sieciowego
  10. Integracja rozwiązań sieciowych z chmurą AWS (NGFW, IPS)